FIBA Europe Cup, 2. kör, 3. forduló: Nagy körmendi siker

Kedden és szerdán megrendezték a FIBA Europe Cup második csoportkörének 3. fordulóját, és hat csapat gyakorlatilag elszállt, hiszen még mindig nyeretlenek - köztük van Damian Hollis csapata és óriási meglepetésre a Gravelines is. A Körmend jó helyzetbe került, az Alba csoportjában viszont három csapat is 2 győzelemmel áll már. Lássuk, mi történt ebben a körben!

A két magyar csoport körül az N-ben a Körmend Bnei Herzliya ellen aratott győzelméről (70-87) beszámoltunk már tegnap este. A csoport másik meccsén a Nanterre hibátlan maradt, de nagyon megizzadt a Cmoki-Minszk ellen (94-85) - végig kiegyenlített volt az összecsapás, aztán 78-80 után az utolsó 5 percben hagyta állva ellenfelét a francia csapat, amelynek legjobbja ezúttal Chris Warren volt (27 pont, 24 VAL). Az izraeliek (az összes többi 0-3-as csapattal együtt) gyakorlatilag elszálltak, szinte kizárt, hogy 3-3-mal benne legyenek a két legjobb csoportmásodik között, mégha sikerül is felállniuk a padlóról.

Az O-csoportból az Alba 26 pontos, Pau Orthez elleni vereségéről szintén írtunk tegnap este (89-63). Ebben a négyesben a Kolozsvár hozta a kötelezőt, miután simán győzték le a Pardubicét (84-67) - igaz, a harmadik negyed végén dőlt csak el a találkozó. A románoknál Alekszandar Rasics (22 pont, 7 gólpassz, 27 VAL) mellett az ex-szolnoki Ousmane Barro volt a leghasznosabb (19 pont, 13 pattanó, 25 VAL), Török Rollandnak most kevésbé ment a játék (4 pont, 3 pattanó, 4 eladott labda, 1 VAL).

A K-csoportban a Marosvásárhely továbbra is nyeretlen, miután a Södertalje Kings otthonában is vereséget szenvedtek (88-68), ráadásul az első negyed végétől kezdve semmi esélyük nem volt. A román együttesben Dalibor Djapa (14 pont, 5 eladott labda, 7 VAL), Lázár László (6 pont, 7 VAL) és Ernests Kalve (12 pont, 5 pattanó, 10 VAL) is a legjobbak közé tartoztak, ez mindent el is mond teljesítményükről. A Chalon szintén simán intézte el a Gaziantepet (102-83), a második negyed végétől nem volt kérdés a jobb csapat kiléte - John Roberson megint pazar produkciót nyújtott (18 pont, 10 gólpassz, 26 VAL).

Az L-csoportban a Büyükcekmece egy végig szoros, nagy meccset nyert a Gravelines otthonában hosszabbítás után (85-90), ezzel a franciák elszálltak a továbbjutás szempontjából, hiszen még nyeretlenek, ez az eddig "félkör" legnagyobb meglepetése. Az Antwerp végeredményben simán hozta a kötelezőt a Prievidza ellen (111-94), de a harmadik negyed után csak 2 pont volt a különbség a két fél között - a győztesnél négyen is elértek legalább 25 VAL-t, a vesztesnél Rasztko Dramicsanin 17 pontig jutott (12 VAL).

Az M-csoportban a Bonn a harmadik negyed végére minden vitás kérdést lerendezett, összességében elég magabiztosan verték a Prienu-Birstonót (89-70) - a németeknél az egykori soproni és kecskeméti Filip Barovics most nem ponterős, inkább hasznos volt (5 pont, 6 pattanó, 3 blokk, 11 VAL). Az Oberwart egy végig ki-ki meccset nyert az Apoel ellen (79-74) - teljesítménye alapján az osztrák csapat sem reménykedhet sok mindenben a továbbjutás szempontjából, mégha Andell Cumberbatch (23 pont, 8 pattanó, 26 VAL) jól is játszott.

A P-csoportban két borzasztóan sima mérkőzést játszottak. A csoportelső Jenyiszej lemosta a pályáról a Benficát (99-69), 11-13 után nem volt egy súlycsoportban a két együttes - a portugáloknál Damian Hollis most is hozta magát, legalábbis támadásban (19 pont, 7 pattanó, 22 VAL). A Lukoil Academic sem izzadt meg sokkal jobban a Donar Groningen ellen (88-62) - a bolgárok az első negyed végén átvették a vezetését, onnantól kezdve még csak szorosnak sem volt nevezhető a találkozó, a Lukoil Maksym Korniienko (17 pont, 8 pattanó, 27 VAL) vezetésével könnyed diadalt aratott.