Euroliga: Már a CSZKA Moszkva sem veretlen

A hatalmasat játszó Darüssafaka legyőzte a CSZKA Moszkvát, így nincs már veretlen csapat a mezőnyben. A 30 pontos karriercsúcsot dobó Llull vezetésével a Real az utolsó percben behúzta a Pana elleni presztízsrangadót, Szpanulisz kiosztotta ezredik gólpasszát a Barca elleni derbin, a Zalgiris pedig újra jól játszott, és ezúttal már nyert is.

Alapszakasz, 7. forduló

Darüssafaka Dogus (török, 5-2) – CSZKA Moszkva (orosz, 6-1) 91-83

Nincs már veretlen csapat az Euroliga idei kiírásában, hiszen a CSZKA Moszkva meglepetésre kikapott a Darüssafaka vendégeként. Ami igazán meglepő a címvédő vereségében az nem más, mint az elszenvedésének módja, hiszen a törökök végig uralták a mérkőzést, a CSZKA egyetlen másodpercig sem vezetett a találkozón. A Darüssafaka nemes egyszerűséggel átrobogott a moszkvai kirakatcsapaton a meccs elején, a hazaiak ugyanis 13-0-lal kezdtek, de vezettek már 24-7-re is. Az isztambuliak amerikai ászai, Brad Wanamaker (18/6 pont, 7 gólpassz, 5 lepattanó, 4 labdaszerzés), és az idei talán legjobb meccsét hozó James Anderson (20/15 pont, 3 lepattanó) is remekeltek, alaposan kivették részüket csapatuk pazar triplamutatójából (21/10, 48%) és előnyben tartották csapatukat. A Darüssafaka ugyanis innentől végig 10 pont körüli különbséggel vezetett, hiába volt nagyon jó a túloldalon Nando De Colo (17/3 pont, 7 gólpassz, 5 lepattanó), Milos Teodoszics (15/6 pont, 10 gólpassz) és Cory Higgins (17/6 pont) is. A tőlük szokatlan módon 18 labdát eladó oroszok azonban jól hajráztak, és fű alatt kis híján elcsenték a győzelmet a Blatt-legénységtől. 84-83-nál ugyanis már csak egyetlen pont volt a hazaiak fórja, ekkor azonban az újra kulcsszerepet kapó Will Clyburn (14/3 pont, 6 lepattanó) mentette meg a Darüssfakát, hiszen két büntetője után egy gyilkos triplát is elsüllyesztett a moszkvai gyűrűben, ami után joggal ünnepelhette ezt az igazán nagy sikert a török alakulat.

A Darüssafaka legjobb dobói: Anderson 20/15, Wanamaker 18/6, Clyburn 14/3, Moerman 11
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 17/3, Higgins 17/6, Teodoszics 15/6, Hines 11

Olympiakosz (görög, 4-3) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 4-3) 59-52

Nem számíthattunk sok pontra az Olympiakosz és a Barcelona összecsapásán, ám azért ennyire kevésre sem, mint amennyit a két sztárcsapat összeszenvedett a 40 perc során. A 17 labdát eladó Barcelona ilyen kevés pontot például még sosem szerzett nem éppen rövid történelme során az Euroligában. De a győztestől is csak Vaszilisz Szpanulisz (15/9 pont, 6 gólpassz, 3 lepattanó) jutott el 10 pont fölé, aki egyébként is egyértelműen a meccs hőse volt, hiszen ezen az estén a másik görög ikon, a nemrég visszavonult Dimitrisz Diamantidisz után másodikként Billy is elérte az 1000-es álomhatárt a gólpasszok tekintetében (ehhez Teodoszicsnak is csak néhány meccs kell már, ő 988-nál jár, mögöttük azonban hatalmas a szakadék). Kis túlzással ez volt a meccs egyetlen igazi érdekessége, hiszen a sérülésektől tizedelt Barca ezúttal csak erőlködött és próbált kapaszkodni a végig vezető Olympiakosz mögött, fordítaniuk azonban nem sikerült.

Az Olympiakosz legjobb dobója: Szpanulisz 15/9
A Barcelona  legjobb dobói: Holmes 13/6, Rice 11

Zalgiris Kaunas (litván, 2-5) – Galatasaray Odeabank (török, 1-6) 87-75

A második negyedben repesztett egy 14-2-es rohamot a Zalgiris a Galatasaray ellen, ez pedig tulajdonképpen elég is volt a litvánoknak a törökök magabiztos legyőzéséhez a tabella alját elfoglaló csapatok csatáján. Ezzel lett ugyanis 39-30 az állás a Zalgiris javára, innentől pedig a Galata már nem tudott veszélyeztetni, a harmadik negyed vége felé például már a 20 pontos határt is elérte a csapatok közti differencia (67-47). A kiváló szezont futó Brock Motum (24/9 pont, 6 lepattanó) volt a kaunasiak legjobbja, de Leo Westermann (16/3 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) és Kevin Pangos (9/3 pont, 8 gólpassz) is remekül szabták a Zalgiris játékának fazonját. A Galata legeredményesebbje Sinan Güler (15/3 pont, 4 gólpassz) lett, aki 15 pontjából 11-et az első félidőben szerzett, nagyjából ez idő alatt tudta meccsben tartani magát az Ataman-legénység.

A Zalgiris legjobb dobói: Motum 24/9, Westermann 16/3
A Galatasaray legjobb dobói: Güler 15/3, Schilb 12/6, Preldzic, Dentmon 11/3-11/3

Real Madrid (spanyol, 5-2) – Panathinaikosz Superfoods (görög, 4-3) 87-84

Sergio Llull (30/12 pont, 4 gólpassz, 6/4 tripla) egy 30 pontos karriercsúccsal, illetve a Panathinaikosz elleni meccsnyerő kosarakkal lepte meg magát és a Real-szurkolókat a 29. születésnapja alkalmából. A kontinens két kosárlabda-fellegvárának csapatai nagyon jó meccset vívott egymással, ahol szinte végig fej-fej mellett haladtak és felváltva vezettek a felek. Llull egész végig szenzációsan játszott, az utolsó másfél percben pedig egy 2+1-es játékkal és egy elképesztően nehéz tempóval tette fel a koronát teljesítményére. 86-84-nél még maradt majdnem egy perce a Panának válaszolni, ám az addig remeklő James Feldeine (19/18 pont, 7/6 tripla) két hatalmas hibát is vétett. Az amerikai előbb csúnyán eladta a labdát, majd a kivédekezett Real-támadás után megpróbálta kiengedni a labdát, ezt azonban nem fedezte megfelelően, így Carroll visszahúzta rá a játékszert, ami után ismét jöhetett és kvázi megnyerte a meccset a Real. Llull mellett a roppant sokoldalú teljesítménnyel előrukkoló Gustavo Ayon (8 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés, 1 blokk), illetve Anthony Randolph (12/3 pont, 4 gólpassz) voltak még nagyon jók a spanyoloknál, a túloldalon pedig Nick Calathes (15/6 pont, 9 gólpassz, 4 lepattanó) és Chris Singleton (13/3 pont, 6 lepattanó) vitték a prímet, de nagyon csipkedte magát korábbi csapata ellen Joannisz Buruszisz (13/3 pont, 9 lepattanó) is.

A Real Madrid legjobb dobói: Llull 30/12, Randolph 12/3
A Panathinaikosz legjobb dobói: Feldeine 19/18, Calathes 15/6, Buruszisz, Singleton 13/3-13/3