FIBA EC, 2. forduló - Barovics és Roberson is villogtak

Tegnap a Sopron és a Körmend meccsei mellett még 6 találkozót rendeztek a FIBA Europe Cup második fordulójának keddi játéknapján. A Bonn az egykor Sopronban és Kecskeméten is megforduló Filip Barovics vezetésével győzött, az Alba csoportjában a Chalon továbbra is menetel az ex-paksi John Robersonnal az élen (Damian Hollisékat verték most), a körmendiek négyesében pedig a Hubo Limburg United elég nehéz helyzetbe került rögtön két forduló után.

Tegnap este beszámoltunk már róla, hogy a Sopron az utolsó 12 percben kapott ki 21 ponttal a belga listavezető, az Antwerp otthonában, a Körmend pedig hamar nagy hátrányba került Franciaországban, a Gravelines ellen, amiből már nem tudott visszajönni a meccs be, így Teo Cizmic együttese is vereséget szenvedett.

A vasiak csoportjában megrendezték a másik meccset is - a Hubo Limburg United fogadta a Donar Groningent. A belgák 9 ponttal megnyerték a második negyedet, a harmadikat viszont 30-14-re bukták el, így hátrányból vágtak neki az utolsó 10 percnek - itt többször is visszajöttek 1-2 pontra, de fordítani nem tudtak, így végül második vereségüket is elszenvedték (90-97). Seth Tuttle (25 pont, 25 VAL) és Jordan Swing (21 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz) kiváló teljesítményei nem sokat értek, miután a túloldalon Lance Jeternek (30 pont, 31 VAL) több segítsége akadt.

A C-jelű hármasban a német Bonn gyengén játszott az első félidőben, aztán a harmadik negyed közepétől kezdve átvette az irányítást a Södertalje Kings ellen, végül egész magabiztosan hozták a meccset (85-76) - egyik legjobbjuk a Sopronban és Kecskeméten is megforduló Filip Barovics (19 pont, 8/10 mezőny, 21 VAL) volt. Az Alba Fehérvár csoportjában a francia Chalon egyre jobb formát mutat, a Benficát a második félidőben könnyedén fektették két vállra (90-76) az egykori paksi irányítónak, John Robersonnak köszönhetően (21 pont, 13 gólpassz, 32 VAL) - a túloldalon Damian Hollis volt a legjobb most is (20 pont, 21 VAL).

Az E-csoportban a Pau Orthez az első negyedben eldöntötte a Tartu elleni találkozót (27-9), simán diadalmaskodtak (77-56). Keleten, a H csoportban nagyjából egy negyedig volt szoros a Jenyiszej és a török Büyükcekmece összecsapása, utána még annak is örülhettek a vendégek, hogy a végére nem lett olyan nagy különbség, mint a meccs nagy részében (90-81). Az F csoportban pedig a Steaua az első félidő jelentős részében jobban állt a Lukoillal szemben hazai környezetben, a második 20 perc azonban a bolgároké volt, akik a végén ugyan kiengedtek kicsit, de nem forgott veszélyben a győzelmük (76-80).