Extra játék a Barcától, nincs vége a párharcnak!

Ma este a kiesés széléről táncolt vissza a Barcelona a Panathinaikosz elleni Euroliga negyeddöntős párharcában, hiszen a görögök saját közönségük előtt zárhatták volna le a csatát sorozatban megszerzendő harmadik diadalukkal, de a nagyon fegyelmezetten és hatékonyan játszó katalánok végig vezetve simán nyertek a hatalmas lehetőségüket elizguló hellének csarnokában, így jövőhéten Barcelonában lesz a mindent eldöntő derbi. Nézzük, hogyan alakult a találkozó!

Negyeddöntő, 4. mérkőzés: Panathinaikosz (görög, 2 - 2) - Barcelona (spanyol, 2 - 2) 60 - 70

Az első negyed már előre vetítette, hogy milyen stílusú találkozó lesz a mai, hiszen a Pana megragadt 10 dobott ponton, az eddig parádézó Diamantidisznek (0 pont, 6 gólpassz) nem jött össze semmi sem, a Mickeal, Rabaseda páros nélkül érkező Pascual-legénység pedig levetkőzte az összes negatívumot, amit eddig magán hordozott - kezdve az állandó reklamálástól az erőlködő játékig - és tudatos kosárlabdával, a saját stílusát az ellenfélre erőltetve haladt a győzelem felé. A második etapban feljavult a 2011-es bajnok, de a vezetést nem tudta átvenni, hiába volt megfoghatatlan a palánk alatt Stephane Lasme (12 pont, 12 lepattanó).

A fordulás után ráadásul futott egy 12-0-ás etapot a Barca, majd Juan Carlos Navarro, az Euroliga történetének abszolút pontkirálya is elkezdett termelni. A negyedik játékrészben a veterán hátvéd tripláival 17 pontosra növelte fórját a vendég együttes, s innentől már csak annyi tellett a Panától, hogy egyszer visszajöjjön Bramos (15 pont, 8-ból 4 tripla) vezetésével 8 pontra, ám akkor Navarro megint lehűtötte a kedélyeket és bevitte a célba a spanyol aranyérmest. Folytatás jövőhét kedden, méghozzá Barcelonában, ahol egyszerűen megmondhatatlan, ki fog bejutni a Final Fourba!

A Panathinaikosz legjobb dobói: Bramos 15, Szkorcanitisz 13, Lasme 12

A Barcelona legjobb dobói: Navarro 17, Tomic 16, Huertas 10

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 2