FIBA Europe Cup, Nyolcaddöntő, 1. kör - Chaloni henger

A FIBA Europe Cup nyolcaddöntőinek odavágóin összesen két idegenbeli siker született, sajnos az egyik éppen Körmenden - négyen kiváló helyzetből várhatják a visszavágókat, négy párharcban azonban nagy harcra van kilátás a továbbjutás szempontjából.

Az Egis Körmend Elan Chalon elleni 21 pontos vereségéről beszámoltunk már tegnap este (78-99) - ezzel a franciák lényegében tovább is jutottak. Egy másik vendéggyőzelem volt a fordulóban, a Cibona a 15 ponttal megnyert harmadik negyedének köszönhetően 12 ponttal legyőzte a Zielona Gorát (69-81), ezzel ők is kiváló pozícióban vannak. Az Olaj másik csoportellenfele, a Charleroi nyerni tudott, de csak egyetlen ponttal verték meg a Sopronnal, majd a Körmenddel is egy négyesben lévő Nanterre-t - a franciák lényegében végig vezettek a meccsen, DJ Richardson (20 pont) valamivel több mint egy perccel a vége előtt dobta a győztes hármast (85-84). A vendégeknél Chris Warren kiváló volt (19 pont, 7 gólpassz, 25 VAL), a hazaiak sokkal kiegyensúlyozottabb teljesítmények érkeztek. Az Alba Fehérvárt kiejtő, ezúttal Alain Koffi (15 pont, 11 pattanó, 25 VAL) vezette Pau-Lacq-Orthez hullámzó első félidő (29-17, 17-29) után a harmadik negyed második felében került hátrányba a Telenet Oostende otthonában, és végül ők örülhettek, hogy csak 9 ponttal kaptak ki, 95-81 után kozmetikáztak a visszavágóra (95-86).

Két nagyobb és az Oostende mellett még két közepes nagyságú hazai győzelem született a körben. A német Telekom Baskets Bonn végig vezetett a finn Kataja Basket ellen, aztán főleg a harmadik negyed végén és a negyedik elején intézték el a mérkőzést (91-72), hiába volt egészen kiváló Rion Brown (26 pont, 11 pattanó, 30 VAL) - Filip Barovics nem lépett pályára. Az Ironi Nahariya a második félidőben mosta le a pályáról a Gaziantepet (96-75) Derwin Kitchen vezetésével (23 pont, 8-8 gólpassz és pattanó, 36 VAL). A Jenyiszej Krasznojarszk a 9 ponttal megnyert második negyednek köszönhetően meglépett és le is győzte a Büyükcekmecét (91-81) - az oroszok vezettek 18 ponttal is, de a törökök még megmentették a továbbjutás lehetőségét. A CSM CSU Oradea az első negyedben szerzett előnyét leadta a másodikban, a negyedik negyedben azonban újra elléptek a Muratbey Usak Sportiftől, így a Jenyiszejhez hasonlóan ők is 10 pontos előnyre tettek szert a visszavágó előtt (82-72) - Muhamed Pasalic volt a románok legjobbja (25 pont, 31 VAL).