A nyeretlen megverte a címvédőt

Vérbeli, igazi nagy csata lett a két a forduló előtt veretlen együttes, azaz a Maccabi és az Union Olimpija összecsapása, amely minimális különbséggel dőlt el a hazaiak javára. Az igazi "bomba" Lasko városában robbant, ahol a forduló előtt nyeretlen Zlatorog megverte a címvédő Partizan csapatát. A Cibona a hétközi súlyos hazai Ek-vereség után Podgoricán is simán kikapott.

Zlatorog Lasko - Partizan 72-62 (23-18, 10-12, 14-14, 25-18)

Ráfaragott a Partizan arra, hogy legjobbjait szinte végig pihentette, Law és Pekovics is csupán 8 és fél percet játszott. Hét percig fej-fej mellett haladt a két együttes, amikor Panics pontjaival megugrott a hazai együttes, amely a második szakasz elején Vujasnovic vezetésével rátett még egy lapáttal, s 9 ponttal ellépett. A félidő végén szigorított védekezésén a Partizan, s jórészt büntetőkből felzárkózott. Térfélcsere után hamar fordított a címvédő, ám 36-35-ös Partizan-vezetés után jó csapatmunkával egy 8-0-s rohamot mutatott be a Zlatorog. A negyed hajrájában Andusics triplájával, majd duplájával 1-re feljött a Partizan, s a negyed végén maradt a félidőbeli 3 pontos hazai vezetés.

A Partizan nyerni akart. Ezt jól jelezte, hogy a záró negyedre harcba dobta a szakvezető Pekovicsot és Law-t,  ám egy a játékrész elején kapott technikai után 10 ponttal ellépett a hazai együttes. A Partizan két sztárja nem tudott felpörögni, a szlovén együttes pedig taktikus, okos játékkal végig tartotta 8-10 pontos előnyét, s lényegében gond nélkül fektette két vállra a címvédőt. A Partizan hiába nyerte 38-26-ra a lepattanóharcot, a csapatjátéka nem igazán működött, s ezt jól jelzi a mindössze 9 gólpassz...

Érdekességek a statisztikából.
Zlatorog: Panics (20 p., 3/9 dupla, 1/4 tripla, 11/13 büntető, 5 lepattanó, 7 gólpassz, 2 eladott labda), Vujasnovic (20 p., 4/5 dupla, 1/1 tripla, 9/10 büntető, 4 lepattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett labda), Brodnik (7 p., 2/2 dupla, 0/2 tripla, 3/3  büntető, 5 lepattanó)
Partizan: Raduljica (12 p., 4/10 dupla, 4/6 büntető, 4 lepattanó), Lucsics (12 p., 3/10 dupla, 0/3 tripla, 6/8 büntető, 7 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda), Andusics (8 p., 1/5 dupla, 2/5 tripla).

Crvena Zvezda - Radnicski 79-84 (24-27, 23-15, 17-20, 15-22)
Remek, változatos, fordulatos meccset hozott a két, a sorozatban gyengén szereplő szerb együttes csatája. A nyitó negyed hatalmas dobópárbajából a Radnicski került ki győztesen, ám a második negyedben a védekezését rendező Partizan. Szünet után azonban a Radnicski játékát kiválóan szervező Markovics, és a távolról remekül célzó Scott  vezetésével fordított a Radnicski, s a vendégek sikerében jelentő szerepe volt annak, hogy szemben a kragujevaci gárda amerikai játékosával, a belgrádiak légiósa, Morrison igen gyenge napot fogott ki.

Zvezda: Milutinovics (16 p., 4/7 dupla, 2/4 tripla, 2/2 büntető, 4 lepattanó), Szubotics (14 p., 7 lepattanó, 2 gólpassz,), Lesics (14 p., 6 lepattanó), B. Popovics (11 p., 1/5 dupla, 1/2 tripla, 6/6 büntető,10 gólpassz), Morrison (4 p., 1/7 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető, 3 lepattanó, 3 eladott labda)
Radnicski: Scott (28 p., 6/13 dupla, 5/6 tripla, 1/5 büntető, 6 lepattanó, 8 eladott labda), Simon (18 p., 9/14 dupla, 4 lepattanó), Bircsevics (10 p., 2/2 dupla, 2/2 tripla). Markovics (6 p., 0/2 dupla, 1/2 tripla, 3/4 büntető, 4 lepattanó, 14 gólpassz, 7 eladott labda).

KK Zagreb CO - Helios Domzale 72-57 (21-11, 14-13, 24-17, 13-16)
A papírformának megfelelően biztos győzelmet arattak a horvátok, még úgy is, hogy kettős terhelés alatt játszó kulcsembereit igyekezte minél többet pihentetni a szakvezetés, az "ászok" alig játszottak többet egy félidőnél. Már az elsőn egyedben megnyugtató előnyre tett szert  Zágráb, s az alacsony színvonalú másodikat követően a harmadikban el is döntötte a meccset.

Érdekessgek a statisztikából.
Zagreb: Kasun (20 p., 7/9 dupla, 6/8 büntető, 5 lepattanó, 3 gólpassz), May (14 p., 3/6 dupla, 2/2 tripla és büntető, 4 lepattanó, 2 gólpassz, 2 szerzett, 3 eladott labda), Heytwelt (9 p., 3/3 dupla, 1/1 tripla, 8 lepattanó).
Helios: Pasalic (11 p., 1/5 dupla, 2/3 tripla, 3/4 büntető, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Cresnar 10 p., (3/4 dupla, 4/5 büntető, 3 lepattanó), Prepelic (5 p., 1/8 dupla, 1/4 tripla).

Hemofarm - Siroki 74-70 (21-15, 20-21, 16-19, 17-15).
Izgalmas, küzdelmes és fordulatos mérkőzést vívott a két csapat. Szint végig fej-fej mellett haladtak a felek, s a szoros végjátékban végül hazai győzelem született, az ismét dupla-duplával jelentkező Szavovics vezérletével.

Hemofarm: Szavovics (19 p., 3/6 dupla, 2/3 tripla, 7/9 büntető, 13 lepattanó), Maras (14 p., 5/8 dupla, 4/4 büntető, 3 lepattanó), Jeremics (7 p., 0/1 dupla, 2/6 gtripla, 1/4 büntető, 5 lepattanó, 2 gólpassz)
Siroki: Ramljak (15 p., 5/7 dupla, 0/2 tripla, 5/6 büntető, 6 lepattanó, 2 gólpassz, 4 szerzett, 3 eladott labda), Sakic (12 p., 2/4 dupla, 1/5 tripla, 5/5 büntető, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Planinic (12 p., 5/6 dupla, 2/4 büntető, 3 lepattanó).

Maccabi - Union Olimpija 67-66 (17-15, 16-14, 21-16, 13-21)
A veretlenek rangadóján nagyon megizzadt a Jordan Farmart nélkülöző Maccabi az oroszországi utazás, s súlyos vereség után szervezetten, jól játszó ljubljanai együttessel szemben. Három küzdelmes negyeden át a hazai csapat akarata érvényesült, s fokozatosan húzott el - meglepő módon légiósai helyett hazai játékosai vezérletével - az izraeli együttes. A záró szakasz előtt 9 pont volt a Maccabi előnye, ám az Olimpija a Maccabi otthonában is elő tudta venni  a számára sorozat során már többször is diadalt eredményező szédületes hajráját. A záró szakaszt 7-0-lal indítva villámgyorsan felzárkózott 2 pontra, az izgalmas végjátékban azonban fordítani nem tudott a szlovén együttes. A  legszorosabbá  legvégén tudta tenni a remek meccset, Capin triplájával.

Maccabi: Eliyahu (19 p., 9/13 dupla, 1/1 büntető, 9 lepattanó), Blu (13 p., 1/3 dupla, 2/6 tripla, 5/6 büntető, 3 lepattanó, 2 gólpassz), Langford (11 p., 3/9 dupla, 1/2 tripla, 2/3 büntető, 5 lepattanó), Hendrix (8 p., 4/7 dupla, 6 lepattanó).
Olimpija: Thompson (15 p., 7/10 dupla, 1/2 büntető, 8 lepattanó), Salin (12 p., 3/6 dupla, 1/5 tripla, 3/4 büntető, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda),, Green (10 p., 5/8 dupla, 0/2 tripla, 6 lepattanó, 7 gólpassz, 2 eladott labda), Bertrans (10 p., 1/1 dupla, 2/4 tripla, 2/3 büntető, 5 lepattanó).

Buducsnoszt - Cibona 85-69 (20-9, 26-25, 22-24, 17-11)
A montenegrói gárda már az első negyedben a legendás, ám a jelek szerint igen mély gödörbe kerülő zágrábi együttes tudtára adta: nem sok jóra számíthat. A Buducsnoszt az ellenállhatatlanul kosarazó Nikola Vucsevics vezérletével a vártnál jóval biztosabb sima, "rajt-cél" győzelmet aratott, a jelek szerint az egyébként aránylag jól játszó, a közelmúltban visszatérő Davor Kus újbóli beépítésével is küszködő Cibona ellen. Érkezésével ugyanis a jelek szerint sem Chase, sem Rozic nem találja helyét a csapatban...

Buducsnoszt: Vucsevics (30:30 perc, 30 pont, 11/11 dupla, 1/2 tripla, 5/6 büntető,3 gólpassz), M. Popovics (16 p., 2/2 dupla, 3/6 tripla, 3/5 büntető, 2-2lepattanó és gólpassz), Anderson (13 p.,2/2 dupla, 2/8 tripla, 3/4 büntető, 5 gólpassz, 4 eladott labda).
Cibona: Kus (14 p., 2/6 dupla, 1/1 tripla, 7/9 büntető,4 eladott labda), Zubcic (13 p., 5 lepattanó, 7 szerzett labda), Rudez (13 p, 4/4 dupla, 1/2 tripla, 2/3 büntető), Rozic (3 p., 1/4 dupla, 0/3 tripla, 1/2 büntető).

Cedevita - Krka 89-67 (21-13, 27-19, 22-16, 19-19)
A forduló másik "Európa-kupás" párharcát hatékony, eredményes első félidei támadójátékával hamar eldöntötte a maga javára a hazai együttes. A Cedevita papírforma-győzelmet aratott, a Krka csapatának pillanatnyi esélyes sem volt.

Cedevita: Bilan (19 p., 7 lepattanó), Bazdaric (13 p., 2-2 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda), Smodis (13 p., 3/5 dupla, 1/4 tripla, 4/4 büntető, 4 lepattanó, 1 gólpassz), Draper (0 p.,0/2 tripla, 7 gólpassz).
Krka: Jordan (13 p., 5/8 dupla, 3/5 büntető, 8 lepattanó), Z. Dragic (10 p., 4/6 dupla, 0/2 tripla,2/5 büntető, 5 lepattanó, 2 gólpassz, 2 szerzett, 3 eladott labda), Panic (9 p.,, 4 lepattanó).