Meglepően simán nyert a Real és az Olimpiakosz

Ma este három találkozóval lezárult az Euroliga negyeddöntőinek második köre is és érdekes módon minden fronton elképesztően egyoldalú csatákat láthatott a nagyérdemű. Az nem meglepetés, hogy a CSZKA gyakorlatilag "lemosta" a pályáról a Caja Laboralt, de az, hogy a Real Madrid 48 órán belül másodszor is kiütötte az egész liga egyik legjobb formájában Spanyolországba érkező Maccabit, valamint hogy a fantasztikus idénye vége felé igencsak visszavevő Anadolu Efesnek sansza sem volt az Olimpiakosz vendégeként, már mindenképp papírforma-borulás a maga nemében. Nézzük a részleteket, benne több extra egyéni teljesítménnyel!

Negyeddöntő, 2 mérkőzés: Real Madrid (spanyol, 2 - 0) - Maccabi Tel-Aviv (izraeli, 0 - 2) 75 - 63

Bár a végeredmény nem sugall kiütést, ám a 26 pontos karriercsúcsát hat értékesített triplával elérő Sergio Llull vezette Real a feldobástól kezdve uralta a játékot, s végig kétszámjegyű előnyben játszhatott. Devin Smith (5 pont, -2-es index) megint óriási betlit mutatott be, a többiektől pedig hiányzott az átlagon felüli teljesítmény ahhoz, hogy akár csak megközelíthesse az első találkozót érthetetlenül nagy fölénnyel nyerő madridiakat. A már említett Lull mellett a 14 egységgel záró Jaycee Carroll is hintett három hármast, így a Fernandez, Rodriguez párostól nem is kellett semmiféle extra, jövőhéten minden bizonnyal le is zárja majd a Real ezt a párharcot, legalábbis az eddigi különbség alapján szinte elképzelhetetlen, hogy gondban lehessen a továbbjutással a Laso-legénység.

A Real legjobb dobói: Llull 26, Carroll 14, Mirotic 10

A Maccabi legjobb dobói: Logan 19, James 13, Hickman, Caner-Medley 10-10

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 0 a Real Madridnak.

Negyeddöntő, 2. mérkőzés: Olimpiakosz (görög, 2 - 0) - Anadolu Efes (török, 0 - 2) 71 - 53

A törökök nem tudták átvinni azt a momentumot, amit az első, egyébként elvesztett találkozó végén szereztek, így csúfos vereséget szenvedtek Píreuszban. Az Efesnél úgy fest, mostanság lépett érvénybe a "török-átok", hiszen a nemzet csapatai már évek óta hiába veszik meg a kontinens legjobb játékosait, s állnak fel akár NBA-bajnokokkal mellettük, az igazán nagy meccseken esélyük sincsen kiharcolni a továbblépést, ez pedig úgy tűnik, igaz a Top 16-os csoportjában sokáig még a Real, CSZKA, Panathinikosz hármas előtt is vezető Mahmuti-tanítványokra is. Szpanuliszt (15 pont, 8 gólpassz)most nem tudta megfékezni az isztambuli alakulat, az ő főszereplésével már majd 20 egységnyi fórban volt a címvédő a nagyszünetben, a fordulás után pedig képtelen volt újítani a megint csak 8 pontig, illetve 5 gólpasszig jutó Jordan Farmar irányította Efes. A felek így elég egyértelmű esélyekkel mennek át Törökországba a jövőhéten, ahol könnyen eldőlhet a csata, ha nem talál ki valamit azonnal az egyénenként és csapatként is hullámvölgyben lévő leendő vendéglátó.

Az Olimpiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 15, Hines 12, Antics 11

Az Efes legjobb dobói: Gönlüm 13, Barac 9, Farmar 8

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 0 az Olimpiakosznak.

Negyeddöntő, 2. mérkőzés: CSZKA Moszkva (orosz, 2 - 0) - Caja Laboral (spanyol, 0 - 2) 90 - 68

Az első meccsen végig vezetett, de "nem végezte ki" a CSZKA a baszkokat, ám most hiába drótozták össze a vendégek Fernando San Emeteriót (13 pont), s ért el 19 pontot, valamint 6 lepattanót Maciej Lampe, óriási verésbe futott bele a Caja Laboral. Viktor Hjapa (9 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) úgy ért el 25-ös indexet, hogy nem zárt kétszámjegyű ponttal, Teodoszics 14 pontot szórt, 6 lepattanót szedett le és 7 gólpasszt osztott ki, míg Kaun, Krsztics és Erceg is 16-16 pontot tett a közösbe, ilyen szintű kollektív csapatteljesítmény ellen pedig egy hit és önbizalom nélkül játszó Tabak-legénység pontosan ennyire képes. Gyakorlatilag elképzelhetetlen, hogy a jövőhéten otthon játszó Caja meccset nyerjen a tavalyi ezüstérmes ellen.

A CSZKA legjobb dobói: Kaun, Erceg, Krsztics 16-16

A Caja Laboral legjobb dobói: Lampe 19, San Emeterio 13, Causeur 12

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 0 a CSZKA-nak.