Euroliga-selejtező, 3. nap - ASVEL-UNICS döntő

Tegnap este lejátszották az Euroliga selejtezőjének két elődöntőjét. A "francia összecsapáson" az utolsó negyedben döntötte el végleg az ASVEL a maga javára a találkozót a Strasbourg ellen, míg a UNICS Kazany egy nagyon fordulatos első félidőt követően a másodikban teljesen a Hapoel fölé kerekedett, így az orosz együttes lesz az ASVEL ellenfele a mai döntőben - a győztes az Euroliga főtáblájára kerül. Lássuk, mi történt tegnap és a mai programot!

Euroliga-selejtező, 1. elődöntő
ASVEL Lyon Villeurbanne (francia) - Strasbourg (francia) 74-65
(19-15, 18-17, 15-17, 22-16)

Fej-fej mellett haladtak a csapatok az elején, előbb közelről volt mindkét gárda eredményes Andersen és Traore révén, majd mindkét oldal elkezdte dobálni a hármasokat. 7-7 után előbb Leloup triplájával a Strasbourg vezetett, de Lighty és Bader is válaszoltak neki kintről, így meglépett az ASVEL (17-12), és tartotta is ezt az előnyét az első negyedben Jackson dudaszó előtti kosarával (19-15). Dragicevic második hármasával már a Strasbourg vezetett a második negyed elején (21-22), de David Andersen előbb 2+1-es akciót csinált, majd triplát is dobott, újra az ASVEL-nél volt az előny (28-24). Nagyon szoros volt a küzdelem, pontra ponttal válaszoltak a felek, hibára pedig hibával. A félidő utolsó kosarát Taurean Green szerezte az utolsó pillanatban, triplája után volt az ASVEL-nek öt pontos előnye a nagyszünetben (37-32).

Fordulás után a Strasbourg pillanatok alatt futott egy 10-0-s szakaszt, így fordítottak (38-42). Andersen ugyan közbe szólt egy kosárral, de Traore kétszer is válaszolt erre, Dragicevic harmadik hármasa után pedig már elég nagy lett strasbourgiak előnye (41-49). Nem adta fel azonban az ASVEL: Green egy, Bader pedig két hármassal jelentkezett még ebben a negyedben, így 10 perccel a vége előtt, egy 11-0-s sorozatnak köszönhetően újra ők voltak előnyben (52-49). Diot vezetésével még visszavette a Strasbourg az előnyt a záró játékrészben, de csak ideig óráig, Amara Sy két kosara után Nivins dobott gyorsan 6 pontot, Lighty pedig triplát, így megnyugtató előnye volt az ASVEL-nek (65-58). Két perccel a vége előtt Jackson zsákolt, Green pedig triplát dobott, így eldőlt a mérkőzés (70-60) - Diot hiába csökkentette 5 pontra a hátrányt a végén, Green azonnal válaszolt, az ASVEL jutott a döntőbe (74-65).

Érdekesség, hogy az ASVEL-nél heten dobtak 6 és 15 pont között, míg a Strasbourgnál ugyancsak heten 7 és 14 pont között. A győztesnél azonban volt két kiemelkedő egyéni teljesítmény: Taurean Green 15 pontot dobott 4/6-os triplázással, és emellett kiosztott 12 gólpasszt is, David Lighty pedig 0/5-ös duplamutatója mellett 13 pontot szerzett 3/4-es triplázással, 12 pattanóval, 3 gólpasszal és 3 szerzett labdával megfűszerezve.

Az ASVEL legjobb dobói: Green 15/12, Lighty 13/9, Nivins 12.
A Strasbourg legjobb dobói: Traore 14, Howard 10, Dragicevic 9/9, Leloup 9/3.

Euroliga-selejtező, 2. elődöntő
UNICS Kazany (orosz) - Hapoel Jerusalem (izraeli) 82-71
(16-16, 19-25, 23-13, 24-17)

Langford triplája nyitotta a találkozót, de egy 12-2-es futást rendezett ezután a Hapoel, jobban kezdték összességében a találkozót (5-12). Nagy volt a hullámzás, hiszen ezután a UNICS futott egy 11-2-t úgy, hogy gyakorlatilag minden pályán lévő "orosz" betalált. Donta Smith buzzer-beaterével lett egál az első negyed (16-16), majd Gaffney és Yaniv Green vezetésével megint a jeruzsálemi gárda kezdett meglépni (22-29). A Kazany Jerrells vezetésével zárkózott (31-32), ám egy 9-0-s izraeli futás 10 pontos előnyt jelentett már a Hapoelnek (31-41). A UNICS-nak sikerült "minimalizálnia" a veszteségeket, hiszen a félidőben csak hat ponttal voltak lemaradva (35-41).

Fordulás után Kitchen triplájával kezdődött a pontgyártás, de D'or Fischer a Kazany élére állt, Zizis triplája után pedig már a UNICS vezetett (48-46). Smith triplája után visszavette a vezetést a Hapoel egy időre (48-51), de Zizis szinte egymaga intézte a négy pontos előnyt csapatának a záró játékrészre fordulva (58-54). A negyedik negyedben lendületben maradtak az oroszok, Fischer, Jerrells és White is betaláltak, így összességében egy 12-0-t futottak, és 13 ponttal vezettek (67-54). A Hapoel megpróbált már a félpályán letámadni, a büntetővonalra is elég sokszor odaállhattak, de 7 pontnál közelebb ezt követően nem jutottak ellenfelükhöz. Kevesebb mint három perc volt hátra Jerrells újabb hármasa és Fischer újabb kosara után (80-68), és itt gyakorlatilag vége lett a meccsnek.

A UNICS legjobb dobói: Fischer 16, Jerrells 15/9, Zizis 15/9.
A Hapoel legjobb dobói: Jones 12, Kitchen 10/6, Wright 10.

Ma rendezik a döntőt, amelynek győztese csatlakozik az Euroliga főtáblás mezőnyéhez:

ASVEL Lyon Villeurbanne (francia) - UNICS Kazany (orosz) 20:30

Élőképes streamet ezen a linken találtok!