Euroliga-selejtező, 2. nap

Az Euroliga-selejtezők második napján az izraeli Hapoel Jerusalem együttese nagyon könnyedén, ráadásul több komoly egyéni teljesítménnyel diadalmaskodott a CEZ Nymburk ellen. A UNICS Kazany sikere is biztosnak tűnt az első félidőben, aztán a végén meg kellett izzadniuk a győzelemért a lengyel Stelmet Zielona Gora ellenében. Lássuk az összefoglalókat és a mai programot!

Euroliga-selejtező, 3. negyeddöntő
Hapoel Jerusalem (izraeli) - CEZ Nymburk (cseh) 94-84
(24-21, 24-18, 24-17, 22-28)

Jobban kezdett a Hapoel, a festékből szerezték pontjaikat Jones és Kitchen révén, így 11-4-es előnyhöz jutottak. Rancik bentről, Washington kintről volt eredményes a csehek részéről, majd Benda kosarát követően már egál volt az állás (16-16). A negyed vége valamivel jobban sikerült a jeruzsálemi együttesnek, így hárompontos előnnyel zárták a szakaszt (24-21). Washington és Houska révén egyetlen pontra is felzárkózott a Nymburk, de ezt követően a szinte hibátlanul játszó Bracey Wright vezetésével állva hagyta ellenfelét az izraeli alakulat (44-29).

A Nymburknak sikerült még 10 ponton belülre visszaérni az első félidő végére, főleg Rancik hat pontjának köszönhetően (48-39), sőt, Washington és Welsch pontjaival hat egységre is visszajöttek a csehek (50-44), de a Hapoel rendezett egy 19-2-es futást ezt követően, és úgy tűnt, el is dőlt a meccs (69-46). Simmons egymás után dobott két hármast, így 16 pontra csökkentette csapata hátrányát az utolsó 10 perc előtt (72-56), és a csehek egyáltalán nem adták fel, előbb második szándékú kosarakkal, majd Simmons újabb triplájával 6 pontra is visszajöttek (77-71), de ennél közelebb már nem értek. A Hapoel előbb egy 6-0-s futással válaszolt, majd amikor a végén újra "csak" hét pont volt a távolság, jól büntetőztek, így nem forgott veszélyben a győzelmük.

A Hapoel legjobb dobói: Wright 22/3, Jones 16, Kitchen 15.
A Nymburk legjobb dobói: Washington 18/3, Simmons 18/12, Rancik 15.

Euroliga-selejtező, 4. negyeddöntő
UNICS Kazany (orosz) - Stelmet Zielona Gora (lengyel) 90-86
(23-13, 23-19, 18-22, 26-32)

A mérkőzés első öt percében öt hármassal indítottak a csapatok, a UNICS 11-6-ra vezetett Langford, Jerrells és Kaimakoglu vezetésével. Az orosz együttes a nyitó negyed későbbi részében is dominálta a játékot, egyre nagyobb előnyre tettek szert, így 10 ponttal vezettek 10 perc után (23-12). Steven Burtt Jr. kezdett leginkább neki a lengyeleknél, de egyedül nem tudta tartani az ellenfelet, amely Bykov és D'or Fischer kosaraival távolodott egyre inkább (33-19). Hiába próbálkozott bármivel a Zielona Gora, a UNICS-nak mindenre volt válasza, Jerrells két triplával hatástalanította a felzárkózási kísérletet, így 14-gyel mentek az oroszok a félidőben (46-32).

A fordulást követően pillanatok alatt fordult nagyot a játék képe, Burtt 9 pontot szerzett, amivel azonnal 4 pontra hozta vissza csapatát, majd Hosley egymás utáni két kosara után már egál volt az állás (52-52). A 18-4-es negyedkezdet aztán visszaütött a felvonás második részében a lengyeleknek, ezt követően ugyanis az oroszok kezdtek bele egy 9-0-s rohamba, és a záró felvonás előtt még mindig 10 ponttal vezettek (64-54). A lengyelek nem adták fel, Hrycaniuk és Johnson két és fél perc alatt 10 pontot dobált össze, így újra csak három egység volt a hátrányuk (67-64). Langford kosarai után nyugodhatott meg újra kicsit a Kazany öt perccel a vége előtt (74-66), Burtt és Johnson vezetésével azonban megint felzárkózott a Zielona Gora. 50 másodperccel a vége előtt 82-81 volt az állás, de a végén Sanikidze ziccert, Kaimakoglu és Jerrells pedig fontos büntetőket értékesített, így ha nem is könnyen, de nyertek az oroszok.

A Kazany legjobb dobói: Jerrells 22/12, Langford 22/9, Sanikidze 13.
A Zielona Gora legjobb dobói: Burtt 30/9, Johnson 16, Koszarek 13/9, Hrycaniuk 13.