Euroliga: Bajnoki formában a Real Madrid

Fantasztikus dobóteljesítménnyel nyerte meg az Olympiakosz elleni Euroliga-klasszikust a címvédő – az isztambuli szurkolóknak sem kellett izgulniu, a Fener a Zalgirist, az Efes a Himkit dominálta

Alapszakasz, 18. forduló

Anadolu Efes (török, 12-6) – Himki Moszkva (orosz, 7-11) 81-72

A Zalgiris otthonában aratott nagyarányú keddi sikere után a Himki Moszkvát is magabiztosan verte az Efes, míg az oroszok a Fenerbahce bravúros legyőzése után a másik isztambuli csapattal már nem bírtak. Az egyre több nagycsapatokra jellemző tulajdonságokat felvonultató törökök az első negyedben egy 11-0-s rohammal kerültek 20-12-es előnybe, és innentől már egyszer sem játszottak hátrányban a mérkőzésen. De a Himki is megérdemel minden dicséretet, Jordan Mickey (14/3 pont, 9 lepattanó, 3 blokk) és társai mindent megpróbáltak, csak 2 pontos hátrányban voltak a nagyszünetben, illetve az utolsó percekben is feljöttek még 6 egységre (70-64), de az Efes nem hibázott. Az egyébként csapatként kiválóan játszó hazaiak vezére ezúttal is a nagyszerű szezont futó Vaszilije Micics (16/9 pont, 8 gólpassz) volt.

Az Efes legjobb dobói: Micics 16/9, Moerman, Anderson 11/3-11/3, Dunston 11
A Himki Moszkva legjobb dobói: Mickey 14/3, Crocker 12, Gill 10

Micics ismét vezér volt:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Fenerbahce Beko (török, 16-2) – Zalgiris Kaunas (litván, 7-11) 78-61

A kissé meglepő moszkvai veresége után két nappal magabiztos győzelemmel tért vissza a győzelem útjára a listavezető Fenerbahce. Nem volt kérdés, hogy ki nyeri a Zalgiris elleni összecsapást, a litvánok a keddi 58 dobott pontjukat most sem sokkal múlták felül, ez is eléggé harmatos teljesítmény volt a Jasikevicius-csapattól. A Fener csapatkapitánya, Melih Mahmutoglu (14/6 pont, 6/6 mezőnyből) remek formát mutat, ezúttal még dobást sem hibázott, de nem sokat rontott Kosztasz Szlukasz (14 pont, 6 gólpassz, 6/5 dupla) és Jan Vesely (13 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz, 7/6 mezőnyből) sem, akik újfent a sárga-kékek meghatározó játékosai voltak.

A Fenerbahce legjobb dobói: Mahmutoglu 14/6, Szlukasz 14, Vesely 13
A Zalgiris legjobb dobója: Davies 12

Mahmutoglu nagy formában, Szlukasztól „csak a szokásos":

Real Madrid (spanyol, 15-3) – Olympiakosz (görög, 11-7) 94-78

Az Olympiakoszban ezúttal sem tudta vállalni a játékot Nikola Milutinov, ez pedig alapjaiban határozta meg a pireusziak esélyeit a centerposzton különösen erős Real Madrid elleni rangadón. Bár a görögök egyáltalán nem játszottak rosszul, de a mai Real ellen így sem lehetett esélyük, a címvédő a tavaly tavaszi önmagát idézte, mikor megállíthatatlan volt. A királyiak összes pályára lépő játékosa szerzett kosarat, és egy hagyományosan jónak számító védelem ellen a duplákat 66 (32/21), a triplákat 56 (23/13), a büntetőket pedig 87 (15/13) százalékkal értékesítették, ilyen dobóteljesítménnyel minden bizonnyal bárkit legyőztek volna. Támadásban egyébként az Olympiakosz is remekül kezdett (a meccs első 3 percében összesen 23 pont született), a második félidőben viszont már nem tudták tartani ezt a tempót a görögök.

A Real Madrid legjobb dobói: Randolph 16/6, Campazzo 13/9, Ayon 13, Taylor 11/9
Az Olympiakosz legjobb dobói: LeDay 15/3, Williams-Goss 13/9, Szpanulisz 12/6, Bogrisz 12, Printezisz 11