Sokba kerülhet Vujosevics döntése

A kontinens első számú kosárlabdaligájában, vagyis az Euroligában ma este kezdődött meg az alapszakasz-csoportkör kilencedik fordulója, összesen hat mérkőzést bonyolítottak le az utóbbi órákban. Az est legfontosabb történéseként a Cantu azzal, hogy hazai pályán legyőzte az A-csoport vezető Real Madridot, minimális matematikai esélyét tartva még életben maradt, ami a lehetséges továbbjutást illeti, míg a Partizan Belgrade közel állt ahhoz, hogy legyűrje az eddig veretlen Barcelonát, de a hosszabbítás utolsó fél percében egy bátor edzői döntés visszafelé sült el a szerbek szemszögéből, így lehet, hogy Dusko Vujosevics mester húzására egy hét múlva ugyanilyenkor úgy fogunk emlékezni, mint arra a baklövésre, amin elment a Partizan továbbjutása. Bőven történtek még érdekességek, úgyhogy nézzük is a játéknap összefoglalóját!

A-csoport:
Cantu (olasz, 3 - 6) - Real Madrid (spanyol, 6 - 3) 76
- 70

Az A-csoportban a már majdnem biztos kieső Cantu fogadta a majdnem tuti csoportelső Real Madridot, s az életéért küzdő olasz gárdának kapóra jött, hogy spanyol ellenfele legjobb játékosa, Rudy Fernandez nélkül érkezett Desióba, ahol Marteen Leunen nagyon fontos triplája, illetve Markoishvili 23 pontos perfomansza döntött, a Trinchieri-legénység többé-kevésbé kézben tartva az eseményeket célba ért és imádkozhat, hogy a Panathinaikosz valahogy verje el holnap a bombaerős Fenerbahcét, s ez esetben maradna még esélye a Cantunak az utolsó fordulóra is, ahol majdan McCalebbékkel vívhatna élet-halál derbit az itáliai alakulat.

A Cantu legjobb dobói: Markoishvili 23, Tabu 14, Leunen 11

A Real Madrid legjobb dobói: Carroll 24, Llull 17, Reyes 11

B-csoport: Asseco Prokom (lengyel, 1 - 8) - Maccabi Tel-Aviv (izraeli, 7 - 2) 73 - 89

A B-jelű hatosban már matematikailag is eldőlt, melyik négy gárda léphet tovább a Top 16-ba, ám a tuti kieső Asseco Prokom becsületből még megpróbálta lenyomni a csoport első helyéért küzdő Maccabit, de az utolsó negyedet 29-8-ra nyerte az izraeli bajnok, mely a 20 egységig jutó Ricky Hickman vezetésével így látszólag könnyed, ám valójában nagyon nehezen kicsikart győzelmet aratott. A hazaiaknál érdemes megemlíteni, hogy az osztrák válogatott ifjonc, Rasid Mahalbasic megint remekül produkált, 14 pontos, 6 lepattanós, 4 gólpasszos performanszával a lengyelek legeredményesebbje volt ezen az estén.

A Prokom legjobb dobói: Mahalbasic 14, Ponitka, Blassingame 13-13

A Maccabi legjobb dobói: Hickman 20, Eliyahu 16, Ohayon 14

B-csoport: Alba Berlin (német, 4 - 5) - Unicaja Malaga (spanyol, 7 - 2) 63 - 74

Ugyanebben a csoportban az Unicaja Malaga is nehéz feladat előtt állt, hiszen a spanyoloknak szintén idegenben kellett diadalmaskodniuk ahhoz, hogy a csoportelsősérét folytatott küzdelemben állva maradjanak, s ez össze is jött Sergi Vidaléknak, a 16-ot szóró Marcus Williams megint jókor állt az andalúzok élére, a németek pedig nélkülözték legjobb magasemberüket, Deon Thompsont, ráadásul Nihad Djedovic is betegen vállalta ezt a fellépést az Albánál, a végén már nem is volt sansza az Obradovics-legénységnek, mely ezennel biztosan a csoport negyedik helyén végez.

Az Alba Berlin legjobb dobói: Schultze 12, Idbihi, Byars 11-11

A Malaga legjobb dobói: M. Williams 16, Zoric 11, Gist 9

C-csoport: Cedevita Zagreb (horvát, 2 - 7) - Olimpiakosz (görög, 7 - 2) 62 - 84

A C-csoportban csak a Cedevita és az Olimpiakosz mérkőzött ma egymással, s bizony a horvátok érdemben elszálltak újabb hazai vereségükkel, a címvédő pedig zsinórban hatodik győzelmét megszerezve már csak karnyújtásnyira van a csoport első helyének megszerzésétől, amihez persze a Zalgiris Kaunasnak is lesz egy-két szava a holnapi napon. A kulcs Mikael Gelabale kikapcsolása volt, a francia ászt 2 ponton tartotta a hellén bajnok, eközben Szpanulisz egy 14 pontos, 5 lepattanós, 5 gólpasszos produkcióval vezette sikerre a vendégeket, akik megint a második félidőben robbantottak.

A Cedevita legjobb dobói: Ilievszki 14, Wright 11, Szuput 9

Az Olimpiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 14, Perperoglu 12, Printezisz 11

D-csoport: Partizan Belgrade (szerb, 2 - 7) - Barcelona (spanyol, 9 - 0) 67 - 68 - hosszabbítás után

A D-jelű hatosban nagyon kevésen múlt, hogy a Barcelona elveszítse a veretlenségét, ám végül az ellenfélnek is elég nagyban köszönhetően maradt a makulátlan mérleg a katalánoknál, a Partizan pedig szenvedhet az utolsó fordulóban a Top 16-os tagságért. A találkozó nem dőlt el a rendes játékidőben, a hosszabbításban pedig előbb meglépett a 10 egységig jutó Juan Carlos Navarro húzta Barca, ám Vlagyimir Lucsics feltámadt poraiból és visszahozta a belgrádiakat, sőt, fordított is a szerb bajnok, de Huertas higgadt maradt az utolsó büntetőknél, amit azért dobhatott a brazil játékmester, mert Dusko Vujosevics szerette volna, hogy csapata kezében legyen az utolsó támadás lehetősége, minthogy '"kibekkelje" az utolsó támadást előnynél(!) a Partizan. A húzás nem jött be, mint egyrészt a Barca irányítója fordított büntetőivel, másrészt a festékben Nathan Jawai blokkolta a mindent eldöntő dobást, nyert a katalán alakulat, s nagyon nagy valószínűséggel a csoportelsőséget is megőrzi - amennyiben nem kap ki 22 pontnál többel hazai környezetben jövőhéten a CSZKA Moszkvától.

A Partizan legjobb dobói: Miloszavljevics 14, Muszli, Gagics 12-12

A Barcelona legjobb dobói: Navarro 10, Ingles 9, Jawai, Mickeal 8-8

D-csoport: CSZKA Moszkva (orosz, 8 - 1) - Besiktas (török, 4 - 5) 87 - 72

Ebben a csoportban a CSZKA Moszkvára rá tudott ijeszteni a már szintén biztos továbbjutó Besiktas, mely a harmadik negyed derekán még 5 ponttal ment, ám a 11 gólpasszos Milos Teodoszics jókor váltott sebességet, Sonny Weems (20 pont) és a padról beállva 19-et dobó Szasa Kaun eldöntötték a meccset, így megmaradt az oroszok esélye a csoport első helyének megszerzésére, de ahogy említettük, ehhez egy legalább 22 pontos barcelonai győzelemre lenne szükségük Ettore Messina tanítványainak egy hét múlva.

A CSZKA legjobb dobói: Weems 20, Kaun 19, Krsztics 15

A Besiktas legjobb dobói: Christopher 14, Markota 12, Jerrells 10

A csoportok állásai erre a linkre kattintva tekinthetőek meg!