FIBA Europe Cup, Nyolcaddöntő, 2. kör - Körmendi búcsú

A FIBA Europe Cup nyolcaddöntőinek visszavágóján a Körmend döntetlent játszott a Chalon otthonában, ezzel azonban az utolsó magyar csapat is kiesett a nemzetközi kupaküzdelmekből erre az idényre. Lássuk a történteket!

Arról tegnap este beszámoltunk már külön is, hogy az Egis Körmend csapata 82-82-es döntetlent játszott az Elan Chalon otthonában - mivel a franciák 21 ponttal nyerték az első összecsapást, így továbbmentek, a Körmend pedig utolsó állva maradt magyar csapatként távozott a nemzetközi kupákból. A Telekom Baskets Bonn 19 ponttal nyerte a Kataja Basket elleni odavágót, de a finnek a félidőben már 12-vel mentek a második meccsen. A hazaiak 18 ponttal is vezettek a harmadik felvonásban, de a Bonn előbb rendezte a sorokat, majd a záró felvonást 16 ponttal behúzva megnyerte ezt az összecsapást is (84-88). A hazaiaknál Joseph King 29 pontig (26 VAL) jutott, míg a németeknél Julian Gamble (27 pont, 6 pattanó, 28 VAL) és Jamarr Sanders (18 pont, 5-5 gólpassz és pattanó, 27 VAL) voltak kiemelkedőek - Filip Barovics nem játszott.

A Cibona az első meccsen 12 ponttal győzött a Stelmet Zielona Gora otthonában, a visszavágón pedig 20 ponttal (36-16) nyerték a harmadik felvonást, így hiába bukták el 7-tel az utolsót, 19 ponttal ezt a találkozót is behúzták (102-83) Nebojsa Joksimovic (17 pont, 4-4 pattanó és gólpassz, 28 VAL) vezetésével, hiába a túloldalon Armani Moore (28 pont, 31 VAL) kiemelkedő estéje. A Nanterre egypontos hátrányt hozott a franciaországi visszavágóra a Charleroi ellen, és bár nem tudtak dominálni, az első negyed végétől kezdve végig náluk volt az előny. Mindössze 8 ponttal nyertek végül, de továbbjutásukat semmilyen veszély nem fenyegette, miután 13 ponttal megléptek a záró 10 perc elején, onnan pedig nem volt visszaút a belgáknak (86-78). Többen is jó teljesítményt nyújtottak a hazaiaknál, de Chris Warren (23 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 24 VAL) volt a siker kulcsa.

A Gaziantep 21 pontos hátrányt szedett össze az Ironi Nahariya elleni első találkozón, de az első negyedet 13, a harmadikat pedg 10 ponttal hozták hazai pályán, így kerek 20 ponttal vezettek az utolsó 10 perc előtt Andy Rautins (26 pont, 28 VAL) és Marcus Denmon (26 pont, 7 gólpassz, 29 VAL) vezetésével. A vendégek azonban két triplával kezdték a negyedik negyedet, lejöttek 11 pontra, innen pedig nem tudott már kellő távolságra elhúzni a török gárda, amely végül 80-65-re nyert, de kiesett. A nagyváradi CSM CSU Oradea 10 pontos előnnyel utazott a Muratbey Usak Sportif otthonába a visszavágóra, de 11 ponttal elvesztették az első negyedet. A törökök csak 14 ponttal álltak jobban a záró játékrész előtt, de Zachary August (30 pont, 12 pattanó, 37 VAL) vezetésével nagyon megnyomták az utolsó perceket is, így végül 26 ponttal nyertek és továbbmentek (108-82).

Az Ooestende 9 ponttal hozta a Pau-Lacq-Orthez elleni odavágót Belgiumban, így előnnyel, de nem megnyugtató fórral várhatták a visszavágót. A vendégek aztán az első negyed végétől egészen a negyedik elejéig előnyben játszottak. A franciák ugyan 7 ponttal elhúztak a végjátékra, de nem volt lehetőségek a bűvös 9 pontos határt elérni, Dusan Djordjevics (15 pont, 9 gólpassz, 8 pattanó) csak az utolsó 15 másodpercben 5 büntetőt értékesített, így az Ooestende két ponttal kikapott, de továbbment (72-70) - a győztesnél Rasztko Katics volt még kiemelkedő (26 pont, 9 pattanó, 24 VAL), a franciáknál DJ Cooper brutális dupla-duplája ezúttal kevés volt (22 pont, 14 gólpassz, 25 VAL).

A legnagyobb küzdelem a Büyükcekmece - Jenyiszej Krasznojarszk párharcban volt. Az oroszok 10 ponttal nyertek hazai pályán, a törökök azonban 13 ponttal hozták a visszavágó második felvonását. A Jenyiszej pont 1-1 ponttal volt jobb a másik három negyedben, így Frank Elegar (23 pont, 11 pattanó, 29 VAL) duplája a rendes játékidő végén a hosszabbítást jelentette. Az első 5 percben nem született döntés, itt a törökök Jerry Johnson (22 pont, 7 gólpassz, 6 pattanó, 27 VAL) büntetőivel hozták a 10 pontos különbséget a végén, a második ráadásban pedig szintén a 10 pont környékén lebegett a differencia, a végén azonban Alekszej Vzdihalkin elsüllyesztett egy triplát, így 104-96 lett a vége, ezzel pedig a Jenyiszej került a negyeddöntőbe.