Euroliga: Negyeddöntők - 4. kör (1.)

Az Euroliga negyeddöntő-körében a csütörtöki játéknapon folytatódott a Maccabi Tel-Aviv és a Panathinaikosz gigászi küzdelme egy - a változatosság kedvéért - teljesen más stílusú találkozóval, mint a korábbi három. A görögök életben maradtak, ami nem kis tett egy Tel-Avivban megvívott csata után, legyen bármilyen erősségű csapata a Maccabinak. Érdekességek sora történt ezen az összecsapáson is, úgyhogy vágjunk is bele a derbi összefoglalásába!

Maccabi Tel-Aviv (izraeli, 2 - 2) - Panathinaikosz (görög, 2 - 2) 69 - 78 (19-17, 17-24, 14-13, 19-24)

Nem jött a bombaszerű rajt a hazaiaktól, sőt, a tét súlya láthatóan nyomta David Blatt csapatát, eközben a Pana borzasztóan elszántan lépett parkettre a Nokia Arénában és szépen lassan igyekezett ellépni ellenfelétől. A Szkorcanitiszt ezúttal 0(!) ponton tartó, mi több, a görög óriásnak még csak dobáskísérletet sem engedélyező hellének egy kivétellel végig vezettek a nagyszünetig, de igazán nagy előnyt kiharcolni nem voltak képesek, csupán 5 volt közte félidőben. A 14-ig jutó Devin Smith és a legutóbbi találkozóval ellentétben most megint hatékony Keith Langford (szintén 14 pont) tartotta a lelket a vendéglátókban, sőt, az eddig nagyjából láthatatlan Eliyahu is rákapcsolt, de Blu például 5-ből 0-ával zárt triplából, Mallet pont nélkül állt 20 perc után, úgyhogy volt gondja bőven a Maccabinak.

A fordulás után nemhogy közelebb férkőzött volna a sárga-kék sereg, hanem a PAO tudott felmenni 11 egységnyi fórig, onnantól nagyon komoly változtatásokra volt szükség Blatt mestertől. Az amerikai szakember nem erőlködött tovább Szkorcanitisszel, inkább az Eliyahu - Hendrix párossal ment csatába az utolsó periódusban, s ezzel legalább javítani tudott a helyzeten. Mallet megszerezte első pontjait az első meccs óta, triplájával már csak 1 volt közte, majd Eliyahu kettesével 65 - 64-nél már a hazaiaknál volt az előny! A vezetés viszont nem volt hosszú életű, éppen az egykori Tel-Aviv játékos, Sarunas Jasikevicius (13 pont, 3 gólpassz), valamint Nick Calathes (15 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda) jelentette azt a pluszt, amivel a Panathinaikosz új lendületet tudott venni, ráadásul Kaimakoglu (12 pont, 7 lepattanó) is kulcsfontosságú kosarakat szerzett, Diamantidisz pedig nagyon higgadtan értékesítette büntetőit, illetve tanárian fogta össze a társaságot.

A végére már nem is maradtak izgalmak, semmit sem tudott bedobni az utolsó két percben a vendéglátó, Smith és Blu számára is bedeszkázták a gyűrűt, így a címvédő hatalmas győzelmet aratva visszaszerezte a továbbjutás lehetőségét, ráadásul hazai pályán az OAKA Arénában vívhatja ki a Final Four részvételt. Ebben párharcban ilyet már csak félve írunk le, de ráadásul a momentum is szépen átköltözött görög oldalra, úgy fest, hogy túljutott a holtponton a Pana, de az 5. derbin inkább Obradovics mester tanítványain lesz a nyomás, mint a korábban esélytelenebbnek hitt Maccabin.

A Maccabi legjobb dobói: D. Smith, Langford 14-14, Eliyahu 12

A Panathinaikosz legjobb dobói: Calathes 15, Jasikevicius 13, Kaimakoglu, Diamantidisz 12-12

A három győzelemig tartó párharc állása: 2 - 2