Pana-csúcsteljesítmény ellenére előny a Barcánál

Egyetlen mérkőzéssel rajtolt el ma este az Euroliga rájátszása, ahol a legjobb nyolc csapat párokban dönti el, melyik négy gárda maradjon állva a Final Fourra. A három nyert mérkőzésig tartó párharcok közül ma a csoportgyőztes Barcelona és a negyedik pozícióból továbbcsusszanó Panathinaikosz parolája vette kezdetét egy hosszabbításos csatával, mely érdekes fordulatokban és elképesztő jelenetekben is bővelkedett.

Negyeddöntő, 1. mérkőzés: Barcelona (spanyol, 1 - 0) - Panathinaikosz (görög, 0 - 1) 72 - 70 - hosszabbítás után

Villámrajtot vett a 2011-es párharc "visszavágóján" a két éve pályahátrányból is továbbjutó Pana, a 14-14- pontig jutó két "ugróember", Stephan Lasme és James Gist hatalmas zsákolásokkal demoralizálták a katalánokat, akik Pete Mickeal-re és Xavi Rabasedára sem számíthatnak ebben a csatában. A kétszámjegyű előny viszont két egységnyi hátránnyá változott a nagyszünetre görög szemszögből, a 13 pontos, 12 lepattanós Ante Tomic, valamint az utóbbi hónapokat alapul véve legjobbját nyújtó egykori Pana-ász, Sarunas Jasikevicius (11 pont, 5 gólpassz) ellensúlyozták a kisebb sérüléssel küszködő Navarro addigi gyengébb játékát és a 12 meccse veretlen Barca átvette a vezetést.

A fordulás után újra lendületet tudott venni a Pedulakisz-legénység, megint Gist és Lasme légiparádéja jelentette a fő pontforrást a hellének számára, de a negyedik etapban rengeteg kétes szituációban kedveztek a katalánoknak a játékvezetők, illetve az innentől kezdve 13 pontot termelő, s remekül védekező Victor Sada is elindult, a Barcelona pedig egalizált az etap derekán. Onnantól kezdve képtelenek voltak elszakadni egymástól a felek, s Tomic volt, aki a rendes játékidő végén elhibázta a hazaiak potenciális győztes dobását, jöhetett tehát a ráadás! Az extra percekben is felváltva vezettek a felek, ám a sok elhibázott Pana-büntető, valamint az újabb érthetetlen játékvezetői ítéletek megzavarták a görögöket, akik hatalmas esélyt elszalasztva vesztesen kellett, hogy távozzanak a küzdőtérről. Folytatás csütörtökön, szintén Barcelonában!

A Barcelona legjobb dobói: Navarro 14, Tomic, Sada 13-13

A Panathinaikosz legjobb dobói: Gist, Lasme 14-14, Diamantidisz 10

Az egyik fél harmadik győzelemig tartó párharc állása: 1 - 0 a Barcelona javára.