Euroliga: Hosszabbításos Barca-bravúr a CSZKA ellen

Justin Doellman a Real után a CSZKA-t is elintézte, az amerikai 3 másodperc alatt dobott 5 pontjával nyerték a katalánok a rangadót.

Justin Doellman a Real után a CSZKA-t is elintézte, az amerikai 3 másodperc alatt dobott 5 pontjával nyerték a katalánok a rangadót. A nagy rivális Real Andres Nocioni történelmi triplázásával hozta a kötelezőt, az isztambuli derbi után pedig az Efes maradt életben és eredhet a Zvezda-Pana duó nyomába, akik szintén nagy meccset játszottak egymással.

Top16, 10. forduló

E-csoport

Darüssafaka Dogus (török, 3-7) – Anadolu Efes (török, 4-6) 68-72

Az Efes nyerte a Darüssafaka elleni isztambuli derbit, így a kék-fehéreknek maradt meg az esélyük, hogy a Zvezda-Pana duó nyomába eredjenek, míg a Darüssafakának minden bizonnyal elszálltak a leghaloványabb playoff-reményei is. Megérdemelt győzelmet aratott az Efes, miután a meccs csaknem egészében ők vezettek, a végén mégis volt izgulnivalójuk a vendégeknek. A Darüssfaka ugyanis tízpontos hátrányt dolgozott le az utolsó percekben, és 68-70-nél labdájuk is volt az egyenlítéshez vagy a vezetés átvételéhez. Az Efes azonban egy kiváló védekezést mutatott be ekkor, majd a mezőny legjobbja, Thomas Heurtel (21/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) két jó büntetőjével lezárta a meccset. Érdekesség, hogy a két csapat hajszálpontosan ugyanúgy dobta a triplákat (20/6) és a büntetőket (15/10), így végül az döntött, hogy a vendégek kettővel több kísérletükből kettővel több duplát tudtak értékesíteni (44/10 – 46/22).

A Darüssafaka legjobb dobói: Wilbekin 17/12, Redding 12, Erden 11
Az Efes legjobb dobói: Heurtel 21/6, Granger 14/6, Osman 13/3, Johnson 11/3

Crvena Zvezda Telekom (szerb, 6-4) – Panathinaikosz (görög, 6-4) 69-67

Nagyon érzelmes, változatos és izgalmas meccset játszott egymással a két playoff-várományos csapat, a Crvena Zvezda és a Panathinaikosz, amit végül a belgrádiak tudtak megnyerni. A Zvezda ezzel másodszor is megverte a görögöket, így nemcsak beérték őket a tabellán, hanem a jobb egymás elleni eredmény miatt eléjük is kerültek.

A meccset a Pana kezdte jobban, a vendégek már 9 ponttal (16-25) is vezettek a második negyedben. A félidő zárása azonban a Zvezdának sikerült sokkal jobban (28-31), majd fordulás után is egyértelműen a szerbek percei következtek, akik egy 15-4-es roham után már 55-42-re vezettek. Az ismét jól játszó Elliot Williams (17/3 pont, 3 lepattanó, 3 labdaszerzés) vezérletével azonban egy 13-0-s futással válaszolt és pillanatok alatt egalizált a Pana, a vezetést azonban nem sikerült újra visszavenniük. A Zvezda két legjobbja, a második félidőben 12 pontot szerző Tarance Kinsey (19/3 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés), illetve Quincy Miller (16/3 pont, 5 lepattanó, 3 blokk) kulcsjátékokat csináltak meg, így behúzta ezt az igen fontos győzelmet a házigazda.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Kinsey 19/3, Miller 16/3
A Panathinaikosz legjobb dobói: Williams 17/3, Raduljica 11

F-csoport

Zalgiris Kaunas (litván, 2-8) – Real Madrid (spanyol, 6-4) 75-90

Az első félidő egészében hátrányban játszott a Real Madrid a Zalgiris Kaunas otthonában, ám a végére felőrölte ellenfelét és magabiztos győzelmet aratott a címvédő. Ez nagyban köszönhető a hibátlanul triplázó Andres Nocioninak (22/18 pont, 7 lepattanó, 2 blokk, 6/6 tripla), aki a fantasztikus dobóteljesítményével egy meccsen belül a Real Madrid történetének holtversenyben a legpontosabb tripladobója lett.

A Paulius Jankunas (21 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 9/8 dupla) vezette Zalgiris már 8 ponttal is vezetett a második negyedben, a félidő zárása azonban a Zvezda teljesítményét lemásolva itt a Realnak sikerült nagyon jól, egy dudaszóra dobott triplával 41-39 volt az állás a nagyszünetben. A folytatásban aztán kijött a csapatok közti erőkülönbség, a spanyolok egy 13-2-es rohammal fejezték be a harmadik negyedet, majd a negyedikben Nocioni elsüllyesztett négy triplát, így végül nem kellett izgulniuk a madridiaknak. Érdekesség, hogy a Real úgy tudott diadalmaskodni, hogy a Rodriguez-Ayon-Llull trió mindössze 24 pontot tett be a közösbe, mindannyian jócskán elmaradva a saját átlaguktól.

A Zalgiris legjobb dobói: Jankunas 21, Vojukasz 13
A Real Madrid legjobb dobói: Nocioni 22/18, Rivers 14/6, Reyes 10

FC Barcelona Lassa (spanyol, 5-5) – CSZKA Moszkva (orosz, 7-3) 100-98 h.u.

Justin Doellmannak (12/6 pont, 10 lepattanó, 4 labdaszerzés) 10 másodperc is elég volt a hosszabbítás végén, hogy veszettnek tűnő helyzetben kiegyenlítsen, majd megnyerje a meccset csapatának (az összefoglalót az eredményre kattintva érdemes minden kosárbarátnak megnéznie a történtekről). Az utolsó másodpercek kísértetiesen hasonlítottak a negyedik fordulóbeli, Real elleni végjátékra, mikor Doellman szintén egy triplával majd egy meccsnyerő duplával a sírból hozta vissza a rangadót. Ez a győzelem könnyen lehet, hogy rájátszásba jutást ér majd a katalánoknak, akik így a jobb egymás elleni mérlegüknek köszönhetően a Himki elé kerültek, és hosszú idő után ismét továbbjutó helyen állnak.

Szorosan, remek tempóba kezdődött a mérkőzés, majd a Barca abszolút uralta a második játékrészt, így félidőben a gránátvörös-kékek vezettek 47-38-ra. Fordulás után aztán „szokásos módon” Milos Teodoszics (23/6 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) és a karriercsúcsot dobó Nando De Colo (30/12 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 2 labdaszerzés) álltak a CSZKA élére, így dupla annyi pontot szerezve, 26-13-ra meg is nyerték a harmadik negyedet és fordítottak az oroszok. Kevesebb mint öt perccel a vége előtt, 70-79-nél is egyértelműen a moszkvaiak tűntek még befutónak, ám ekkor a talán első jó Top16-os meccsét játszó Ante Tomic (21 pont, 6 lepattanó) és Carlos Arroyo (9/3 pont, 6 gólpassz) együttesen a Barca következő 13 pontját jegyezték, majd a szintén remeklő Tomas Satoransky (19/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) két jó büntetőjével hosszabbításra mentették a meccset a katalánok.

A túlóra során sem változott a játék képe, De Colo és Teodoszics triplái után 91-95 állt az eredményjelzőn, és már fél perc is alig volt hátra. Büntetőket követően, 95-98-nál 10 másodperce maradt a Barcának, mikor egy blokkból kifelé válás után Doellman gyorsan triplát tudott dobni. Nem maradt időkérése már a CSZKA-nak, így alapvonalról jöhettek az oroszok, ami kissé megzavarta őket. Teodoszics el is adta a labdát, amire Doellman csapott le, és egy nehéz középtávoli tempóval megnyerte a meccset csapatának, csakúgy, mint a nagy rivális Real ellen.

A Barcelona legjobb dobói: Tomic 21, Satoransky 19/9, Perperoglu 15/3, Doellman 12/6, Navarro 11/6
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 30/12, Teodoszics 23/6, Hines 17, Voroncevics 15/9