Euroliga: Ismét megverte a Real az Olympiakoszt

A spanyolok szinte lekopírozták a tavalyi döntőt, és Sergio Llull vezérletével teljesen megérdemelten verték az Olympiakoszt.

A spanyolok szinte lekopírozták a tavalyi döntőt, és Sergio Llull vezérletével teljesen megérdemelten verték az Olympiakoszt. A veretlenségét megőrző Fener, illetve a CSZKA is túl nagy falat volt riválisai számára.

Top16, 5. forduló

E-csoport

Fenerbahce Ülker (török, 5-0) – Cedevita Zagreb (horvát, 2-3) 86-73

Szépen helytállt a Cedevita Isztambulban, a Fenerbahce azonban túl sok volt a horvátoknak, így a törökök megőrizték veretlenségüket. Ekpe Udoh (17 pont, 4 blokk, 10/8 mezőnyből) tarthatatlan volt a meccs elején a palánk alatt, vezetésével egy 18-0-s, mindent elsöprő rohammal húzott el a Fener. Úgy tűnt, korán dűlőre viheti a dolgokat a házigazda, a Cedevita azonban nem adta fel, és szépen lassan visszajöttek a meccsbe a vendégek. A harmadik negyedben már csak 1 pont volt a felek között a különbség (62-61), benne volt a pakliban, hogy a Fener elszórakozza ezt a simának induló győzelmet. Ez azonban nem történt meg, hiszen a törökök közül Udoh mellett többen is jók voltak és újra felépítették az előnyt csapatuknak. Így például Luigi Datome (19/9 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó, 3/3 tripla), a visszatérése óta először igazán sokat és jól játszó Ricky Hickman (11/6 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó), vagy az ezúttal kicsit szürkébb, ám a végére feléledő Jan Vesely (12 pont, 6 lepattanó).

A Fenerbahce legjobb dobói: Datome 19/9, Udoh 17, Vesely 2, Hickman 11/6, Szlukasz 11/3
A Cedevita legjobb dobói: Bilan 13, Whie 13/3, Pullen 12/6, Walker 11/6

F-csoport

CSZKA Moszkva (orosz, 3-2) – Brose Baskets Bamberg (német, 2-3) 91-70

Nando De Colo (19/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kisebb bokasérülése utáni visszatérése ragyogóan sikerült a Bamberg ellen, a CSZKA Moszkva pedig visszatalált a győzelem útjára. Pedig nem így indult a meccs, a németek ugyanis 10-0-val kezdtek, jöhetett is a moszkvai időkérés. Itudisz mesternek sikerült rendeznie a sorokat, a hazaiak szépen lassan bemelegedtek és elkezdtek remekül kosarazni. A második negyedet ugyanis egy hatalmas, 28-5-ös futással zárták le az oroszok, köszönhetően főként De Colónak, aki a 19 pontjából 17-et az első félidőben szerzett. A szünet sem zavarta meg a CSZKA-t, hiszen a fordulás után ők szerezték az első 7 pontot, amivel már szakadéknyi volt a különbség a felek között (62-34), eldőlt a mérkőzés. De Colo mellett Milos Teodoszics (14/6 pont, 6 gólpassz) és Nikita Kurbanov (9/3 pont, 10 lepattanó) is rendkívül hasznosan játszottak az oroszoknál.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 19/6, Teodoszics 14/6, Freeland 10
A Bamberg legjobb dobói: Ziszisz 12/6, Wanamaker 11/3, Harris 11, Melli 10/6

Real Madrid (spanyol, 3-2) – Olympiakosz (görög, 2-3) 84-72

A tavalyi döntő „visszavágója” nemcsak a résztvevő csapatok, hanem a játék képe miatt is nagyon hasonlított a májusi fináléra. Az Olympiakosz ugyanis a nekik kedvező ritmusban kezdte a meccset, felállt védelem elleni játékra késztette a Realt, ő maguk pedig tudtak néhány gyorsindítást vezetni, így az első negyedet 19-17-es előnnyel zárták.

A hátralévő játékidő azonban néhány rövid periódustól eltekintve már egyértelműen a Madridról szólt. A spanyolok 12-2-vel zárták az első félidőt, majd a félidő után egy 13-0-s rohanással növelték tovább az ekkor megszerzett előnyüket. A két Sergio, előbb Rodriguez (11/6 pont, 4 gólpassz) majd Llull (18/9 pont, 7 gólpassz) süllyesztettek el kritikus triplákat a görög gyűrűben, Gustavo Ayon (11 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) pedig állandó stabil pont volt a palánkok alatt. Az Olympiakosz igyekezett felzárkózni, a Real azonban minden próbálkozást visszavert, így a végére 12 pontos különbség alakult ki, aminek még a végelszámolásnál is jelentősége lehet. A görögök két klasszisa, Szpanulisz és Printezisz katasztrofális napot fogtak ki, nyugodtan kijelenthető, hogy miattuk nem tudott partiban lenni az Olympiakosz. A görögöktől csak Othello Huntert (14 pont, 11 lepattanó) és Daniel Hackettet (14/9 pont, 3 gólpassz) lehet dicsérni.

A Real Madrid legjobb dobói: Llull 18/9, Rodriguez 11/6, Reyes 11/3, Ayon 11, Nocioni 10/6
Az Olympiakosz legjobb dobói: Hunter 14, Hackett 14/9, Papapetru 12/6