Euroliga: Pireuszt is bevette a CSZKA

Parázs rangadót játszott egymással az Olympiakosz és a CSZKA Moszkva, ahol a görögök nagyot küzdöttek ugyan, de a végig vezető oroszok nyertek és veretlenek maradtak. A Real nagyon megszenvedett a Galata ellen, a Bamberg és a Milano sokpontos összecsapásán pedig hosszabbítás döntött.

Alapszakasz, 5. forduló

Brose Baskets Bamberg (német, 2-3) – EA7 Emporio Armani Milano (olasz, 2-3) 106-102 h.u.

A szezon első hosszabbításos meccsére egészen az ötödik fordulóig kellett várni, mikor a Bamberg és a Milano egy egészen nagyszerű meccsen túlórára kényszerítette egymást. A németek ezzel egy újabb egylabdás meccset játszottak, de erőfeszítéseiket immár siker koronázta, ráadásul a klub történetében először dobtak 100 pont felett az Euroligában. Ehhez 17 pontos hátrányt kellett megfordítaniuk, hiszen elsősorban korábbi játékosuk, Rakim Sanders (25/9 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó), illetve Jamel McLean (17/3 pont, 9 lepattanó) és Alessandro Gentile (18 pont, 5 gólpassz) révén 46-29-re is vezetett már a Milano. Aztán a szintén volt csapata ellen játszó Nicolo Melli (15/9 pont, 9 lepattanó) és társai repesztettek egy 14-1-es rohamot, ami után már végig szoros volt a találkozó. A Bamberg már a rendes játékidőben megnyerhette volna a meccset, ám a mind a 13 pontját a negyedik negyedben és a hosszabbításban szerző Nikosz Ziszisz (13 pont, 3 gólpassz) elhibázta a potenciális meccsnyerő dobást. Ez azonban nem bosszulta meg magát, az extra 5 percben 9 pontot berámoló Darius Miller (27/18 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) ugyanis a németek élére állt, ezt pedig már nem bírta el a Milano.

A Bamberg legjobb dobói: Miller 27/18, Melli 15/9, Radosevic 14, Ziszisz 13, Strelnieks 10
A Milano legjobb dobói: Sanders 25/9, McLean 17/3, Gentile 18, Hickman 15/6

Olympiakosz (görög, 3-2) – CSZKA Moszkva (orosz, 5-0) 75-81

A Béke és Barátság Sportcsarnokban is meg tudta őrizni veretlenségét a CSZKA Moszkva, így az ötödik fordulót követően már csak az oroszok hibátlanok a mezőnyben. A CSZKA az Olympiakosz ellen is nagyon meggyőző játékot tett le az asztalra, a vendégek már-már erődemonstrációt tartottak az első félidőben. A meccs elején sorra szórták a triplákat a moszkvaiak, ezt még elsősorban Jorgosz Printezisz (26/6 pont, 7 lepattanó) révén igyekeztek ellensúlyozni a görögök, a második negyedben viszont a védekezését is nagyon meghúzta a CSZKA. Mindössze 7 pontot tudott dobni az Olympiakosz ebben a játékrészben, a remek védekezésből pedig szinte magától jött a támadás is – elsősorban Kyle Hinest (13 pont, 4 lepattanó) dobatták meg az oroszok – így 28-44 volt az állás a nagyszünetben.

A pireusziak aztán teljesen más felfogásban, nagyon harcosan jöttek ki az öltözőből, és csökkentették is a hátrányukat. A CSZKA játékosai, így például Andrej Voroncevics (11/6 pont, 4 lepattanó), Milos Teodoszics (10/6 pont, 5 gólpassz), Aaron Jackson (15/9 pont, 5 gólpassz, 3/3 tripla) vagy a nem épp élete meccsét játszó, ám így is remek statisztikát összehozó Nando De Colo (23/6 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) azonban mindig bedobtak egy-egy nehezet. Parázs volt a hangulat, elsősorban a görögök vitattak több ítéletet is, a meccs pedig eldőlni látszott, ráadásul Vaszilisz Szpanulisz (14/3 pont, 5 gólpassz) is kipontozódott. A nagyot küzdő Olympiakosz azonban így is visszajött 4 pontra (73-77), de végül nem sikerült nekik a csoda, a CSZKA megérdemelten nyert.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezisz 26/6, Szpanulisz 14/3, Birch 10
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 23/6, Jackson 15/9, Hines 13, Voroncevics 11/6, Teodoszics 10/6

Real Madrid (spanyol, 4-1) – Galatasaray Odeabank (török, 0-5) 90-81

Sokszor elhangzik a közhely, miszerint az Euroligában senki sem mehet biztosra és minden meccs pokolian nehéz, amit a Kazany Fener elleni idegenbeli győzelme után most a Galatasaray is bizonyított Madridban. A Real ugyan végül behúzta a győzelmet az így továbbra is nyeretlen törökök ellen, ám ezért nagyon meg kellett izzadniuk, és többek között Sergio Llull (23/9 pont, 3 gólpassz) remeklésére is szükségük volt. A lassan tavalyi önmagát idéző Vladimir Micov (17/12 pont) vezérletével ugyanis sokáig vezetett a Galata, a harmadik negyed végén aztán Llull dobott be egymás után három triplát, majd a negyedik játékrész elején Rudy Fenrnadez (13/9 pont, 6 gólpassz, 3 lepattanó) még kettőt, innentől pedig már a Real kezében volt a meccs, a Galata nem tudott fordítani.

A Real Madrid legjobb dobói: Llull 23/9, Fernandez 13/9, Doncic 11/3, Ayon 10
A Galatasaray legjobb dobói: Micov 17/12, Tyus 14, Preldzic 10/6