Euroliga: Teodoszics- és Calathes-varázslat a rangadókon

Az egyaránt dupla-duplázó klasszis irányítók vezérletével a CSZKA Moszkva a Barcelonát, a Panathinaikosz pedig a Fenerbahcét verte meggyőző játékkal. Az izgalmakról a Galatasaray és a Milano gondoskodott, az ő meccsükön csak az utolsó labda döntött.

Alapszakasz, 12. forduló

Galatasaray Odeabank (török, 4-8) – EA7 Emporio Armani Milano (olasz, 4-8) 83-80

Megszerezte sorozatban negyedik hazai győzelmét is a Galatasaray a Milano ellen, méghozzá egy remek végjáték után. Sokáig úgy tűnt, hogy a Galata simán hozza majd a mérkőzést, ám a záró játékrész előtt összekapta magát és fordított is az Olimpia, így csak az utolsó másodpercek döntöttek. Elsősorban az első félidőben már 15 pontnál járó Blake Schilb (17/3 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó) jóvoltából a nagyszünetben 43-32-re vezettek az isztambuliak, előnyük pedig volt már 15 pont is a harmadik negyedben (51-36). A mostanában igencsak gyengélkedő Milanót ekkor alighanem elég sokan temetni kezdték, ez azonban ezen az estén hiba volt, hiszen főleg a fonalat elkapó Ricky Hickman (13/9 pont, 4 gólpassz), Krunoslav Simon (15/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Rakim Sanders (18/6 pont pont) kosaraival egyre csak zárkózott a talján gárda, 66-67-nél pedig már az ő vezetésüket mutatta az eredményjelző. A csapatok fej-fej mellett haladtak a hajrá felé, ahol a mezőny legjobbja, Vladimir Micov (23/15 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) mellett Alex Tyus (14 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) lett a másik nyerőember. A rugólábú amerikai ugyanis két hatalmas sapkát is kiosztott az utolsó percekben, majd 79-80-nál, 20 másodperccel a vége előtt Micov elhibázott dobását zsákolta vissza a győzelemért. Sanders ugyanis dobást rontott az ellentámadásból, majd Micov két jó büntetőjével alakult ki a végeredmény.

A Galatasaray legjobb dobói: Micov 23/15, Schilb 17/3, Tyus 14, Güler 13/3, Diebler 11/9
A Milano legjobb dobói: Sanders 18/6, Simon 15/9, Hickman 13/9, Raduljica 12

CSZKA Moszkva (orosz, 11-1) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 5-7) 92-76

Néhány kisebb-nagyobb hullámvölgytől eltekintve a CSZKA Moszkva magabiztosan szállította újabb győzelmét a Barcelona elleni rangadó során. A vereség ellenére örömteli hír a Barcának, hogy tízmeccses kihagyása után 8 ponttal visszatért Juan Carlos Navarro is náluk, így innentől a véglegesnek látszó keretükkel készülhetnek majd, először a szezon során. A CSZKA-ban az előzetes hírekkel ellentétben Nando De Colo nem vállalta a játékot, illetve Aaron Jackson sem öltözött át. Visszatért viszont Milos Teodoszics (16/9 pont, 11 gólpassz, 3 lepattanó, 2 labdaszerzés), méghozzá nem is akárhogyan. A szerb zseni által dirigált CSZKA úgy tűnt, hogy már az első félidőben eldöntheti a mérkőzést, hiszen 29-11-nél már szakadéknyi különbség tátongott a felek között. A folytatásban aztán csökkent az oroszok koncentrációja, kissé talán könnyelművé is váltak, így elkezdett felzárkózni a Barca, akik összességében 14 megválaszolatlan pontot szereztek a második negyed végén és a harmadik elején, így 44-47-nél már náluk volt az előny. Ekkor azonban mintegy varázsütésre felébredt álmából a Moszkva, Teodoszics ismét elkezdett varázsolni, kosarai mellett passzai is élményszámba mentek. A CSZKA ráadásul bedobott 15 triplát is a mérkőzésen, mindezt elképesztő százalékkal (23/15, 65%), ez pedig sok volt a Barcának, akiknél csak Victor Claver (17/6 pont, 6 lepattanó) játszott igazán jól, így pedig nem lehet megverni a címvédőt.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Higgins 23/6, Teodoszics 16/9, Kurbanov 15/6, Fridzon 13/9
A Barcelona legjobb dobói: Claver 17/6, Koponen 13/9

Panathinaikosz Superfoods (görög, 7-5) – Fenerbahce (török, 8-4) 81-70

Most sem sikerült győzelemmel távoznia az ismét hatalmas ovációval fogadott Zseljko Obradovicsnak egykori sikerei színhelyéről, hiszen a Panathinaikosz nagyon impresszív teljesítménnyel felülmúlta a Fenerbahcét a forduló mérkőzésén. Ennek a nagy Pana-győzelemnek a fő letéteményese az immár sokadszor tripla-dupla közeli számokat hozó Nick Calathes (16/3 pont, 11 gólpassz, 8 lepattanó, 5 labdaszerzés, 1 blokk) volt, aki a görögök legjobb pontszerzője, gólpassz adója, lepattanózója és labdaszerzője, sőt holtversenyben legjobb dobásblokkolója is volt egyben. A hatalmasat játszó, 34 indexpontot gyűjtő irányító vezérletével egy 10-1-es futást követően 19-11-re lépett el a látványosan is játszó athéni alakulat, ez a különbség pedig hol csökkent, hol pedig nőtt valamelyest, de egészen a végső dudaszóig kitartott a Pana számára. Végig kézben volt a meccs tehát a hazaiak számára, a Fenerből ezúttal hiányzott az átütő erő, csak James Nunnally (21/6 pont, 3 lepattanó) hozott közülük önmagához képest extrát, ez pedig most kevés volt a Zöldek ellen.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Calathes 16/3, Nichols 14/3, Rivers, Feldeine 10/6-10/6
A Fenerbahce legjobb dobói: Nunnally 21/6, Szlukasz 13/9, Udoh 10