Allenék továbbjutottak a BL egyenes kieséses szakaszába

Egy pillanatig sem volt egy súlycsoportban a Tenerifével a Capo d'Orlando - a magyar magasember megint jól használta ki játékperceit.

Ma este az Iberostar Tenerife a Capo d'Orlando vendége volt a Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában. A spanyolok lényegében a kezdő sípszótól kezdve ellenfelük fölé kerekedtek, a félidőben 25 ponttal álltak jobban, végül pedig nagyon könnyedén, 106-59-re győztek. A BL-címvédő ezzel tovább is jutott a csoportból, hiszen 9-2-vel vezeti a csoportját három fordulóval a csoportkör vége előtt, az 5-6. helyen álló PAOK és Ventspils pedig már 4 győzelemre van lemaradva tőlük, nem érhetik be a spanyolokat.

A magyar válogatott magasembere, Rosco Allen 23 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt 11 pontot (3/3 dupla, 1/3 tripla, 2/3 büntető), 5 pattanót, 4 gólpasszt, 1 szerzett és 2 eladott labdát, valamint 3 beütött faultot ért el, így 16 VAL-lal zárt a vendégek egyik legjobbjaként.