Euroliga: Doncic a címvédőnek is túl sok volt

A megint zseniálisan játszó Luka Doncic vezette győzelemre a Realt a Fener otthonában - újabb Zalgiris-bravúr az Olympiakosz kárára.

Alapszakasz, 15. forduló

Fenerbahce Dogus (török, 9-6) – Real Madrid (spanyol, 9-6) 77-79

Az első percekben még egyértelműen a Brad Wanamaker (20 pont, 5 szerzett labda, 8 kiharcolt fault) és James Nunnally (11 pont, 4 pattanó) vezette hazaiak akarata érvényesült, a hetedik percben 10 fölötti különbséggel vezetett a címvédő (17-6), de az ezúttal is parádés és sokoldalú Luka Doncic (20 pont, 8 pattanó, 10-10 gólpassz és kiharcolt fault, 37 VAL) vezette vendégek megkezdték a felzárkózást - a második negyed közepére már visszamásztak ellenfelükre, a nagyszünetben pedig már a spanyolok vezettek (36-37). A második félidőben fej-fej mellett haladt a két gárda, nagyobb különbség egyáltalán nem alakult ki a két együttes között. A 33. perc után vette át az irányítást a Real, de meglépni ők sem tudtak nagyobb különbséggel - a büntetőket bedobálták, de az utolsó támadásban négyszer is feltehette a labdát a Fener az egyenlítésért és a győzelem megszerzéséért, azonban Vesely és háromszor Wanamaker is hibázott, így végül 79-77-re győzött a hispán alakulat Törökországban.

A Fenerbahce legjobb dobói: Wanamaker 20/3, Datome 12/6, Nunnally 11/3.
A Real Madrid legjobb dobói: Doncic 20/3, Reyes 13, Thompkins 13/6.

Zalgiris Kaunas (litván, 10-5) – Olympiakosz (görög, 11-4) 74-68

Sarunas Jasikevicius csapatára már nem nagyon vannak jelzők, miután a görögök sztárklubját, az Olympiakoszt is két vállra fektették tegnap este. A Kevin Pangos (14 pont, 7 gólpassz), Vaszilije Micics (11 pont, 3 gólpassz), Arturasz Milaknisz (14 pont, 3 gólpassz, 4/7 tripla) trióra építő, de szokás szerint több lábon álló litvánok egy kicsit hullámzó, de egyébként kiegyenlített első félidő után nagyon visszaestek támadásban a harmadik felvonás második felére, 48-44 után egyetlen pontot sem dobtak a harmadik negyed második öt percében, így egy 9-0-s szakasszal fordítottak a kiugró egyéni teljesítménnyel szintén nem rendelkező görögök (48-53). A záró játékrészben aztán az összességében kiválóan triplázó (9/19, 47.4%), a játékszerre sokkal jobban odafigyelő (6-15 eladott labda) hazaiak a Micics-Pangos duó mellett Paulusz Jankunasz (12 pont, 5 pattanó) és Edgarasz Ulanovasz (5 pont, 3 pattanó, 4 gólpassz) kosaraival átvették az irányítást, és begyűjtötték 10. sikerüket is az alapszakasz féltávjánál. Jasikeviciusék ezzel egészen biztos, hogy a Top4-ben fordulnak a "tavaszi" szezonra, és egyetlen győzelem a különbség a két együttes között 15 kör után.

A Zalgiris legjobb dobói: Pangos 14/9, Milaknisz 14/12, Jankunasz 12.
Az Olympiakosz legjobb dobói: Papapetru 13/3, Papanikolau 11/6, Szpanulisz 10/6, Thompson 10/6.

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 8-7) – Unicaja Malaga (spanyol, 7-8) 78-89

A Jonah Bolden (8 pont, 10 pattanó, 5 szerzett labda), Norris Cole (16 pont, 4 gólpassz), Arciom Parahuszki (15 pont, 7 pattanó) trió hasznos teljesítményére építő hazaiak az első negyed végén, illetve leginkább a második felvonás elején léptek meg a Malagától, az ebben a szakaszban pocsékul játszó vendégek hátránya 13 pontra nőtt ekkor (32-19). A félidő végén a Ray McCallum (15 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz), Jeff Brooks (18 pont, 7 pattanó), Nemanja Nedovics (20 pont, 6 gólpassz) hármas kosaraival ugyan visszajött a meccsbe a Malaga, de a nagyszünetben még így is 8 pontos hátránya volt (47-39). A Nedovics-Brooks kettős révén egyenlített a Malaga a térfélcserét követő öt percben (54-54), Giorgi Shermadini (15 pont, 9 pattanó) két duplájával pedig már ők álltak jobban 30 perc játék után (58-61). A záró játékrész elején még Pierre Jackson (14 pont, 5 gólpassz) és Parahuszki révén még visszavette előnyét az izraeli alakulat, de 71-70 után a végjáték egyértelműen McCalluméké volt, az utolsó pillanatokra nagyobb izgalmak már nem maradtak. A pazarul triplázó (12/25, 48%), jobban lepattanózó (38-47) Malaga győzött idegenben (78-89), így még a jóval több eladott labdájuk (8-14) is belefért a végére kicsit kifulladó hazaiakkal szemben.

A Maccabi legjobb dobói: Cole 16/3, Parahuszki 15, Jackson 14/12.
A Malaga legjobb dobói: Nedovics 20/12, Brooks 18/6, McCallum 15/6, Shermadini 15.

Valencia Basket (spanyol, 4-11) – Panathinaikosz Superfoods (görög, 10-5) 67-63

Az első negyed során a már ekkor 11 pontnál járó Matt Lojeski (17 pont) vezetésével előnyt kovácsolt magának a Pana (12-17), ami a 12. percben már 11 pontos volt (12-23), innen azonban megint támadásban Tibor Pleiss (13 pont, 5 pattanó) és Erick Green (21 pont) vezette hazai gárda, a félidőre pedig egyenlített is a kifejezetten gyenge formában lévő Valencia (32-32). A fordulás után megint egyértelműen a görögök akarata érvényesült, az egész statlapot megtöltő Chris Singletonnak (9 pont, 13 pattanó, 3-3 gólpassz és blokk, 5 szerzett, 6 eladott labda) köszönhetően újfent 10 pontosra nőtt a Panathinaikosz előnye a 27. percre (36-46), a negyedből hátralévő három és fél percet azonban az eddig a pontig pont nélkül álló Bojan Dubljevics (11 pont, 4 pattanó) vezetésével 12-2-vel hozta le a spanyol gárda, amely megint egyenlített (48-48). Az utolsó felvonásban hol az egyik, hol a másik együttes állt jobban - Dubljevics 36 másodperccel a vége előtt szerezte a győztes duplát, utána ugyanis Marcus Denmon (10 pont) és KC Rivers is kihagyták a lehetőségeiket, Green a túloldalon beszórt két büntetőt, ezzel nyert végül a Valencia (67-63).

A Valencia legjobb dobói: Green 21/12, Pleiss 13, Dubljevics 11/3.
A Panathinaikosz legjobb dobói: Lojeski 17/9, Denmon 10/6, Singleton 9/6.