FIBA Europe Cup, 3. forduló - Hollisék tartják a lépést

Kedden és szerdán lejátszották a FIBA Europe Cup első csoportkörének 3. fordulóját - az Alba csoportjában a Benfica tartja a lépést a fehérváriakkal és a Chalonnal, a Körmend négyesében a Dunkerque a továbbjutás kapujába lépett, míg a Sopron csoportjában a Nanterre legyőzte az idén még veretlen Antwerpet.

Amint arról beszámoltunk már, az Alba Fehérvár együttese pazar támadójátékkal, 111-91-re verte a francia Elan Chalont. Az A-csoport másik mérkőzésén a Benfica a Basic-Fit Brussells otthonában szinte végig vezetett a második félidőben, és végül győztek is 79-74-re - Damian Hollis 17 ponttal a portugálok legeredményesebb játékosa volt, Carlos Morais (16 pont, 10 pattanó, 7 gólpassz, 26 VAL) mögött pedig a második leghasznosabb. A B-csoportban A Körmend 79-74-es, Donar Groningen elleni veresége mellett a BCM Gravelines Dunkerque nagy nehézségek árán, de az utolsó 2 percben 92-91-ről fordítva nyert a Hubo Limburg United otthonában 98-95-re.

A C-csoportban a Telekom Baskets Bonn a második negyedtől kezdve szinte végig vezetett a Belfius Mons-Hainaut ellen, de a végén majdnem elszórakozták a meccset, végül 77-75-re győztek - Filip Barovics most is hozzátette a magáét a bonniak sikeréhez (9 pont, 2 pattanó, 9 VAL). A D-csoportban a Sopron KC Porto elleni, 75-72-es sikere mellett a Nanterre 92 a harmadik negyed középső részét leszámítva a Port of Antwerp Giants otthonában is fölényben játszott, végül 69-78-ra győztek is a franciák, így ők vezetik a csoportot. Az E-jelű hármasban a Pau Orthez már az első negyedben eldöntötte az Oberwart elleni meccsét, a franciák 13 pontos előnybe kerültek, onnan nem volt visszaút az osztrákoknak.

Keleten, az F-csoportban a Lukoil egy hullámzű első félidő után a második 20 perc alatt egyértelműsítette, hogy a Prievidzánál jobbak ezen a napon (90-75) - a vesztesnél Rasztko Dramicsanin nem játszott. A másik mérkőzésen a Steaua CSM ugyan uralta a Bnei Herzliya elleni harmadik negyedet, de a negyedikben a hazaiak sokkal jobban játszottak, így győzött végül az izraeli együttes 90-85-re. A G-csoportban a török Gaziantep egy 25-5-ös harmadik felvonással intézte el a KB Peját (74-56) - az ex-paksi Jure Balazic 6 ponttal és 5 pattanóval (5 VAL) járult hozzá a sikerhez. A U-BT Cluj Napoca pedig majdnem elszórakozta harmadik negyed végére szerzett 17 pontos előnyét, végül csak 2-vel nyertek a Petrolina AEK ellen (65-62) - Török Rolland (10 pont, 7 pattanó) duplája nagyon kellett nekik 63-62-nél, onnan már nem volt ideje fordítani a ciprusiaknak. A kolozsváriaknál Ousmane Barro is jó volt (9 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda).

A H-csoportban a Büyükcekmece a 32-13-ra nyert harmadik negyeddel simán verte a Rilski Sportistet (92-70). A négyes másik találkozója volt az egész kör legszorosabb meccse - a Jenyiszej az első negyedet 10 ponttal bukta, a harmadikat ugyanennyivel nyerte, és jöhetett egy hosszabbítás. Ebben már vezetett 8 ponttal is a Krasznojarszk, de a Sigal Prishtina fordított, 101-100-ra ők vezettek 9 másodperccel a vége előtt. Jött azonban Frank Elegar (19 pont, 16 pattanó, 35 VAL), és beszórta a győztes duplát, így nyert végül az orosz csapat. Az I-jelű trióban a Prienu-Birstono nem volt egy súlycsoportban a TLÜ/Kalevvel, 104-61-re győztek a litvánok Lipkevicius (24 pont, 8 pattanó, 30 VAL) vezetésével. A J-csoportban a Cmoki-Minszk fordulatos mérkőzést nyert az Apoel otthonában - 70-68 után Justin Gray 4 másodperccel a vége előtt szerezte a győztes triplát. A Pardubice pedig a harmadik negyedének köszönhetően simán győzött a Siauliai vendégeként (90-108) - Dominez Burnett a győztesnél pazarul játszott (31 pont, 6 pattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett, 5 eladott labda, 32 VAL).

H-csoport

Jenyiszej Krasznojarszk (3-0) - Sigal Prishtina (0-3)  102-101 hosszabbítás után
Büyükcekmece (2-1) - Rilski Sportist (1-2)  92-70