Euroliga: Hatalmas Maccabi-bravúr Moszkvában

2004 óta először nyert a CSZKA vendégeként a Maccabi, méghozzá nem is akárhogy – a Bayern és a Milano újabb kiemelten fontos csatáját ismét a bajorok nyerték – a Baskonia tartalékosan is legyőzte a Gran Canariát – Norris Cole kosara döntött a „kiesési rangadón”

Alapszakasz, 18. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 11-7) – Panathinaikosz OPAP (görög, 8-10) 79-68

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Heurtel 23/6, Seraphin 14
A Panathinaikosz legjobb dobója: Papapetru 17/6

Heurtel és Papapetru is nagy formában pattogtat:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

CSZKA Moszkva (orosz, 13-5) – Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 7-11) 76-93

Hatalmas meglepetést okozva nyerni tudott a Maccabi a CSZKA Moszkva otthonában. Csak hogy el tudjuk helyezni ezt az izraeli győzelmet, a CSZKA hat éve nem kapott ki ennyivel otthon, a tel-avivi gárda pedig 2004 óta nem nyert Moszkvában, és az emlékezetes 2014-es elődöntős győzelmük óta a legutóbbi 10 egymás elleni meccsüket egyaránt az oroszok nyerték. Most sem adtunk volna sokat érte, hogy sikeresek lesznek, és a meccs is így indult, Nando De Colo (16/6 pont, 6 gólpassz) vezetésével 16-4-gyel kezdett a CSZKA. A Maccabi azonban gyorsan egalizált, a második negyedtől pedig már ők vezettek. A záró felvonásig csak pár pontos különbséggel, mintha a CSZKA arra a néhány perces lehengerlő szakaszra várt volna, ami rendszerint jellemzi is őket az ilyen meccseken. Ez azonban most nem érkezett meg, sőt a végén még a különbség is kínos lett számukra, a fiatal Yovel Zoosman (15/6 pont, 6 lepattanó, 6/6 mezőnyből) főszereplésével hatalmas sikert aratott a Maccabi.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo, Clyburn 16/6-16/6, Hunter 12
A Maccabi legjobb dobói: Zoosman 15/6, O’Bryant 14, Tyus 12, Kane 10

Zoosman volt az X-faktor:

Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 4-14) – Darüssafaka Tekfen (török, 2-16) 75-74

A liga két leggyengébb csapata, a Buducsnoszt és a Darüssafaka megmutatták, hogy ők is tudnak remek meccset játszani, az egymás elleni találkozójuk ugyanis Norris Cole (17 pont) utolsó másodpercekben szerzett nagy kosarával dőlt csak el. A csapatok időszakosan, felváltva vezettek, az utolsó nagy roham pedig a Dackához tartozott, akik a hajrában 72-66-ról vették át a vezetést. Jött azonban Cole, aki egy kicsit váratlanul, ritmustalanul elengedett, ám halálpontos dobásával talpra ugrasztotta a Moracsa közönségét.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Jackson 18/12, Cole 17, Clarke 11/3, Bitadze 11
A Darüssafaka legjobb dobói: Douglas 14/6, Savas, Evans 12-12

KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 8-10) – Herbalife Gran Canaria (spanyol, 6-12) 83-66

Bár a Gran Canariának nem kellett kimozdulnia Spanyolországból az eheti dupla forduló alkalmával, és voltak egészen jó periódusaik a Real Madrid és most a Baskonia ellen is, mégis mindkétszer vesztesen voltak kénytelenek elhagyni a pályát. A Shengelia mellett ezúttal Grangert és Voigtmannt is nélkülöző baszkoknál Vincent Poirier (20 pont, 3 lepattanó, 10/8 mezőnyből) mellé Ilimane Diop (13/3 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) is szépen felnőtt a palánkok alatt, Marcelinho Huertas (24/12 pont, 6 gólpassz, 3 lepattanó, 5/4 tripla) pedig a legszebb napjait idézte, így a lassú kezdése (9-21) ellenére is gond nélkül nyert a második félidőben már magabiztos házigazda.

A Baskonia legjobb dobói: Huertas 24/12, Poirier 20, Diop 13/3
A Gran Canaria legjobb dobói: Balvin 16, Baez 12/3, Eriksson 11/9

FC Bayern München (német, 9-9) – AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 8-10) 93-87

Mindössze három héttel az Olaszországban rendezett, szintén kiváló mérkőzésük után ezúttal Münchenben csapott össze egymással a Bayern és a Milano. Ahogy akkor, úgy most is a bajorok nyertek, és ezzel duplán lépéselőnybe kerültek az Olimpiával szemben a rájátszásért vívott harcban. A Bayern a második negyedtől már végig vezetett, ám Mike Jamestől (29/15 pont, 5 gólpassz) és Arturas Gudaitistól (18 pont, 10 lepattanó) jött az extra vendégoldalon, és a meccs is eléggé látványosra sikeredett, így nem unatkozhatott a nagyérdemű. A Bayern Maodo Lo (18/12 pont, 5 gólpassz, 5/4 tripla) és Nihad Djedovics (18/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével szép és értékes győzelmet aratott.

A Bayern München legjobb dobói: Lo 18/12, Djedovics 18/6, Koponen 14/9, Jovics 14/3
A Milano legjobb dobói: James 29/15, Gudaitis 18, Bertans 11/6