Euroliga: Nagy győzelmet aratott a Real Tel-Avivban

Második nagy rangadóját is meggyőző játékkal hozta a Real Madrid a jól küzdő Maccabi otthonában, ahogy az Olympiakosz is magabiztos volt a történelmet író Szpanulisz vezetésével. Idegenben is nyerni tudott a Milano, a Bamberg pedig nagy hátrányból fordított a kiváló csütörtöki játéknapon.

Alapszakasz, 2. forduló

Olympiakosz (görög, 1-1) – Anadolu Efes (török, 0-2) 90-66

A vártnál sokkal simábban, 90-66 arányban múlta felül az Olympiakosz az Efest, a vendégek a karriercsúcsot dobó Cedi Osman (22/9 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) vezetésével olykor-olykor feljebb zárkóztak, de esélyük sem volt a győzelemre. Külön öröm a pireusziak számára, hogy vezérük és élő legendájuk, Vaszilisz Szpanulisz (17/6 pont, 9 gólpassz, 3 lepattanó) történelmet írt ezen az estén, hiszen Juan Carlos Navarro mögött ő lett az Euroliga történetének második játékosa, aki elérte a 3000 pontos határt. Ráadásul egészen kiváló játékkal tette mindezt az Olympiakosz Billy-je, aki társával, Jorgosz Printezisszel (15/3 pont, 6 lepattanó) együtt nagyon jól kapta el a meccs rajtját. Az első negyedet 28-16-ra nyerték a görögök, aminek során Printezisz egymaga szerzett 14 pontot, Szpanulisz pedig ontotta a gólpasszokat. A folytatásban nem sokkal később már 38-19 is volt az állás, az Olympiakosz pedig innentől gondosan őrizte a felépített előnyét.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 17/6, Printezisz 15/3, Lojeski 14/6, Green 11/3
Az Efes legjobb dobói: Osman 22/9, Brown 10

Brose Baskets Bamberg (német, 1-1) – UNICS Kazany (orosz, 0-2) 89-86

Ahogy arra számítani lehetett, a két „sötét ló”, az egyaránt nagyon masszív, mindig mindenkire veszélyes Bamberg és Kazany nagyon jó meccset játszott egymással, amit a szoros végjáték után a német bajnok tudott megnyerni. A tatárok foghatják is emiatt a fejüket, hiszen a Barcelona után a Bamberg is ki tudta énekelni a sajtot a szájukból. A Keith Langford (24 pont, 4 gólpassz) és Coty Clarke (20/6 pont, 7 lepattanó) által húzott Kazany ugyanis ezen a meccsen is sokáig vezetett és jelentős előnyt épített fel magának, a harmadik negyedben még 12 pont volt a vendégelőny (51-63). A nagyot játszó Nikosz Ziszisz (16/3 pont, 12 gólpassz) irányításával aztán elkezdett feljebb zárkózni a Bamberg, de Nicolo Melli (15 pont, 7 lepattanó, 2 blokk), Darius Miller (15/6 pont, 7 lepattanó) és Janis Strelnieks (17/6 pont, 8/7 mezőnyből) is egyre jobban elkapták a fonalat, utóbbi triplájával 75-74-nél hosszú idő után ismét a hazaiak vezettek. A meccs kulcsjelenetei aztán 84-82-nél zajlottak le, mikor a Kazany két triplát is mellélőtt, az ellentámadásból pedig Ziszisz dobott egy ziccert, ezzel kvázi eldöntve a mérkőzést.

A Bamberg legjobb dobói: Strelnieks 17/6, Ziszisz 16/3, Melli 15, Miller 15/6
A Kazany legjobb dobói: Langford 24, Clarke 20/6, Colom 15/3, Parakhoszki 11

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 0-2) – Real Madrid (spanyol, 2-0) 82-89

Nem kellett csalódniuk az európai kosárlabda szerelmeseinek a nagy presztízsű Maccabi-Real ütközetek legújabb fejezetében, hiszen az izraeliek nagy csatára késztették a csapatépítésben jóval előrébb tartó, és a győzelmet végül behúzó királyi gárdát. A Real hamar lehűtötte a felfokozott hangulatban izzó Menora Mivtachim Arena közönségének kedélyeit, az egyébként is pontosan játszó, jó játékokat hívó Madrid kontrollálta az első félidőt. Kulcsfontosságú volt, hogy mindemellett sok második esélye is volt a spanyoloknak, hiszen a félidőig 11 támadólepattanót gyűjtöttek be, így a nagyszünetben nem meglepő módon már 46-33-ra vezettek.

Fordulás után aztán más szellemben, elsősorban a palánk alatti sorát rendezve jött ki az öltözőből a Maccabi, Victor Rudd (18/6 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés), Andrew Goudelock (16/3 pont, 5 gólpassz, 3 lepattanó) és a visszatérő Sonny Weems (15/6 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) pedig hatalmas energiával álltak csapatuk élére. Ennek meg is lett az eredménye, a tel-aviviak 16-0-lal kezdték a második félidőt, így hosszú idő után ismét átvették a vezetést. Rudy Fernandez (16/12 pont, 3 labdaszerzés) állt ekkor csapata élére, néhány perc alatt 13 pontot dobott a klasszis, ami után ismét a Real diktálhatta a tempót. Sergio Llull (14 pont, 11 gólpassz) és a visszaálló Jaycee Carroll (18/15 pont, 3 lepattanó) volt aztán többször is halálpontos a madridiaknál, akinek a 3+1-es játéka után Laso mester elégedetten igazgathatta nyakkendőjét, hiszen 71-83-nál effektíve véget ért a mérkőzés, innen már nem volt visszaút az egyébként továbbra is nagy szívvel játszó Maccabi számára.

A Maccabi legjobb dobói: Rudd 18/6, Goudelock 16/3, Weems 15/6, Iverson 10, Seeley 10/6
A Real Madrid legjobb dobói: Carroll 18/15, Fernandez 16/12, Llull 14

Darüssafaka Dogus (török, 1-1) – EA7 Emporio Armani Milano (olasz, 2-0) 80-81

A Bamberg-Kazany és a Maccabi-Real meccsekhez hasonlóan nagyon szoros és jó kis derbi volt a Darüssafaka és a Milano találkozója is, ami egy meglehetősen hektikus végjáték után dőlt el az olaszok javára. Teljesen megérdemelte egyébként a győzelmet az eddig egyértelműen pozitív meglepetést szolgáltató Olimpia, hiszen a meccs nagy részében az ő akaratuk érvényesült, és a törököknek kellett utánuk futniuk. Főleg Adrien Moerman (20/12 pont, 5 lepattanó) és Brad Wanamaker (16/6 pont, 6 gólpassz) révén ezt nem is tették rosszul a hazaiak, 70-73-nál pedig a meccs legjobbja, Milan Macsvan (19/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 3/3 tripla) követett el óriási butaságot, hiszen a szerb egy kihagyott dobása után beütött egy 2+1-es faultot, majd egy technikait is kiharcolt magának, így ebből a támadásból 6 pontot dobott és fordított a Darüssafaka. Még egy csavar azonban volt a mérkőzésben, hiszen Mantas Kalnietis (11/9 pont, 3 gólpassz, 3/3 tripla) bevágott egy óriási triplát, erre pedig már nem volt válaszuk az isztambuliaknak.

A Darüssafaka legjobb dobói: Moerman 20/12, Wanamaker 16/6, Anderson 14/6, Wilbekin 13/9
A Milano legjobb dobói: Macsvan 19/9, McLean 11, Kalnietis 11/9, Gentile 10