Őrült végjáték a Turow-Alba meccsen

A-csoport:

KK Cibona Zagreb – BC Donetsk 76-78 (15-16, 19-22, 21-23, 21-17)

Úgy tűnik most már a szerencse sem áll a Cibona mellé. A horvátok az első félidőben főleg a 11 eladott labdájuk miatt kerültek hátrányba, majd a folytatásban Curry vezetésével a Donyeck 65-55-re is meglépett. Az utolsó perchez közeledve a még mindig 74-71-re vezettek a vendégek, ám 47 másodperccel a vége előtt Goran Suton 5 pontjával átvette a vezetést a zágrábi csapat. Az utolsó másodpercekben azonban a vendégek Avdalovics büntetőivel megszerezték a győzelmet. A Cibona új trénere, Danijel Lutz a hibák ellenére dicsérte csapatát, hogy az utolsó percig nagyot küzdött és a keserű vereség ellenére emelt fővel hagyhatták el a pályát.

Cibona: Zizic (16), Barbour (12), Kus (12/6), Rozic (10), Rudez (-). Csere: Suton (13/3), Kovacevic (8/6), Chase (3/3), Zubcic (2), Harper (-).
Donetsk:
Avdalovics (14/6), M. Lee (13), Radenovics (13/3), Kravcov (5), Pustozvonov (2). Csere: R. Curry (16/6), D. Jackson (8), Lipovij (4), Gliebov (3/3), Kovalenko (-).

BCM Gravelines – Hapoel Jerusalem 97-74 (27-13, 24-20, 24-22, 22-19)

Továbbra is megállíthatatlan a francia együttes, pedig a Hapoel a legjobb 16 közé jutás érdekében roppant mód komolyan készült a találkozóra. Ennek ellenére a Pape Syt nélkülöző hazaiak már az első negyedben érvényesítették erőfölényüket. Az ekkor megszerzett előnyt csak tovább növelték Albicyék és könnyedén őrizték meg makulátlanságukat.

Gravelines: Jomby (23/9), Albicy (10), Akpomedah (10/6), Vaty (8), Bokolo (7/3). Csere: J.K. Edwards (12), J. Johnson (10/9), Bigote (6/3), Issa (5),Loum (4), Cairo (2).
Hapoel:
Randle (11), L. Jackson (10/6), Strawberry (10), Naimy (6), Varnado (6), Csere: Kadir (14), Thomas (7), Izraely (4), Grunfeld (3/3), Mizrahi (3/3), Kokia (-).

A csoport állása: 1. Gravelines (4-0), 2. Donyeck (3-1), 3. Hapoel (1-3), 4. Cibona (0-4).

B-csoport:

BC Khimki – PAOK BC 89-65 (22-18, 18-14, 29-13, 20-20)

A mérkőzés előtt leginkább még Timofey Mozgov NBA-be való visszatérése foglalkoztatta a hazai szurkolókat, a Khimki azonban a PAOK ellen is jelezte: a kiváló center nélkül is a sorozat egyik fő esélyese maradt. Bár a 3. negyed elején „csak” 45-41-re vezettek a hazaiak, egy percig sem forgott veszélyben a győzelmük, főleg egy 16-0-ás rohamnak köszönhetően. A horvát Loncar egy 13, 11-es dupla-duplával pótolta Mozgovot.

Khimki: Fridzon (14/6), Loncar (13), Monya (13/9), Planinic (13), Nielsen (2). Csere: Kelati (16/15), C. Quinn (6), Dudu (5/3), Vjalcev (3/3), Puskov (2), Zsukanenko (2), Kvoszcov (-).
PAOK:
R. Wright (11/6), Giannakidis (8/3), Goree (7/3), Andriuskevicius (5), Giddens (5). Csere: Dikoudis (13), Kalles (8), Kalampokis (4), Stiggers (4), Arapis (-), Kalampakas (-), Tsakaleris (-).

Cholet Basket – VEF Riga 72-68 (16-12, 23-20, 12-15, 21-21)

Életben tartott továbbjutási esélyeit a meccs előtt még nyeretlen Cholet. Egy hete a rigaiak Fabien Causeur kikapcsolásával tudtak nyerni hazai pályán, ezúttal nem sikerült megfogni a fiatal francia hátvédet. A végjátékban 66-65-re feljött a Riga, de 23 másodperccel a vége előtt Causer demoralizáló triplája eldöntötte a találkozót.

Cholet: Causeur (19/3), Falker (17), Hite (11/3), Duport (10), Ona Embo (-). Csere: Vebobe (8), Gradit (3), McGrath (2), Gobert (2).
Riga:
Janicenoks (14/9), Sims (11), Perry (9), Cain (6), Bertans (5). Csere: Kavaliauskas (10), Valters (8/6), Millage (5).

A csoport állása: 1. Khimki (4-0), 2. Riga (2-2), 3. PAOK (1-3), 4. Cholet (1-3).

C-csoport:

CEZ Nyumburk – BC Rudupis 80-83 (22-18, 13-23, 24-25, 21-17)

A Nymburk egy hete erődemonstrációt tartott Litvániában, talán ez is közrejátszott abban, hogy ezúttal érezhetően nem pörögtek fel eléggé a cseh kirakatcsapat játékosai. A második negyedben vette át a vezetést a fiatal litván csapat, és onnantól fogva a hazaiak csak futottak az eredmény után. A végén úgy tűnt Petr Bendáék „rutinból” behúzhatják (80-78-ra feljöttek), de Orelik 2+1-e eldöntötte a meccset a vendégek javára.

Nymburk: Benda (24), L. Wilson (9/3), Pumprla (6), Lawrence (4), T. Simmons (2). Csere: Abrams (17/3), Naymick (14), Kremen (3/3), Necas (1), Lenzly (-), Palyza (-), Sokolovsky (-).
Rudupis:
Salenga (14/6), Orelik (11/6), Viskontas (8), Zelionis (4), Buterlevicius (3). Csere: Kadziulis (19/9), Urbutis (17), Sinica (7/3), Juskevicius (-).

Aris BSA 2003 – GasTerra Flames 79-58 (25-22, 23-11, 9-10, 22-15)

Egy hete Groningenben vérszegény meccsen nyert az Aris (58-51) és a papírformának megfelelően hazai pályán sokkal simábban tudott nyerni. A hazai gárdában senkinek nem kellett 22 percnél többet a pályán lennie, a végén pedig nyilvánvalóan inkább a Rudupis nymburki sikere miatt kesereghettek csak a görögök…

Aris: D. James (13/6), Muldrow (10), R. Davis (6/3), Krusic (4), Tsaldaris (2), Csere: Tapoutos (14/6), Kerusch (11/6), Mavraides (8), Bogris (6), Bochoridis (3/3), Tsairelis (2), Dimas (-).
GasTerra:
D. Bell (17/9), Wyatt (14/6), Defares (4), De Randamie (4), Dourisseau (4). Csere: Wesby (11/3), McCleery (2), Theeuwkens (1), De Roos (1), Voorn (-), Van Schaik (-).

A csoport állása: 1. Nymburk (3-1), 2. Aris (3-1), 3. Rudupis (2-2), 4. Gasterra (0-4).

D-csoport:

Valencia Basket – Lukoil Academic 83-59 (18-11, 13-13, 31-12, 21-23)

A legnagyobb meglepetést Tiago Splitter szolgáltatta a meccsel kapcsolatban, a brazil center ugyanis a korábbi tervekkel ellentétben még a Lukoil elleni is vállalta a játékot. Ha már ott volt, akkor 18 ponttal és 8 lepattanóval csapata vezére volt. A Valencia egy hete a vártnál könnyebben hozta el a győzelmet Szófiából és ezúttal hazai környezetben sem okozott nekik gondot a bolgár csapat, főleg egy, a 3. negyedben indított 20-4-es rohamnak köszönhetően.

Valencia: Splitter (18), Markovics (11/9), Liscsuk (10), R. Martinez (10/6), De Colo (7). Csere: Ogilvy (11) San Miguel (7), Abia (5/3), Kuksiks (4).
Lukoil:
Mack (10), T. Owens (9/3), Sztojkov (7/3), Heath (6/3), Banev (-). Csere: Sundov (17/6), Marinov (5), Avramov (3/3), Sztojanovszki (2), McLain (-), Veszelinov (-).

Asvel Basket – Telenet Oostende 83-65 (18-8, 23-21, 21-16, 21-20)

Pierre Vincent együttese könnyedén győzte le az Európa-kupát főleg tapasztalatszerzésre használó belga együttest. Az Edwin Jackson vezette Asvel a jövő héten óriási rangadóra készülhet a Valencia otthonában, míg az Oostende már biztosan búcsúzik a kupától.

Asvel: E. Jackson (18/3), Thompson (12/6), Tillie (8), H. Armstrong (7), Westermann (7/3). Csere: Lacombe (10/3), Goss (8), Skeen (5/3), Fofana (4), Jean-Charles (2), Leon (2).
Oostende:
Sakota (14/6), J. Rich (13/3), C. Booker (8), V. Petrovics (4), Djordjevics (2). Csere: Winston (8/6), D. Drobnjak (6), Katnics (6/3), Serron (4), Boukichou (-).

A csoport állása: 1. Asvel (3-1), 2. Valencia (3-1), 3. Lukoil (2-2), 4. Oostende (0-4).

E-csoport:

Banvit BK– Gran Canaria 2014 79-54 (20-20, 25-10, 21-15, 13-9)

Remek második negyedének köszönhetően elvette a Gran Canaria veretlenségét a kiütéses sikert arató Banvit. A törökök számára létfontosságú volt a mérkőzés és ez meg is látszott a hozzáállásukon. 20-20-as állás után triplazápor hullt a vendégekre, Türkilmaz, Simmons és Ermis is betalált. Az ekkor megszerzett előnnyel jól gazdálkodott a Banvit, így élessé tették a csoportot.

Banvit: K. Simmons (18/12), C. Davis (10), Ermis (9/3), L. Williams (3), Cinko (-). Csere: Bajramovics (14/9), Hammonds (11/6), Türkilmaz (7/3), Nalga (4), Veyseloglu (3).
Gran Canaria:
Palacios (13/6), Beiran (8/6), Haynes (6), Bellas (3/3), Rey (2). Csere: T. Green (7/3), Ekperigin (6), Savane (4), Bramos (3), Nelson (2), R. Martinez (-).

Fraport Skyliners – Lokomotiv Kuban 58-69 (11-13, 19-13, 10-25, 18-18)

A nagyot küzdő német csapat sokáig közel állt a bravúrhoz, a hazaiak még a félidőben is vezettek. A nagyszünet után aztán Bikov vezérletével egy 12-0-ás rohamot repesztettek az oroszok, de az igazi hidegzuhanyt Ali Traore tartogatta, aki 18 pontjából 17-et az utolsó 13 percben szerzett.

Fraport: McKinney (13), Davidson (12), Thompson (9/3), Robertson (9), Ohlbrecht (3). Csere: Leuer (12/3), Herber (-), Nolte (-), Barthel (-).
Lokomotiv:
Blakney (17/3), Sukovcov (7), Sabalkin (4), Padius (2), Seleketo (-). Csere: Traore (18), Bikov (11/3), Massey (7), L. Chalmers (3/3), Grigorjev (-), Brezec (-).

A csoport állása: 1. Kuban (3-1), 2. Gran Canaria (3-1), 3. Banvit (2-2), 4. Fraport (0-4).

F-csoport:

Lietuvos Rytas – Le Mans 87-49 (26-10, 23-11, 19-10, 19-18)

Igazi mészárszékre került a francia csapat Vilniusban, miután a litván sztárgárda óriási verést mért a nyeretlen Le Mansra. A hazaiak a második negyed elején már 33-10-re vezettek, de az egészen demoralizáló 68-28-as (!) állásra is elég volt 28 percet várni. A Lietuvos ezzel megőrizte veretlenségét, és továbbjutott a legjobb 16 közé. A szurkolók ráadásul annak is örülhettek, hogy Valanciunas a meccs előtt zárta ki azt, hogy már ebben az idényben az NBA-ben játszana.

Lietuvos: Seibutis (14/6), Valanciunas (13), Jomantas (12/6), T. Rice (10/3), Roberts (6/6). Csere: Samardziski (14), Katelynas (9), Babrauskas (4), Dambrauskas (3), Rasics (2), Redikas (-).
Le Mans:
Batista (10), Rochestie (7/3), Acker (6), Sommerville (4), C. Kahudi (2). Csere: T. Bryant (6), Kouguere (6/6), H. Kahudi (4), Coleman (2), Boungou-Colo (2).

KRKA Novo Mesto – BC Azovmash 74-70 (20-23, 22-14, 9-21, 23-12)

A vendégek mestere, Aco Petrovic már egy hete Mariupolban is élesen kritizálta a játékvezetőket (akkor hat perc után ki is állították…), és ezúttal sem volt túlságosan elégedett velük. Két centere, Rizvic és Varda korai kipontozódásai mellett persze vereségükhöz kellet az ex-paksi Jure Balazic kiváló teljesítménye is, aki 24 ponttal és 6 lepattanóval zárt. A Krka a záró negyedet 58-51-es hátrányból indulva kezdte és innen sikerült fordítaniuk – egyúttal kiharcolniuk a továbbjutást.

KRKA: Z. Dragic (17), Pavic (13), Baxter (8), Djurkovics (2), Krivec (1). Csere: Balazic (24/6), J. Jordan (7), Petrov (2), Abdul Hamid (-), Muric (-), Rojc (-).
Azovmash:
Ewing (19/6), Rancik (17/3), Minard (15/6), Rizvic (8), D. Ivanov (-). Csere: Baida (6/6), Szlipencsuk (-), Varda (-), Zajcev (-).

A csoport állása: 1. Lietuvos (4-0), 2. Krka (3-1), 3. Azovmash (1-3), 4. Le Mans (0-4).

G-csoport:

Bayern München – Szpartak Szentpétervár 60-72 (10-20, 18-19, 21-17, 11-16)

A bajorok trénere, Dirk Bauermann szerint csapata túlságosan is tisztelte ellenfelét az első negyedben, mindez azonban végzetes hibának is bizonyulhat. A rendkívül kiegyenlített csoportban ezzel a sikerrel Jure Zdovc Szpartakja továbbjutott, ám a másik három együttesből még bárki továbbléphet. A Bayern 49-48-nál utolérte ellenfelét, ám Miha Zupan kosaraival ismét meglépett a Szentpétervár, onnan pedig már nem volt visszaút Homanéknak.

Bayern: Troutman (15/3), Homan (12), Benzing (4), Greene (2), Hamann (2). Csere: Hansbrough (13/9), Nadjfeji (4), J. Wallace (3/3), Schwethelm (3/3), Jagla (2).
Szpartak:
Keyru (13/6), Mavrokefalides (13), Halperin (10/6), Beverley (9), Dragicsevics (2). Csere: Likogyej (10/6), Zupan (9/3), Zozulin (6/6), Strelnieks (-).

Benetton Basket – Cedevita Zagreb 82-68 (26-7, 13-20, 22-24, 21-17)

Ha a Bayern első negyedét rossznak ítéltük, akkor mit mondhatni a Cedevitáéról? Az egy szemtelenül fiatal (Gentile) és egy öreg róka (Bulleri) által húzott Benetton az első játékrészben kiütötte a horvátokat. Az olaszok ezzel alaposan visszavágtak a tavalyi bronzmeccses vereségért, hiszen Zágráb után hazai pályán is felülmúlták Draperéket.

Benetton: E. Moore (17/6), Gentile (18/9), Moldoveanu (9/3), Cuccarolo (2), De Nicolao (1). Csere: Bulleri (15/9), Adrien (10), Becirovic (10/6), Wojciechowski (-), P. Ivanov (-).
Cedevita: Draper (17/3), Warren (14/3), Bilan (7), Opacak (4), Vukusic (-). Csere: Bazdaric (10/6), C. Owens (8), Princ (6/3), Smodis (2), Bagaric (-), Car (-), T. Petrovic (-).

A csoport állása: 1. Szpartak (4-0), 2. Benetton (2-2), 3. Bayern (1-3), 4. Cedevita (1-3).

H-csoport:

KK Buducnost Voli– Dexia Mons-Hainaut 85-78 (9-18, 18-18, 20-21, 22-12, 16-9)

A sírból hozta vissza a meccset a montenegrói csapat, amely ellen a Dexia 30 percen át tudta érvényesíteni akaraterejét. A 4. negyedben azonban Krsztovics tripláival és Marko Popovics kosarával még a vezetést is átvették a hazaiak. Slaughter büntetőivel alakult hosszabbításra végül a meccs, ahol végleg elfáradt a belga csapat. Edzőjük azért szóva tette, hogy a hazaiak 36-szor, míg ők csupán 19-szer állhattak a büntetővonal mögé…

Buducnost: Krsztovics (18/15), Vitkovac (11/3), J. Anderson (9/3), Dubljevics (6), A. Popovics (3/3). Csere: Vucsevics (22), M. Popovics (7/3), Ivanovics (6/3), Milosevics (3), Mihajlovics (-).
Dexia:
R. Taylor (14), Nivins (12), Carter (7/3), Cage (4), Singletary (2). Csere: Slaughter (23/6), Foster (8/6), Libert (3), Bellin (3/3), Giancaterino (2), Gorgemans (-).

PGE Turow – Alba Berlin 91-87 (12-18, 14-23, 24-20, 22-11, 8-8, 11-7)

Nem is választhatott volna jobban az Eurosport a programból, hiszen az év egyik legjobb meccsét hozta az Alba Berlin zgorzeleci vendégjátéka.  A hazaiak a negyedik negyedben Daniel Kickert remeklésével jöttek vissza a meccsbe, ahol büntetőzés után jöhetett a hosszabbítás. Amelynek végén három másodperccel a vége előtt Kickert ziccerével 80-78-ra vezetett a Turow. A maradék idő is elegendő volt azonban az egyenlítéshez, Derrick Allen közelijével jöhetett a 2. ráadás! 47 másodperccel a vége előtt még 87-86-ra vezettek a németek, ám Jackson 2+1-ével fordítottak a lengyelek – és egyben létfontosságú győzelmet arattak.

Az első hosszabbítás végjátékát itt lehet megtekinteni!

Turow: D. Jackson (23/3), Cel (8/3), J. Edwards (6), Gustas (4), Mielczarek (2). Csere: Wysocki (19/6), Kickert (16/9), Moore (13/3), Lauderdale (-), Jankowski (-), Chylinski (-).
ALBA:
D. Allen (21), Francis (16), Wood (12/6), Weaver (6), B. Taylor (3/3). Csere: Schaffartzik (17/6), Idbihi (4), Simonovics (4), Schultze (4), Staiger (-).

A csoport állása: 1. Alba Berlin (3-1), 2. Buducnost (2-2), 3. Turow (2-2), 4. Dexia (1-3).