FIBA Europe Cup, 2. kör, 4. forduló - Élen a magyarok

A FIBA Europe Cup második csoportkörének 4. fordulóját rendezték a héten, és mindkét magyar csapat, az Egis Körmend és az Alba Fehérvár is csoportja élére ugrott, ráadásul a Körmend csoportjában a Minszk gyakorlatilag el is szállt a jövő heti egymás elleni meccs előtt - lássuk, mi történt ebben a körben.

A magyarok szempontjából érdekes csoportok közül az N-jelű négyesben a Körmend Nanterre elleni 91-74-es győzelme mellett a Bnei Herzliya gyakorlatilag kiejtette a Cmoki-Minszket, miután 88-77-re legyőzte a fehérorosz együttest - lényegében végig kisebb-nagyobb előnyben játszottak a Stephen Dennis (21 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz, 27 VAL) vezette izraeliek. Mindkét gárda 1-3-mal áll 4 kör után, és csak matematikai esélye van annak, hogy egy csapat 3-3-mal tovább tud lépni csoportmásodikként, reális egyáltalán nincs. Így csak abban bízhatnak, hogy négyes holtverseny alakul ki 3-3-as mérleggel (mindkét csapatnak meg kellene vernie a Körmendet és a Nanterre-t is), aztán a kosárkülönbséggel megnyerhetik a csoportot, máshogy nem (de abban is 63-mal rosszabbul állnak a Körmendnél, az izraeliek pedig 77-tel). A Körmend az egymás ellenivel és kosárkülönbséggel is a csoport első helyén áll jelenleg a Nanterre előtt.

Az O-csoportban az Alba Fehérvár nagy meccset nyert 86-81-re a Kolozsvár otthonában, a Pardubice pedig a második félidőben leiskolázta a Pau Orthezt, 51-32-re nyerték ezt a 20 percet, így végül 92-77-re a mérkőzést úgy, hogy hatan is elértek 10 VAL-ig - a franciák 2-2-vel állnak a románokkal egyetemben, míg a csehek már csak a négyes holtversenyben bízhatnak 1-3-as mérlegükkel.

A K-csoportban a Chalon nagyon magabiztos továbbra is, Marosvásárhelyen sem volt kérdés a sikerük (66-88) - hiába nyerték a harmadik negyedet 8 ponttal a románok, a két páros felvonásban összesen 27 ponttal voltak jobbak a franciák, akiktől Cameron Clark bekerült a forduló csapatába is (22 pont, 10 pattanó, 30 VAL), John Roberson viszont ezúttal visszafogott volt, de ez is belefért (6 pont, 4 gólpassz, 3 VAL). A hazaiak két legjobbjai az ex-fehérvári Dalibor Djapa (14 pont, 7 pattanó, 19 VAL) és Nyíregyházán is megforduló Lázár László (8 pont, 10 pattanó, 14 VAL) voltak. A Gaziantep leiskolázta a Södertalje Kingst (51-93), így a törökök 3-1-gyel ott vannak a 4-0-s Chalon mögött, a másik két csapat elszállt.

Az L-csoportban a két jobban álló csapat meccsén az Antwerp visszavágott a Büyükcekmecének, pedig a félidőben még 9 pontos hátrányban voltak - a második 20 percet 53-22-re nyerte a belga alakulat, így végül magabiztosan győzött (86-64), és mindkét gárda 3-1-gyel áll 4 kör után. A Gravelines legyőzte a Prievidzát Szlovákiában úgy, hogy minden negyedet megnyert, de összesen 11 ponttal volt jobb így is (68-79) - a második negyed közepétől azért nem forgott veszélyben a győzelmük. A franciák a négyes holtversenyben bízhatnak már csak, de ahhoz a saját győzelemeik mellett az kellene, hogy a szlovákok mindkét listavezetőt megverjék, szinte semmi esély nincs rá.

Az M-csoportban a Bonn óriási meglepetésre kikapott az Apoel otthonában (84-78), és óriási bajba kerülhetnek emiatt, ha kikapnak a másik éllovas, a Prienu Birstono otthonában az utolsó körben, hiszen a K, az L, és az N-csoport miatt könnyen lehet, hogy a 4-2-es mérleg is kevés lesz a továbblépéshez a második helyen - Filip Barovics egyébként nem volt rossz a németeknél (13 pont, 4 pattanó, 13 VAL). A már említett Prienu Birstono nagy meccsen nyert az Oberwart otthonában (81-85), hiába hajráztak óriásit az osztrákok a 16 pontos félideji hátrányukat követően. A litvánok is 3-1-gyel állnak, ahogy a Bonn is, és mivel a két gárda még játszik egymás ellen, a két másik csapat 1-3-mal el is szállt.

A P-csoportban a holland Donar Groningen nagyon csúnyán beleköpött a levesbe ebben a körben, miután a 16 ponttal megnyert első félidő után 14 ponttal verték idegenben a Jenyiszejt (67-81), ezzel az egymás elleni eredményt is a maguk javára fordították. A Lukoil hozta a kötelezőt, legyőzték a Benficát Portugáliában (67-76) úgy, hogy a második félidőben már egy pillanatig sem volt kérdés a sikerük. Legjobbjuk a forduló MVP-je, Stephen Zack volt (20 pont, 15 pattanó, 35 VAL), míg a túloldalon nem túl nagy meglepetésre ezúttal is Damian Hollis vitte a prímet (16 pont, 10 pattanó, 20 VAL). A Benfica 0-4-gyel elszállt, viszont a bolgárok és az oroszok 3-1-gyel állnak, a hollandok 2-2-vel, és a Donar az utolsó két mérkőzését otthon játssza majd, itt még hatalmas csata várható.