Majdnem megégett a Malaga

A férfi kosárlabda Euroligában ma egy mérkőzéssel elkezdődött az alapszakasz-csoportkör második fordulója, melyen a lengyel bajnok Asseco Prokom csak megszorongatni tudta a szinte végig vezető spanyol Unicaja Malagát.

B-csoport: Asseco Prokom (lengyel, 0 - 2) - Unicaja Malaga (spanyol, 1 - 1) 75 - 77

Jasmin Repesa legénységének kötelező volt javítania a múltheti, hazai környezetben elvesztett Maccabi Tel-Aviv elleni rangadó után Gdyniában, az ezen a szinten gyengécskének számító Asseco Prokom otthonában. Ugyanakkor az Alex Ackerrel megerősödő lengyelek Lukas Koszarek (16 pont, 8 gólpassz) és Thomas Robinson (14 pont, 6 lepattanó) főszereplésével nem szakadtak le nevesebb riválisuk mögött, sőt, a negyedik negyedben már teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a Sergi Vidalt továbbra is nélkülöző andalúz gárdának, a vezetést is átvették 3 és fél perccel a lefújás előtt, de akkor Urtasun egy nagyon jól időzített triplával azonnal válaszolt. A végjátékban rutinosabb és szerencsésebb volt a 18 pontot szóró Marcus Williams vezette Unicaja, így nem marad sansza a meccs megmentésére Kestutis Kemzura mester tanítványainak, de megmutatták, hogy remek egységet alkotnak, mely ha ki tud egészülni egy használható Ackerrel, akkor veszélyes lehet szinte bárkire ebben a csoportban. Lukasz Koszarek 16 pontjával és 8 lepattanójával megint övéi egyik legjobbja volt, a másik oldalon pedig egy nagyon kiegyenlített csapatteljesítményt láthattunk.

A Prokom legjobb dobói: Koszarek 16, Robinson 14, Hrycaniuk 11

A Malaga legjobb dobói: M. Williams 18, Urtasun 14, Dragic 10

A mérkőzés videós összefoglalója erre a linkre kattintva érhető el!