Euroliga: Rodriguez Milánóban is gyorsan közönségkedvenc lett

Az Efes-ALBA meccsből váratlanul nagy pisztolypárbaj alakult, a tavalyi ezüstérmes hosszabbításban nyert egyetlen ponttal – Sergio Rodriguez zsenialitása vezette sikerre a Milanót a Zalgiris ellen – az Olympiakosz alaposan összekapta magát David Blatt menesztése után – a Himki Evans-show-val fűszerezve volt jobb a Baskoniánál.

Alapszakasz, 2. forduló

Zenit Szentpétervár (orosz, 0-2) – FC Barcelona (spanyol, 2-0) 63-87

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Zenit legjobb dobója: Voronov 10/6
A Barcelona legjobb dobói: Kuric 24/12, Mirotic 17/3, Claver 12/6, Davies 10

Kuric és Mirotic szállították a Barca győzelmét:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Himki Moszkva (orosz, 2-0) – KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 1-1) 79-76

A Himki Moszkva újabb meggyőző és egyben látványos produkciót tett le az asztalra, az oroszok ezúttal a múlt héten szintén remekül rajtoló Baskoniát verték végig vezetve. Alexej Shved (21/3 pont, 8 gólpassz) és társai már az elején ráléptek a gázpedálra és 13-3-mal kezdtek, az első negyedben 27 pontot rámoltak be, 39-23-nál pedig kialakult a meccsen a legnagyobb különbség. Toko Shengelia (18/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) vezetésével aztán repesztett egy 12-0-t a Baskonia is, így félidőre már ismét meccsben voltak a vendégek (43-39). Egyetlen pontra feljöttek a baszkok fordulás után, ám Shved és az ezen a napon ellenállhatatlan egyszemélyes highlight-videó, Jeremy Evans (17/6 pont, 6 lepattanó, 3 blokk, 2 labdszerzés) megrázták magukat és újra biztonságos távolságba helyezték csapatukat, a szoros végeredmény ellenére nem volt esélye nyerni a Baskoniának.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 21/3, Timma 18/6, Evans 17/6, Booker 14
A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 18/3, Henry 16, Vildoza 10/3

A mérkőzés legszebb jelenetei (tele látványos Evans-megmozdulásokkal):

Anadolu Efes (török, 1-1) – ALBA Berlin (német, 1-1) 106-105 h.u.

Nemcsak a forduló, hanem könnyen lehet, hogy az egész szezon legpontgazdagabb meccsét játszotta egymással az Efes és az ALBA Berlin. A németek igazolták, hogy a Zenit elleni múlt heti nagy győzelmük nem a véletlen műve volt, hiszen Rokas Giedraitis (21/9 pont, 6 lepattanó) főszereplésével ezúttal is parádés támadójátékot mutattak be és nagyon közel álltak egy bravúros sikerhez. Ez azonban nem jött össze nekik, annak ellenére sem, hogy 14 triplát rámoltak be 47%-os hatékonysággal, megnyerték a lepattanócsatát 41-29-re és mindössze 7 labdát adtak el a 45 perc során. Illetve a negyedik negyedben vezettek már 80-86 arányban is, ami ezen a meccsen, ahol 7 pont volt a maximális differencia a felek között, igencsak nagynak számított. Az Efesnél ráadásul Adrien Moerman és Rodrigue Beaubois sem vállalta a játékot, így pedig szinte kész csoda, hogy nyerni tudtak a törökök. A kék-fehérek hátvédpárosa, Vaszilije Micics (23/12 pont, 13 gólpassz, 4 labdaszerzés, 3 lepattanó) és Shane Larkin (26/15 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó) azonban szenzációsan játszottak és Bryant Dunston (18 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk, 7/7 mezőnyből) illetve Tibor Pleiss (16 pont, 3 lepattanó, 7/6 mezőnyből) hathatós közreműködésével kihúzták csapatuk szekerét a kátyúból, a hosszabbítás már az ő kezükben volt.

Az Efes legjobb dobói: Larkin 26/15, Micics 23/12, Dunston 18, Pleiss 16, Peters 14/3
Az ALBA Berlin legjobb dobói: Giedraitis 21/9, Sikma 15/9, Cavanaugh 14/9, Giffey 13/3, Siva 10/3, Nnoko 10

A Larkin-Micics duó nagy pillanatai:

Olympiakosz (görög, 1-1) – Valencia Basket (spanyol, 0-2) 89-63

Az Olympiakosz múlt heti ASVEL elleni csúfos veresége (82-63) David Blatt állásába került, a veretes edzői múlttal rendelkező amerikai trénert meglepő módon egyetlen tétmeccs után felállította a pireuszi vezetés a kispadról (utódja Scott Skiles lesz majd). Ettől alighanem a játékosok is alaposan a fejükhöz kaptak, aminek a Valencia itta meg a levét, az Olympiakosz ugyanis valósággal átgázolt rajtuk. A meccs lényegében két perc alatt, a görögök 11-0-s kezdésével eldőlt, akik a nagyszünetben már 54-30-ra vezettek. Nikola Milutinov (17 pont, 14 lepattanó) ott folytatja, ahol tavaly abbahagyta, de szépen megrázta magát többek között Vaszilisz Szpanulisz (17/9 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) és Kosztasz Papanikolau (12/9 pont, 5 labdaszerzés, 3/3 tripla) is. A Valenciánál van ok a pánikra és sürgősen változtatni kell valamin, hiszen az első két meccsét összesen 51 ponttal veszítette el a tavalyi Eurocup-győztes.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 17/9, Milutinov 17, Kuzminskas 13/3, Printezisz 13, Papanikolau 12/9, Punter 11/6
A Valencia legjobb dobói: Loyd 12/9, Motum 11/3

Szpanulisz és Milutinov voltak az Olympiakosz bástyái:

AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 1-1) – Zalgiris Kaunas (litván, 0-2) 85-81

Nagyon hasonló győzelmet aratott a Milano a Zalgiris felett, mint amilyen vereséget az első héten Münchenben elszenvedett, vagy amilyen meccset ezen a játéknapon a Himki Moszkva játszott a Baskoniával. Az olaszok ugyanis 8-0-s villámrajtot vettek, majd 23-7-re nyerték meg az első negyedet, az ekkor megszerzett előnyükkel pedig tudtak sáfárkodni egészen a lefújás pillanatáig. A Zalgiris nagyon mélyre ásta magát a találkozó elején, így hiába próbáltak meg mindent és zárkóztak fel többször is néhány pontra, majd jöttek fel egészen 2 egységnyi deficitig az utolsó percben (81-79), ez már nem osztott vagy szorzott. Sergio Rodriguez (17/9 pont, 6 gólpassz, 2 blokk) személyében már meg is találta új kedvencét a Mediolanum Forum közönsége, a spanyol karmester zseniális dolgokat művelve lopta be magát a milánói szívekbe.

A Milano legjobb dobói: Rodriguez 17/9, Brooks 14/6, Micov 13/3, Scola 11/3
A Zalgiris legjobb dobói: Walkup 19, Grigonis 13/3, Lekavicius 11/3, Landale 10/3