A hajrában nyert csak a bajnok a nyitómeccsen

A múlt heti szuper kupa döntőhöz hasonlóan újfent csak a végjátékban tudott nyerni a bajnok Siena. Ezúttal Teramoban, az élvonalbeli tagságát csak a félmillió eurós szabadkártya megvásárlásával megváltó Banca Tercas otthonában húzták be az utolsó percekben a mérkőzést, és a vele járó 2 bajnoki pontot.

A találkozó első meglepetéseként, mindenki megdöbbenésére Pianigiani-nál az Kristof Lavrinovic lett a mai létszámfeletti külföldi, aki alig egy hete a Cantu elleni kupadöntő MVP-je lett fantasztikus játékával. Az első negyed fej fej melletti csatáját követően a második 10 perc elején a remekül bemutatkozó David Andersen és Kaukenas vezetésével elhúzott a Siena, a hazaiak viszont   roppantak össze ettől és a félidő végére Brad Wanamaker és Valerio Amoroso kosaraival újra meccsbe küzdötték magukat. Gondolhatnánk,épp rosszkor jött nekik a szünet, de nem így történt és a 3. negyedben mindössze 2 perc alatt az ihletett formába lendülő Brandon Brown 8 pontjával és Wanamaker zsákolásával, 7 pontos (40-33) vezetésre tettek szert. Ha Siena-nál nincs az EB formáját sikeresen átmentő Bo McCallebb, a Teramo  jókora előnyre tehetett volna szert, de mivel a macedón-amerikai klasszisa a toszkánok szekerét tolja, a Monte Paschi újra szorossá tette a találkozót. A 35. percig kiélezett, szoros volt a találkozó, felváltva vezettek a felek, akkor azonban jött egy sienai kiegészítő ember, egy bizonyos Pietro Aradori, aki  két kíméletlen trojkával végezte ki az utolsó teramoi reményeket is. A záró 2 perc már a folyamatos büntetőzésről szólt, de ebben is jobb volt ma a Siena és végül megérdemelten nyert 75-67-re.

Banca Tercas Teramo - Monte Paschi Siena 67-75 ( 15-16, 30-33, 51-50)