Európa-kupa: menetelő nagyágyúk

A második fordulójához érkezett az Európa-kupa második csoportköre. A legjobb 16 között tovább meneteltek a végső győzelemre is esélyesek. Az L-csoportban viszont tovább nőttek az izgalmak.

I-csoport:

CEZ Nymburk – BCM Gravelines 79-62

A lefújás után mindkét edző csalódottságának adott hangot. Ronen Ginzburg, a hazaiak trénere az első félidei halvány és erőtlen játék miatt volt elégedetlen, míg a vendégek az elszalasztott lehetőségek miatt keseregtek. Való igaz, a Gravelines főleg az első játékrészt követően akár meglepetést is okozhatott volna a kissé indiszponáltan játszó csehek ellen. A Tre Simmons vezette Nymburk azonban a harmadik negyedben állva hagyta ellenfelét, így végül érvényesült a papírforma.

Nymburk: T. Simmons (25/15), Benda (10), L. Wilson (9/3), Pumprla (7), Lawrence (2). Csere: Lenzly (11/9), Abrams (7/3), Naymick (6), Sokolovsky (2).
Gravelines:
Jomby (10/6), Albicy (8/3), Sy (6), Vaty (2), Akpomedah (1). Csere: Edwards (16), J. Johnson (11/9), Issa (4), Reynolds (4).

Valencia Basket – VEF Riga 80-49

Kínos vereségbe futott bele a Riga Valenciában. Kétség sem fér hozzá, hogy a szezon legrosszabb teljesítményét nyújtották a vendégek, akik a félidőben már 49-17-es hátrányban voltak. Bertansék csak a második negyedben 10 labdát adtak el. A De Colo vezette spanyolok a 28. percben már 70-26-ra (!) is vezettek, a végjátékban aztán valamelyest kozmetikázott az eredményen a lett csapat.

Valencia: De Colo (18/6), Caner-Medley (13/3), Liscsuk (12), R. Martinez (10/6), Claver (5). Csere: Kuksiks (7/3), Faverani (6), Newley (4/3), San Miguel (4), F. Pietrus (1), Perez (-).
Riga:
Bertans (9/9), Millage (6), Jahovics (5/3), Kavaliauskas (4), Sims (3). Csere: Berzins (10/3), Cain (10), Bailey (2), Bowdry (-), Valters (-).

A csoport állása: 1. Valencia (2-0), 2. Nymburk (2-0), 3. Gravelines (0-2), 4. Riga (0-2).

J-csoport:

BC Khimki – Asvel Basket 86-80

A múlt héten hazai pályán veszítő Asvel Oroszországban próbált javítani mérlegén, és bár a Khimki egyértelműen a találkozó esélyese volt a vendégek becsülettel álltak helyt. Sőt. A kezdőötöse által hajtott hazaiak egészen a harmadik negyed végéig megnyugtatónak tűnő előnyben voltak. Aztán egy 8-0-ás szakaszt követően 66-60-nál látótávolságon belülre jöttek a vendégek. A lélektani határt azonban nem tudták átlépni, így a Khimki megőrizte veretlenségét.

Khimki: Kelati (18/12), Fridzon (17/9), Loncar (15), Monya (14/6), Planinic (12). Csere: C. Quinn (6/3), Nielsen (4), Puskov (-).
Asvel:
E. Jackson (18/6), H. Armstrong (11), D. Thompson (11/3), Westermann (9/9), Tillie (6). Csere: Goss (14/6), Lacombe (6), Jean-Charles (4), Fofana (1).

BC Donetsk – Aris BSA 2003 81-74

Győznie ugyan nem sikerült a görögöknek, de az egy héttel ezelőtt elszenvedett csúfos kudarcot sikerült valamelyest kijavítaniuk. Ráadásul nem sokkal a találkozó előtt megsérült a csapat kezdő irányítója, Dominic James. Utóbbi elsősorban az eladott labdák számában mutatkozott meg (15). A Donyeck a találkozó elején 24-8-as előnybe került, amelyből jól gazdálkodtak Ramel Curryék.

Donyeck: Pusztozvonov (13/9), Kravcov (12), Radenovics (8/3), Avdalovics (8/3), Lipovij (2). Csere: R. Curry (18/6), M. Lee (12), D. Jackson (6), Sztojanovszki (2), Gliebov (-), Kovalenko (-).
Aris:
R. Davis (22/6), Verginis (14/3), Bogris (5), Tsaldaris (2), Tapoutos (-). Csere: Kerusch (17/9), Mavraides (7/3), Muldrow (7), Dimas (-), Krusic (-), Tsairelis (-).

A csoport állása: 1. Khimki (2-0), 2. Donyeck (2-0), 3. Asvel (0-2), 4. Aris (0-2).

K-csoport:

Szpartak Szentpétervár – Banvit BK 80-71

Egy nagyszerű egyéni teljesítményről és a vártnál jóval kiélezettebb végjátékról marad emlékezetes a Szpartak-Banvit összecsapás. A találkozón Loukas Mavrokefalides 29 ponttal (közte 2/2-es triplamutatóval) és 8 lepattanóval zárt. Ráadásul a görög erőcsatár a végjátékban is vezére volt a Szpartaknak, ugyanis 1:18-cal a vége előtt még 69-69 állt az eredményjelzőn, amikor 2+1-es akciójával visszavette csapatának a vezetést. Másodpercekkel később Beverley pedig labdát szerzett, az amerikai zsákolása pedig eldöntötte a meccset. A Banvit óriási lehetőséget szalasztott el, ettől függetlenül továbbra is vállalhatónak tűnik céljuk: a továbbjutás.

Szpartak: Mavrokefalides (29/6), Beverley (13/3), Likogyej (11/9), Dragicevic (6), Halperin (5). Csere: Zupan (9/9), Keyru (4), Strelnieks (3), Zozulin (-).
Banvit:
C. Davis (16), K. Simmons (12/3), Erdogan (6), Nalga (4), Hammonds (2). Csere: Ermis (13), L. Williams (9), Bajramovics (6), Veyseloglu (2), Türkilmaz (1).

KRKA Novo Mesto KK – Buducnost Voli 64-69

Az első játéknapon egyaránt vesztes délszláv csapatok mérkőztek Szlovéniában. A vendég montenegróiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, főleg az első negyedben nyolc pontig jutó Jermaine Anderson pontjaival. A hazaiak hátránya 57-39-nél volt a legnagyobb a 28. percben, de visszajött a meccsbe a Krka. Mindez azonban csak szoros végjátékra volt elengedő számukra…

Krka: Z. Dragic (14), Nissim (12/6), Pavic (10), Balazic (7/3), Hansbrough (2). Csere: Lalic (8), Lucic (4), Muric (4), Rojc (2), Krivec (1).
Buducnost:
J. Anderson (11/3), Dubljevic (9/3), Vitkovac (7/3), A. Popovic (6/6), Bouldin (-). Csere: Ivanovic (11), Milosevic (10/3), Krstovic (8), M. Popovic (5/3), Mihailovic (2), Rizvic (-).

A csoport állása: 1. Szpartak (2-0), 2. Banvit (1-1), 3. Buducnost (1-1), 4. Krka (0-2).

L-csoport:

Lietuvos Rytas – Benetton Basket 78-69

Ugyan csak két forduló ment le eddig a legjobb 16 között, de az talán már kijelenthető, hogy az L-csoport a legkiegyenlítettebb a négy négyes közül. A Lietuvos-Benetton összecsapás is rendkívül kiélezett meccset hozott. A hazaiak 37-30-as vezetést követően belefutottak egy 10-0-ás Benetton rohamba, amelyet Sani Becirovic vezetett. Miután a félidőre visszavették a 17 pontig, 10 lepattanóig és 3 blokkig jutó Valanciunas vezette hazaiak a vezetést, a harmadik negyedben ismét egy 10-0-ás vendég szakasz következett, amelyet ezúttal az ex-soproni Viggiano pontjai fémjeleztek. Három perccel a vége előtt Katelynas triplája törte meg aztán a Benettont, 63-54-ről már nem volt visszaút a vendégeknek.

Lietuvos: Valanciunas (17), Seibutis (13/6), Rasics (12/6), Roberts (9/3), Jomantas (1). Csere: Katelynas (14/6), T. Rice (8/3), Babrauskas (2), Samardziski (2).
Benetton:
Viggiano (15/6), Goree (12/6), Cuccarolo (8), J. Thomas (6), De Nicolao (-). Csere: Moldoveanu (11/3), Becirovic (10), Ortner (7), P. Ivanov (-), Wojciechowski (-).

Alba Berlin – Lokomotiv Kuban 79-84

Nehezítette a németek dolgát, hogy Idbihi után másik centerük, Francis is kidőlt, ráadásul Dashaun Wood sem volt 100%-os. Az első félidőben zónát védekező vendégeknek Simonovics triplái szegték a kedvüket, így a nagyszünetben is előnyben volt még az Alba. Az utolsó negyedben aztán meglépett a Lokomotiv, de a végjáték így is izgalmasan alakult. 82-79-es vendég vezetésnél az utolsó 10 másodpercben Schaffartzik és Weaver is triplát rontott, Massey pedig nem hibázott a büntetővonalról.

Alba: D. Allen (19), Simonovics (16/12), Weaver (15/3), B. Taylor (11/3), Wood (-). Csere: Schaffartzik (11/3), Schultze (7/3), Staiger (-).
Lokomotiv:
Grigorjev (17/6), Massey (16/6), Blakney (14/6), Traore (9), Seleketo (2). Csere: Rivers (11/6), Bikov (12), L. Chalmers (3), Brezec (-).

A csoport állása: 1. Lokomotiv (2-0), 2. Benetton (1-1), 3. Lietuvos (1-1), 4. Alba (0-2).