Euroliga: Pana-bukta Lengyelországban

A negyedik forduló pénteki játéknapján a Malaga egy 24-0-s rohammal, a Loko pedig egy hatalmas második félidővel őrizte meg veretlenségét.

A negyedik forduló pénteki játéknapján a Malaga egy 24-0-s rohammal, a Loko pedig egy hatalmas második félidővel őrizte meg veretlenségét. Először nyert viszont a Zielona Gora, akik a Panathinaikoszt kapták el, a Fener és a Barca pedig idegenből távozhatott győzelemmel a zsebben.

Alapszakasz, 4. forduló

A-csoport

Crvena Zvezda Telekom (szerb, 1-3) – Fenerbahce Ülker (török, 3-1) 60-74

12 meccset kellett várni rá, de megszületett az A-csoportban az első idegenbeli siker, mikor a Fenerbahce a papírformának megfelelően legyőzte a Crvena Zvezdát. A törökök nagyon erősen kezdtek, 2-2 után rögtön elhúztak egy 13-0-s rohammal. A Zvezda a belső embereik, Vladimir Stimac (13 pont, 7 lepattanó) és Maik Zirbes (10 pont, 4 lepattanó) révén próbálták tartani magukat, ami ideig-óráig sikerült is nekik. Az első félidő végét és a második elejét aztán ismét meghúzta a Fener, innentől kezdve pedig a meccs végéig állandósult a 15-20 pont közti vezetésük, ami a meccs végéig kitartott nekik. A Zvezdához hasonlóan a Fener legjobbjait is a magas posztokon kell keresni, hiszen Pero Antics (14/9 pont, 7 lepattanó) és társai is rendkívül hatékonyak voltak.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Stimac 13, Zirbes 10, Thompson 10/6.
A Fenerbahce legjobb dobói: Antics 14/9, Udoh 12, Vesely 11, Dixon 11/3.

C-csoport

Lokomotiv Kubany (orosz, 4-0) – Pinar Karsiyaka (török, 1-3) 72-53

A nagyszünetben még hátrányban lévő Lokomotiv (30-35) a második félidőben lejátszotta a pályáról a Karsiyakát, így megőrizte hibátlan mérlegét. A török bajnok nagyszerű kezdéssel adta meg a meccs alaphangját, egymás után három triplát is a helyére küldve 4-12-nél kérhette is ki első idejét Barcokasz mester. Ennek kezdetben volt is foganatja, ám Colton Iverson (12 pont, 6 lepattanó) főszereplésével jött egy újabb izmiri roham, amivel 30-17-re húzott el a Karsiyaka. A második félidő aztán már teljesen ellentétes képet mutatott, a Loko védekezésével egyenes arányosságban javult fel október hónap MVP-je, Malcolm Delaney (15 pont, 5 gólpassz, 3 lepattanó) is, illetve mintegy X-faktorként Jevgenyij Voronov (15/3 pont, 3 lepattanó) szintén remekelt. A második félidőben mindössze 18 pontot kapó oroszok fokozatosan húztak el, így végül a 72 dobott pontjukkal is fölényes győzelmet tudtak aratni.

A Lokomotiv legjobb dobói: Delaney 15, Voronov 15/3, Claver 13/3.
A Karsiyaka legjobb dobói: Ragland 15/9, Iverson 12, Ju. Carter 10/3.

Zalgiris Kaunas (litván, 2-2) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 3-1) 78-85

Továbbra is hibátlan maradt Kaunasban a Zalgiris ellen a Barcelona, hiszen a tízedik egymás elleni litvániai meccsüket is a katalánok nyerték. Pedig most jobban kezdtek a zöldek, egészen a 13. percig kellett várni, hogy vendégelőnyt mutasson az eredményjelző. Innentől azonban már vissza sem nézett a Barca, akik egyszerűen túl soknak bizonyultak a Zalgiris számára. Hiába játszott kiemelkedően a Jan Vujukasz (16 pont, 7 lepattanó), Paulius Jankunas (17/3 pont, 4 lepattanó), Renaldas Seibutis (18/3 pont, 3 lepattanó) trió, a többiektől nem érkezett kellő segítség a fordításhoz. 63-69-nél került ismét közel ellenfeléhez a Zalgiris, ám ekkor a gránátvörös-kék mezben az eddigi legjobb Euroliga meccsét játszó Carlos Arroyo (12/6 pont, 3 gólpassz) egy triplával és egy labdaszerzés utáni ziccerrel visszaszerezte a momentumot csapatának. A Barca legjobbja az újra ponterősen, hasznosan játszó Ante Tomic (18 pont, 8 lepattanó) volt.

A Zalgiris legjobb dobói: Seibutis 18/3, Jankunas 17/3, Vujukasz 16.
A Barcelona legjobb dobói: Tomic 18, Arroyo 12/6, Ribas 11/3, Navarro 10/6, Doellman 10.

Stelmet Zielona Gora (lengyel, 1-3) – Panathinaikosz (görög, 1-3) 71-68

Továbbra sem megy az OAKA-tól távol a Panathinaikosznak, hiszen a görögök a harmadik idegenbeli meccsüket is elvesztették. Ezt ráadásul a csoport papíron leggyengébb tagja, a Zielona Gora ellen, ami után három csapat is 1-3-mal áll a csoport alján. Nem is érdemelt győzelmet a Gist és Pappasz nélkül felálló Pana, nem úgy a lengyelek, akik kis túlzással/szerencsével/rutinnal akár 4-0-lal is állhatnának. Az eddigi végjátékokkal ellentétben ezt viszont már nem rontotta el a Zielona Gora, bár a hazai szurkolóknak azért ismét az utolsó másodpercig a körmüket kellett rágniuk. Az utolsó támadásban ugyanis a vendégek két triplát is ráemeltek, amelyek közül mind Diamantidiszé, de főleg Szasa Pavlovicsé (11 pont, 6 lepattanó, 4 labdaszerzés, 4 gólpassz) bedobható volt. Ezek azonban kimaradtak, így végre ünnepelhetett a lelkes publikum. A lengyelek legjobbja a dupla-duplázó Mateusz Ponitka (13/3 pont, 10 lepattanó) volt ezen az estén.

A Zielona Gora legjobb dobói: Mateusz Ponitka 13/3, Borovnjak 12.
A Panathinaikosz legjobb dobói: Feldeine 15/6, Pavlovics 11, Kuzmics 10.

D-csoport

Unicaja Malaga (spanyol, 4-0) – Dinamo Banco di Sardegna Sassari (olasz, 0-4) 80-62

Ha csak a végeredményre tekintünk, akkor megállapíthatnánk, hogy semmi különös nem történt a Malaga és a Sassari összecsapásán, amit a veretlen a várakozásoknak megfelelően megnyert a nyeretlen ellen. Ez azonban nem így van, hiszen a Marquez Haynes (18/12 pont, 3 gólpassz) tripláira építő szárdok nemcsak jól tartották magukat, hanem sokáig vezettek is a találkozón. 31-37 után azonban egy elképesztő, 24-0-s rohammal megfordította, majd simán meg is nyerte a meccset a Malaga. Ebből az attakból Richard Hendrix (19 pont, 7 lepattanó) és Will Thomas (14 pont, 8 lepattanó) is oroszlánrészt vállalt, ők voltak a spanyol győzelem fő letéteményesei.

A Malaga legjobb dobói: Hendrix 19, Thomas 14, Jackson 11/3, Diez 10/6
A Sassari legjobb dobói: Haynes 18/12, Stipcevic 12/6