Euroliga: Most jobb volt a CSZKA az Olympiakosznál

Teodoszics győzelemre vezette a Moszkvát az Olympiakosz ellen, így féltávnál az oroszok Hangáékkal együtt vezetik a halálcsoportot.

Teodoszics győzelemre vezette a Moszkvát az őket rendre megtréfáló Olympiakosz ellen, így féltávnál az oroszok Hangáékkal együtt vezetik a halálcsoportot. A Pana nagy győzelmet aratott és lépéselőnybe került az Efesszel szemben, a Loko és a Barca pedig nem hibáztak a sereghajtók ellen.

Top16, 7. forduló

E-csoport

Lokomotiv Kubany (orosz, 5-2) – Darüssafaka Dogus (török, 1-6) 82-58

Gond nélkül intézte el a Lokomotiv a Darüssafakát, így az oroszok féltávnál 5-2-es mérleggel a hibátlan Fenerbahce mögött állnak az E-csoportban, és kedvező helyzetből várhatják a folytatást. A meccs során egy percig sem forgott komoly veszélyben a Loko sikere, az első félidőt egy 13-2-es, a másodikat pedig egy 11-0-s futással zárták illetve nyitották a hazaiak, amivel 55-30-ra húztak el a sereghajtótól. A Loko meghatározó játékosai közül mindenki jó teljesítményt nyújtott, mindannyian sokat hozzátettek a sima győzelemhez.

A Lokomotiv legjobb dobói: Randolph 18/3, Delaney 16/6, Voronov 14/3, Singleton 11, Broekhoff 10/6
A Darüssafaka legjobb dobói: Wilbekin 19/12, Preldzic 11/3

Panathinaikosz (görög, 4-3) – Anadolu Efes (török, 3-4) 83-78

Nagyon fontos és szép győzelmet aratott a Panathinaikosz a közvetlen rivális Efes felett, így a két csapat közül az athéniak tudták pozitívba fordítani mérlegüket a visszavágók előtt, és ők állnak egyelőre továbbjutást érő helyen. Pedig jobban kezdte a meccset az Efes, ám a hétről hétre jobb formát mutató Miroslav Raduljica (23 pont, 8 lepattanó) első félidei 16 pontjának köszönhetően szépen tartotta magát a Pana, sőt, a szerb kosaraival a görögök vonulhattak minimális előnnyel a nagyszünetre.

Ez kulcsfontosságú volt, hiszen a folytatásban már a többiek, elsősorban Nick Calathes (12/3 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó) és James Gist (11/3 pont, 8 lepattanó) is felnőttek Raduljica mellé, így a Pana elhúzott 10 ponttal, ami után még felzárkózott ugyan az Efes, ám a Zöldek már nem adták ki a vezetést a kezükből. Az Efes a karriercsúcsát beállító Dario Saric (18/3 pont, 6 lepattanó), illetve Thomas Heurtel (15/3 pont, 7 gólpassz) és Derrick Brown (16 pont, 7 lepattanó) jó játéka ellenére sem tudtak nyerni, ami elsősorban a gyatra triplázásuknak (18/3, 17%) köszönhető.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Raduljica 23, Calathes 12/3, Gist 11/3, Feldeine 10/6
Az Efes legjobb dobói: Saric 18/3, Brown 16, Heurtel 15/3, Granger 11/3

F-csoport

CSZKA Moszkva (orosz, 5-2) – Olympiakosz (görög, 3-4) 92-85

Ahogy az a Final Fourokkal – például a tavalyi elődöntővel – ellentétben a csoportküzdelmek során általában lenni szokott, a CSZKA Moszkva most is legyőzte az Olympiakoszt, ezzel Hanga Ádámékkal együtt az oroszok vezetik a visszavágók előtt az „F” jelű halálcsoportot. Az első félidőben meglehetősen ritmustalan volt a játék, nem igazán tudott felpörögni a meccs, ám ez érdekes módon sokkal inkább a CSZKA-nak kedvezett, mintsem az ellenfelei játékát rendszerint széttördelő Olympiakosznak. Sokszor találtak megjátszható embert a palánk alatt a moszkvaiak, akik így az első félidőben dobott mindössze két triplájuk ellenére is magabiztosan vezettek a félidőben (41-33).

Fordulás után aztán az Olympiakosz mégis meccset tudott csinálni a találkozóból, ami egyértelműen Vaszilisz Szpanulisz (15/3 pont, 6 gólpassz, 3 lepattanó) nagymértékű feljavulásának köszönhető. A nagyszünetben még -2-es indexpontszámmal álló, a meccset viszont már 19-es értékkel befejező Billy ugyanis régi önmagát idézte a második félidőben, amivel varázsütésre csapata is megtáltosodott. 49-50-nél már vendégvezetést regisztrálhattunk, ám arról, hogy ne húzzanak el a pireusziak, Milos Teodoszics (21/9 pont, 5 gólpassz) gondoskodott. A CSZKA megragadt szekerén Szpanuliszhoz hasonlóan hatalmasat lendített a zseniális irányító, aki fontos triplákat értékesített, a záró negyedben pedig egymaga 10 pontot termelt, melynek nagyban köszönhetően nyert a Moszkva. A hazaiaknál Nando De Colo (19/3 pont, 4 gólpassz) is hozta a tőle megszokottakat, a túloldalon pedig hiába volt nagyon jó Szpanulisz mellett Jorgosz Printezisz (19/3 pont, 9 lepattanó), Othello Hunter (15 pont, 5 lepattanó, 9/7 mezőnyből) és Daniel Hackett (17/9 pont, 3/3 tripla) is, a többiektől nem sok segítség érkezett.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Teodoszics 21/9, De Colo 19/3, Higgins 12/6, Kurbanov 11, Hines 10
Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezisz 19/3, Hackett 17/9, Szpanulisz 15/3, Hunter 15, Lojeski 10/6

FC Barcelona Lassa (spanyol, 3-4) – Zalgiris Kaunas (litván, 1-6) 92-86

A Lokomotivhoz hasonlóan a Barcelona is hozni tudta a kötelezőt, így a katalánok tapadnak riválisaikra a továbbjutó helyek mögött. Habár a Barca győzelme nem lett végül nagyarányú, a házigazdáknak mégsem kellett izgulniuk. Kiváló, 12-4-es kezdésüknek köszönhetően egyébként egészen a 14. percig a litvánok vezettek, innentől azonban már egyértelműen a katalánoké volt a meccs, akik a nagyszünet előtt már 10 ponttal (38-28) mentek. A folytatásban még tovább nyílt az olló a csapatok között (73-57), a kaunasiak becsületére legyen viszont mondva, hogy egyetlen pillanatra sem adták fel és szép küzdelem után maradtak alul végül.

A Barcelona legjobb dobói: Navarro 14/9, Ribas 13/3, Abrines 12/6, Samuels 11, Satoransky 10/3
A Zalgiris legjobb dobói: Seibutis 19/6, Lekavicius 16/6, Vojukasz 14, Jankunas 11/3