FIBA EC, 2. kör, 1. forduló - Dramicsaninék nagy sikere

Kedden és szerdán megrendezték a FIBA Europe Cup második csoportkörének 1. fordulóját - a magyarok csoportjában a Pau Orthez tükörsimán, a Minszk egy kicsit nehezebben nyert. Dramicsaninék nagy sikert arattak a Gravelines otthonában, Roberson megint pazar produkcióval vezette győzelemre a Chalont, Barovicséké volt a kör legnagyobb arányú sikere, Damian Hollis jó játéka ellenére is kikapott azonban a Benfica. Lássuk a részleteket!

Amint arról volt szó tegnap este, az Egis Körmend kifejezetten jól tartotta magát a Nanterre otthonában, de 87-77-re kikapott Franciaországban. Az N-csoport másik meccsén a Cmoki-Minszk lényegében végig vezetett a Bnei Herzliya ellen, 10 pontos első negyedben szerzett előnyéből 5-öt megtartott a nagyszünetre, 13 pontos győzelmének mértékét pedig már a 30. perc végére összehozta (89-76) - Nemanja Milosevics (23 pont, 8 pattanó, 25 VAL) kiemelkedő volt.

A másik magyar csoportban, az O-ban kedd este az Alba Fehérvár nagy csatát vívott a Kolozsvárral, végül 92-83-ra győzni tudott. A másik találkozó semmilyen izgalmakat nem tartogatott, a Pau-Orthez lemosta a pályáról a Pardubicét (101-66), miután már az első felvonást 31-12-re hozták a franciák. A hazaiaknál Vitalis Chikoko (28 pont, 9 pattanó, 40 VAL) és a 19 éves Elie Okobo (20 pont, 10 gólpassz, 6 pattanó, 31 VAL) is pazar teljesítményt nyújtottak.

A K-csoportban a Chalon szintén tükörsimán verte a Marosvásárhelyt (101-65), itt viszont a félidőben még csak 4 pont volt a különbség, a második 20 percben nem voltak egy súlycsoportban a csapatok - Axel Bouteille (30 pont, 6 pattanó, 32 VAL), az ex-paksi John Roberson (18 pont, 11 gólpassz, 7 pattanó, 31 VAL) és Cameron Clark (22 pont, 26 VAL) is nagyon jók voltak. A másik meccsen a török Gaziantep egy kiegyenlített első negyed után összesen 18 ponttal nyerte a következő két felvonást a Södertalje Kings ellen, úgy tűnt, semmi gondjuk nem lesz. Győztek is, de a svédek szépen kozmetikáztak az utolsó 10 percben (72-66).

Az L-csoportban a másik török gárda, a Büyükcekmece 26-7-re nyerte az Antwerp elleni első negyedet, ott el is dőlt a találkozó (81-67) - a győztesnél heten jutottak el legalább 11 VAL-ig. A szlovák Prievidza óriási győzelmet aratott a Gravelines otthonában - a félidőben még 11 pontos hátrányban voltak, aztán az utolsó negyedet ők nyerték 11 ponttal, így fordítottak másfél perccel a vége előtt, méghozzá pont az ex-jászberényi Rasztko Dramicsanin (13 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz, 14 VAL) hármasával (95-98). A vendégeknél több kiváló és nagyon hasznos teljesítmény érkezett, közülük ki kell emelni Andre Jonest (30 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz, 33 VAL).

Az M-csoportban két egyoldalú találkozót vívtak. A Telekom Baskets Bonn a forduló legsimább győzelmét aratta az Apoel ellen, miután minden negyedet megnyertek, a másodikat (28-8) 20 ponttal (96-58). A németeknél nyolcan értek el legalább 10 VAL-t, és Filip Barovics is hasznosan kosarazott (8 pont, 9 pattanó, 14 VAL). A másik összecsapást a litván Prienu-Birstono nyerte az osztrák Oberwart ellen, miután egy 20-ast raktak közé az első félidőben (91-72).

A P-csoportban pedig a bolgár Lukoil Academic a Benficát győzte le, méghozzá elég simán. Egál első negyed után a záró 10 percre már 17 pontos fórral fordultak a Filip Videnov (18 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz, 25 VAL) vezette hazaiak (84-72), hiába volt jó a portugáloknál az egykor Fehérváron játszó Damian Hollis (23 pont, 5 pattanó, 18 VAL). A csoport másik találkozóján gyakorlatilag ugyanez volt a forgatókönyv - az egál első negyed után a Jenyiszej meglépett 12 ponttal a Donar otthonában, onnan pedig nem tudott fordítani a hátrányban lévő gárda (76-84). Az oroszok borzasztóan kiegyensúlyozott játékot hoztak, ami ellen Lance Jeter dupla-duplája (24 pont, 11 pattanó, 25 VAL) most nem ért semmit.