Euroliga: Lejátszotta a Barca az Olympiakoszt

A Barca mellett a Zvezda is hatalmas győzelmet aratott közvetlen riválisa ellen, ami akár még továbbjutást is érhet nekik a későbbiekben.

Top16, 8. forduló

E-csoport

Crvena Zvezda Telekom (szerb, 5-3) – Anadolu Efes (török, 3-5) 91-82

Hiába a vrsaci Millennium Centerben kellett fogadnia a Crvena Zvezdának az Efest, a mintegy 5000 belgrádi szurkoló így is igazi hazai pályát varázsolt a kedvenceknek. Ez is segítette a Zvezdát abban, hogy újabb hatalmas győzelmet arasson, amivel ráadásul egymás elleniben is jobbak lettek a szerbek az Efesnél, így jelenleg hárommeccses előnnyel állnak a törökök előtt a továbbjutást érő helyen. Igazi csapatmunka volt a belgrádiak győzelme, az alapemberek, így Maik Zirbes (14 pont, 9 lepattanó) és Quincy Miller (15 pont, 5 lepattanó, 2 blokk) mellett minden pályára lépő hazai játékos hozzátett valamit a sikerhez. A végén, 71-71 után Nemanja Dangubics (7/3 pont, 3/3 mezőnyből) és Marko Gudurics (14/6 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó) lettek a nyerőemberek, mikor 5-5 pontot és labdákat szereztek, amivel egy 14-2-es rohamot repesztett a Zvezda és eldőlt a mérkőzés. Az egyre jobb formát mutató Vaszilij Micics (13/3 pont, 4 gólpassz) szintén nagyon fontos láncszeme volt csapatának, úgy tűnik, hogy az ő személyében lett egy újabb vezére a szerbeknek. Az Efesben csak Dario Saric (19/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) volt talán maradéktalanul dicsérhető, ez pedig kevés volt az egyre nagyobb bajban lévő törököknek.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Miller 15, Zirbes 14, Gudurics 14/6, Micics 13/3, Lazics 10/6
Az Efes legjobb dobói: Saric 19/3, Osman 18/6, Diebler 16/15, Dunston 11

F-csoport

FC Barcelona Lassa (spanyol, 4-4) – Olympiakosz (görög, 3-5) 82-66

Lejátszotta a pályáról a Barcelona az Olympiakoszt, így könnyen lehet, hogy a rájátszásba jutást illetően kulcsfontosságú győzelmet arattak a katalánok. Ezzel a 16 pontos sikerrel ugyanis nemcsak nekik sikerült előbbre lépniük a 3-4-es mérlegről, hanem az egymás elleni eredményük is jobb lett, ami még döntő lehet a végelszámolásnál és kétmeccses előnybe juttatta őket riválisukkal szemben. A két görög klasszis, Vaszilisz Szpanulisz (11 pont) és Jorgosz Printezisz (12/3 pont, 7 lepattanó) kosaraival ugyan az Olympiakosz kezdett jobban, 5-13 után azonban már csak a Barcelona volt a pályán.

A remek játékkal visszatérő Joey Dorsey (12 pont, 8 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 gólpassz, 2 blokk, 8/6 mezőnyből), illetve Samardo Samuels (11 pont, 4 lepattanó) duója mindkét térfélen dominálta a festéket, a két bivalyerős magasemberrel nem tudtak mit kezdeni a vendégek. A Barca így 26-12-re megnyerte a második negyedet, majd a harmadikat is 26-16-ra, ekkor pedig eldőlt a találkozó, valamint 71-47-nél az is, hogy a 12 pontnál nagyobb arányú győzelem is meglesz a katalánoknak, ami az egymás elleni eredményhez kellett nekik. A két center mellett Tomas Satoransky (14/6 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) és Sztratosz Perperoglu (16/9 pont, 6 lepattanó) is nagyot játszottak, illetve Juan Carlos Navarro (13/6 pont) is mindig a legjobbkor talált be még az első félidőben.

A Barcelona legjobb dobói: Perperoglu 16/9, Satoransky 14/6, Navarro 13/6, Dorsey 12, Samuels 11
Az Olympiakosz legjobb dobói: Hackett 16/6, Printezisz 12/3, Szpanulisz 11