Javított az Olimpiakosz, botlott a Fener

A kontinens első számú nemzetközi klubviadala ma az alapszakasz-csoportkör ötödik fordulójának első játéknapjával folytatódott, s az ezen az estén lejátszott hat mérkőzésen alig születtek papírforma-eredmények. Kezdve attól, hogy az eddig bukdácsoló címvédő, az Olimpiakosz idegenben is simán verte az Olimpia Milanót, a CSZKA Moszkva hazai pályán nagyon csúnyán vesztette el veretlenségét a szintén makulátlan mérleggel érkező Barcelona ellen, a szuper erős kerettel rendelkező Fenerbahce pedig szó szerint kapitulált az olasz Cantu vendégeként.

A-csoport: Cantu (olasz, 2 - 3) - Fenerbahce Ülker (török, 3 - 2) 82 - 58

Az A-csoportban csak egy mérkőzést rendeztek meg ma, ezen viszont meglepetésre nagyon simán verte az olasz Cantu a végső győzelemre is esélyesnek tartott Fenerbahce Ülkert. A vendégek sérülten játszó ászának, Bo McCalebbnek megszakadt a szezonokon átívelő páratlan sorozata, mely alatt végig mindig elérte legalább a 10 pontot az adott meccseken, most csak 3 egységig jutott a keveset vállaló macedón-amerikai, a 16-ot szóró belga kisember, Johnatan Tabu (aki gyakorlatilag csak az előle kidőlő Jerry Smith hiánya miatt lehetett sokat a pályán) pedig győzelemre kormányozta a hazaiakat - persze kellett a sikerhez a Cousin - Brooks - Aradori trió közösen szerzett 44 pontja is. A Trinchieri-legénység ezzel a győzelemmel nagyon nagy lépést tett az esetleges továbbjutás kiharcolása felé, míg a Fener távolodik a csoportgyőzelemtől.

A Cantu legjobb dobói: Tabu 16, Brooks, Cousin 15-15

A Fenerbahce legjobb dobói: Sato 10, Andersen, Boj. Bogdanovic 8-8

A mérkőzés videós összefoglalója erre a linkre kattintva érhető el!

B-csoport: Elan Chalon (francia, 1 - 4) - Unicaja Malaga (spanyol, 4 - 1) 78 - 88

A B-csoportban javíthatott volna a francia Chalon, de nem tette, ugyanis a zsinórban negyedik meccsét megnyerő Unicaja végig nagyon magabiztosan játszva fektette két vállra a hazaiakat. Blake Schilb végre emberesen megszórta magát (24 pont), de ez semmit sem jelentett csapata számára, mivel a hazaiak másik kiemelkedő képességű amerikaija, Shelden Williams most megállt 8 pontnál és 8 lepattanónál, nem tudta tehát azt a szintet hozni, amit az utóbbi hetekben. Eközben a két horvát, a 17 egységig jutó Luka Zoric, illetve a 16-ot dobó Krunoslav Simon bevitték a célba a horvát szövetségi kapitányként is tevékenykedő Jasmin Repesa csapatát, így nagyon közel került a továbbjutáshoz a Malaga féltávnál, a Chalon pedig zsinórban szerzett negyedik vereségével már csak a bravúrokban bízhat.

A Chalon legjobb dobói: Schilb 24, Rush 12, Evtimov, Tchicamboud 9-9

A Malaga legjobb dobói: Zoric 17, Simon 16, Gist 13

B-csoport: Alba Berlin (német, 2 - 3) - Maccabi Tel-Aviv (izraeli, 5 - 0) 76 - 78

Egymásután harmadszor vesztett az Alba Berlin, mely a Maccabi Tel-Aviv veretlen együttesét fogadta, s bizony hatalmas csatában dőlt csak el a győzelem sorsa, de a rutinosabb, magasabban jegyzett játékosokat felvonultató izraeli bajnok megúszta a németországi kirándulást. A 20 pontos, 5 triplakísérletből 4-et értékesítő Devin Smith kiemelkedett a Maccabiból, ráadásul a meccset lezáró találat is az amerikai nevéhez fűződik, Heiko Shaffartzik pedig már nem tudta megmenteni a meccset kétségbeesetten messziről elindított triplájával. A pályáról így is emelt fővel távozhatott az Alba, mely továbbra is nagyon jó esélyekkel rendelkezik, ami a Top 16 elérését illeti, ráadásul egyik fiataljuk, Nihad Djedovic (17 pont, 7 lepattanó, 2 labdaszerzés) újra megmutatta, hogy rengeteg potenciál van még benne.

A Berlin legjobb dobói: Djedovic 17, Thompson 14, Morley 10

A Maccabi legjobb dobói: D. Smith 20, Pnini 11, M. Thomas 9

C-csoport: Olimpia Milano (olasz, 2- 3) - Olimpiakosz (görög, 3 - 2) 71 - 84

Két tavalyi Final Four-hős, Vaszilisz Szpanulisz (23 pont, 9 gólpassz) és Kosztasz Papanikolau (17 pont) voltak a főszereplők Milánóban, ahol a megint tűz és igazi átütőerő nélkül játszó olasz sztárcsapat, az Olimpia Milano gyakorlatilag simán bukott el a címvédő Olimpiakosszal szemben, így zsinórban három buktánál tart Sergio Scariolo legénysége is, míg a görögök kezdenek magukra találni. Nagyon fontos meccs volt ez nem csak a pozicionálás, de akár a továbbjutás szempontjából is itt az érdekesen alakuló C-csoportban. Papanikolau egyébként két hatalmas triplával tette egyértelművé a végjátékban, hogy ezen az estén melyik a jobb csapat, de a vendégeknél az x-faktor egyértelműen a 13 pontot dobó, 7 lepattanót leszedő és 2 blokkot kiosztó Dimitrisz Mavroidisz volt, aki eddig gyakorlatilag semmit sem csinált, mióta a nyáron szerződtették, most összekapta magát, miután a hellének leigazolták a meccsen már be is mutatkozó, igaz csak 1 percet játszó Josh Powell-t.

A Milano legjobb dobói: Hairston 17, Buruszis 16, Hairston 15

Az Olimpiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 23, Papanikolau 17, Hines 8

D-csoport: CSZKA Moszkva (orosz, 4 - 1) - Barcelona (spanyol, 5 - 0) 60 - 81

A nap rangadóján a D-csoportban két veretlen óriás, a CSZKA Moszkva és a tavaly egy hellyel mögötte végző, tehát bronzérmes Barcelona mérte össze tudását Oroszországban, s bizony nem kis meglepetésre 21 ponttal diadalmaskodott a katalán sztárklub. A harmadik negyedben a 19-5-ös rohammal 15 egységnyi előnyre tett szert Xavi Pascual legénysége, s onnantól már nem volt visszaút Teodoszicsék számára. Érdekesség, hogy a régi fényében csillogó Juan Carlos Navarro is éppen 21 pontot termelt, közte 6-ból 4 értékesített triplával. Pedig az eddig is bomba kerettel rendelkező moszkvaiak még Dionte Christmast, a nagyon jó képességekkel megáldott friss amerikai szerzeményüket is bevetették... A tavaly nagyon gyorsan nagyon jó munkát végző, ám végül a fináléban hihetetlen módon, egy ponttal veszítő vezetőedző, Jonas Kazlauskas menesztése és a gyönyörűen összeálló keret nagymértékű felfrissítése eddig erősen visszaüt a CSZKA-nál, persze, még nem ezeket a meccseket kötelező megnyernie a moszkvai óriásnak, azok majd tavasszal következnek.

A CSZKA Legjobb dobói: Krsztics 18, Teodoszics 12, Ponkrasov 9

A Barcelona legjobb dobói: Navarro 21, Lorbek 15, Huertas 12

D-csoport: Lietuvos Rytas (litván, 1 - 4) - Besiktas (török, 3 - 2) 67 - 73

A D-csoportban rendeztek még egy találkozót, melyen elég fontos dolgok dőltek el, például az, hogy a Lietuvos Rytas féltávnál elég nehéz helyzetbe került, ami a továbbjutási reményeket illeti, míg a török bajnok Besiktas nagyon jó pozícióba került a Top 16 eléréséhez. A 25 pontja mellé 7 lepattanót is leszedő Curtis Jerrells a múltheti hullámvölgy után most megint nagyon magas szinten teljesített, 9-ből 5 hárompontosa is beesett, vezetésével egy 8-0-ás futással döntő csapást mért a hazaiakra az EuroChallenge tavalyi győztese és ezzel a sikerrel újra pozitív a mérlege. A törökök sikerének kulcsa Seibutis (9 pont) és Radosevic (1 pont, 1 lepattanó)  limitálása volt, Babrauskas és Nedovics ketten azért nem bírnak el akkora terheket (még), hogy meccset nyerjenek csapatuknak az Euroligában.

A Lietuvos legjobb dobói: Babrauskas 14, Nedovics 11, Seibutis 9

A Besiktas legjobb dobói: Jerrells 25, Markota 13, Dasics 10

A csoportok állása erre a linkre kattintva tekinthető meg!