Euroliga: Egylabdás rangadón verte a Pana a Realt

Egy minden igényt kielégítő meccsen, 16 pontos hátrányból visszakapaszkodva nyert a Panathinaikosz a Real Madrid ellen, akiken most Luka Doncic sem tudott segíteni. A Fenerbahce alaposan megküzdött a győzelemért a Himki Moszkva ellen, ahogy a CSZKA Moszkvának is akadtak gondjai Malagán, ám végül ők is nyerni tudtak.

Alapszakasz, 9. forduló

Fenerbahce Dogus (török, 6-3) – Himki Moszkva (orosz, 5-4) 71-67

Bár egyetlen másodpercig sem vezetett a Himki Moszkva a Fenerbahce otthonában, ám az oroszok azért alaposan megszorongatták a címvédőt. A második negyed eleji 24-23-as állásról a Fener 45-28-ra lépett el a második félidő kezdetén, ekkor úgy tűnt, hogy könnyű dolguk lesz az isztambuliaknak. A Barcokasz-legénység viszont nem adta fel, kétszer is visszajöttek egyetlen pontra, 66-65 után azonban Jan Vesely (12 pont, 5 lepattanó) dobott be egy duplát, majd 68-67-nél a remekül játszó Brad Wanamaker (16/6 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó) büntetőzött hibátlanul, így behúzta a meccset a Fener. A törököknél az említett duó és Luigi Datome (14/6 pont, 7 lepattanó) mellett James Nunnally (20/12, 3 gólpassz, 3 lepattanó, 2 labdaszerzés, 5/4 tripla) volt a hazaiak legjobbja ezúttal, a Himkiben pedig elsősorban Alexej Shved (21/9 pont, 5 gólpassz, 3 lepattanó) próbálta tartani a lelket.

A Fenerbahce legjobb dobói: Nunnally 20/12, Wanamaker 16/6, Datome 14/6, Vesely 12
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 21/9, Anderson 13/6, Markovics 11/9

Panathinaikosz Superfoods (görög, 6-3) – Real Madrid (spanyol, 5-4) 82-80

Óriási meccset és egylabdás végjátékot hozott a Panathinaikosz-Real Madrid rangadó, amiből végül a görögök jöttek ki győztesen, így ők tudtak feljebb lépni a tabellán a meccs előtt ugyanolyan mérleggel álló két csapat közül. Pedig sokáig nem úgy nézett ki, hogy ez így lesz, hiszen az ezúttal is Luka Doncic (19/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) által vezetett, ám kollektívan is jól működő Real az első negyed hajrájában a kezébe vette a meccs irányítását, így 40-54-es állással vonulhattak félidőre a felek, majd fordulás után már 16 pont is volt a csapatok között.

Ezt követően aztán összekapta magát a Pana is, akiknél a Nick Calathes (12 pont, 8 gólpassz, 4 lepattanó) – James Gist (15 pont, 7 lepattanó) tandem ezúttal is kiválóan működött, az irányító passzaiból ezúttal is sok kosarat szerzett a ruganyos amerikai. Az áttörést azonban nem elsősorban ők, hanem K.C. Rivers (20/12 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés) hozta meg a görögöknek, hiszen az ő vezérletével repesztett egy 13-0-s rohamot a Pana, amivel egy csapásra kiegyenlítetté vált a találkozó. A mérleg nyelvét ezzel még nem tudta a maga javára átbillenteni az athéni alakulat, így jöhetett a drámai végjáték. Az első negyedben már 10 pontot szerző Doncic lépett elő újra a Realban, hiszen 77-74 és 80-78 után is ő egyenlített kosaraival. Ezt követően Gist faultot harcolt ki és nem hibázott a büntetővonalról, majd egy támadásnyi ideje még a madridiaknak is maradt. A Pana nem faultolt, így a Realnak jutott még egy dobás, ezt az ebben a szituációban viszonylag tisztának számító triplakísérletet azonban az egyébként jól játszó Trey Thompkins (12/3 pont, 6 lepattanó) elhibázta, így sorozatban negyedik győzelmüket ünnepelhették a görög szurkolók.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Rivers 20/12, Gist 15, Calathes 12, Singleton 10/6
A Real Madrid legjobb dobói: Doncic 19/9, Reyes 12, Thompkins 12/3

Unicaja Malaga (spanyol, 3-6) – CSZKA Moszkva (orosz, 7-2) 80-89

Érdekes meccset játszott egymással a Malaga és a CSZKA Moszkva, amit végül ha nem is könnyen, de be tudott húzni az (egyik) listavezető. A találkozó úgy indult, ahogy arra számítani lehetett, a CSZKA erősen kezdett, a Malagának pedig akadtak gondjai a pontszerzéssel, így 14-4-gyel nyitotta a meccset a moszkvai sztárcsapat, majd ez a különbség tartósnak is bizonyult. Egy 12-0-s rohamnak köszönhetően aztán még az első félidőben közelebb férkőzött a Malaga, majd fordulás után is várakozáson felüli maradt az andalúzok támadójátéka, akiknek egy újabb nagy, 17-2-es futást követően fordítaniuk is sikerült. A tavalyi csapata ellen brillírozó James Augustine (18 pont, 9 lepattanó, 9/8 mezőnyből) volt az Unicaja vezére, de Ray McCallum (12 pont, 4 gólpassz) is alaposan feljavult ekkor Adam Waczynski (15/9 pont, 3/3 tripla) és Carlos Suarez (13/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) mellé. A 65-63-ról induló negyedik negyed aztán tipikusan CSZKA-sra sikeredett, hiszen a kis hátszelet is kapó oroszok kulcsjátékosai látva, hogy ebből még baj is lehet újra összeszedték magukat. Az utolsó negyedben 10 pontot betermelő Sergio Rodriguez (21/9 pont, 4 gólpassz) állt csapata élére, akik a védekezésüket is alaposan összekapták, így ezúttal ők futottak egy 15-4-es szakaszt, ami után már nem kellett aggódniuk a véghajrában.

A Malaga legjobb dobói: Augustine 18, Waczynski 15/9, Suarez 13/9, McCallum 12
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Rodriguez 21/9, Higgins 14/3, Voroncevics 13/9, De Colo 13/6, Hunter 10