Euroliga-selejtező, 1. nap - Kiesett a házigazda

Tegnap elkezdődött Belgiumban az Euroliga selejtezője - a nyolccsapatos minitornán egyenes kieséses rendszerben haladnak a csapatok, a döntő győztese pedig bekerül az Euroliga csoportkörének A jelű hatosába, míg a másik hét alakulat a EuroCup mezőnyéhez csatlakozik, tehát a Szolnoki Olaj KK-nak is ellenfelei lehetnek majd. Az első napot a Strasbourg könnyedén vette, a rendező Telenet Oostend azonban kiesett rögtön a negyeddöntőben - egy francia csapat már biztosan lesz a selejtező döntőjében. Lássuk a részleteket!

Euroliga-selejtező, 1. Negyeddöntő
VEF Riga (lett) - Strasbourg (francia) 53-82
(19-22, 13-20, 10-23, 11-17)

9-0-s francia rohammal indult a találkozó, de a lettek még fel tudták venni a fordulatszámot az első negyed hátralévő részében (19-22). A második játékrészben aztán hiába szerezte az első két pontot a Riga, és jött fel ezzel egyetlen pontra, a Strasbourg megint kiépített egy nagyobb előnyt, sok labdát és ezek után könnyű kosarakat szereztek, így 15 pontos fórra tettek szert (27-42).

Bár a félidő utolsó öt pontját a lettek szerezték, a fordulást követően Ali Traore (15 pont, 6 pattanó) volt az úr, mindössze két pontot engedélyeztek a gallok ellenfelüknek a negyed első négy percében, a center pedig 7 pontot szerzett ez idő alatt (34-53). Bár megpróbált még visszajönni az északi együttes (42-58), a francia válogatott Antoine Diot (15 pont, 3/5 tripla) hármasaival, és a kiegyensúlyozott francia támadójátékkal nem tudtak mit kezdeni. Hat perccel a vége előtt már majdnem 30 pont volt a különbség (45-73), rég eldőlt ezen a ponton az összecsapás és a továbbjutó kiléte.

A VEF Riga legjobb dobói: Robinson 14, Dillard 12.
A Strasbourg legjobb dobói: Diot 15/9, Traore 15, Campbell 10/6.

Euroliga-selejtező, 2. Negyeddöntő
Telenet Oostend (belga) - ASVEL Lyon Villeurbanne (francia) 77-86
(20-24, 23-19, 13-19, 21-24)

Fej-fej mellett haladt a két együttes a mérkőzés első perceiben - a hazaiaktól Gregory Echenique volt eredményes leginkább, míg a túloldalon nagyon szépen eloszlottak a pontok, szinte mindenki betalált. 11-11 után kezdtek elhúzni a franciák, és Vladimir Mihailovic triplája kellett, hogy négy pontra visszajöjjön a belga együttes az első negyed végére (20-24). A második felvonás sokkal jobban indult az Oostendnek, Mateusz Ponitka (17 pont, 3 szerzett labda) vezetésével pillanatok alatt fordítottak (33-28). Edwin Jackson (20 pont, 4 pattanó, 4 gólpasst) és Taurean Green (17 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett labda) pontjaival egyenlített az ASVEL. Nagyon hullámzó volt a meccs, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, John Prince (12 pont, 6 pattanó, 3 gólpassz) ziccere után pedig egál volt az állás a nagyszünetben (43-43).

A második félidőben aztán a franciák hengereltek. Amara Sy (23 pont, 10 pattanó) a palánk alatt, míg Green kintről volt halálos, az ő kosaraikkal villámgyorsan 10 pont fölé nőtt az ASVEL előnye (47-58). Jared Berggren (13 pont), Prince, valamint Ponitka vezetésével mindent megpróbált a rendező együttes, hogy sikerüljön újra visszakapaszkodni, és ezt hat pontig meg is tudták tenni (56-62) annak ellenére is, hogy Sy tarthatatlan volt ebben a játékrészben. Pontika és Wes Wilkinson (10 pont, 5 pattanó) pontjaival három pont is volt a távolság a két fél között, Jackson azonban lezárta a mérkőzést, gyorsindítás után és triplából is eredményes volt, majd négy büntetőt dobott be a végjátékban, így az ASVEL továbbjutott, a házigazda Oostend viszont kiesett (77-86).

A Telenet Oostend legjobb dobói: Ponitka 17/6, Berggren 13, Prince 12/3.
Az ASVEL legjobb dobói: Sy 23/3, Jackson 20/6, Green 17/15.

A két francia együttes holnap este 18:00-tól játssza majd egymás ellen az első elődöntőt.