A Partizan nyerte az Adria Ligát

Az Adria Liga idei kiírásának utolsó meccsét játszották ma este - a döntőben a két belgrádi alakulat, a Crvena Zvezda és a Partizan találkozott egymással. Az izgalmas, fordulatos találkozó első félidejében hiába állt jobban a Zvezda, a harmadik negyedben nagyot fordított a Partizan és itt megszerzett előnyüket sikerült megtartaniuk a végéig, 71-63-ra nyertek, ezzel hatodik alkalommal zsebelték be a délszláv bajnokság első helyét.

Crvena Zvezda - Partizan 63-71 (18-14, 14-11, 13-25, 18-21)

Crvena Zvezda: Nelson 14/3, Rakocsevics 14/3, Scott -, Szavovics 4, Samardziski -.
Csere: Katics 19, Radivojevics 2, Szimonovics 3, Lazics 4/3, Szubotics 3/3, Brown -, Cvetkovics -.

Partizan: Westermann 15/3, Miloszavljevics -, Lucsics 6, Lauvergne 6, Musli 9.
Csere: Gagics 6, Bertans 15/6, Gordic 6, Bogdanovics 8/3, Milutinov -.

Nagyon jól indult a meccs a Partizan szempontjából, a második percben már 7-0-ra vezettek Muszliék. Nem sokat kellett várni a Zvezda ébredésére, DeMarcus Nelson vezetésével már az ötödik perc elején kiegyenlítettek (9-9). Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, 13-14-es állást követően aztán Igor Rakocsevics és megint Nelson léptek elő, így négy ponttal a Zvezda állt jobban az első 10 percet követően (18-14). A második felvonás elején Djordje Gagics pontjaival másfél perc alatt fordított a Partizan (19-21), az ezt követő hat percre viszont egyik csapat sem lesz büszke - a Partizan összesen egy büntetőt jegyzett ezen időszak alatt, de a Zvezda is csak egy hármast és egy egypontost tudott a gyűrűbe helyezni, így a 18. perc közepén 23-22 volt az állás. A félidőből hátralévő két és fél percben sokkal jobban kosárlabdázott a Zvezda, és hét pontos előnyt építettek ki a nagyszünetre (32-25).

A fordulást követően óriásit változott a játék képe. A második negyed pontszegény játékát csak a Zvezda vitte tovább, hiszen a második félidő első hat és fél percében összesen hat pontot - három duplát - jegyeztek, a Partizan viszont nem tette meg azt a szívességet, hogy ezt ne használja ki, ők ebben a periódusban egy húszast hintettek, és elég komoly előnyt építettek ki (45-38). A negyedből hátralévő időben a Zvezda próbálta felvenni a ritmust, és sikerült is nekik, közelebb azonban nem tudtak kerülni, öttel ment a Partizan 10 perccel a vége előtt (50-45). A negyedik negyed elején még három pontra csökkentette a távolságot a Zvezda (53-50), ám ezután elhúzott a Partizan, viszonylag nyugodtnak mondható fórjukat tartották folyamatosan. 61-55-nél megint befagyott a meccs, hiszen a 34. perc közepétől a 37. perc közepéig ennyit mutatott az eredményjelző, de ezek után is jobbak voltak Dusko Vujosevicsék, végül 71-63-ra nyertek, ezzel ők nyerték az Adria Liga idei kiírását, immáron hét év alatt hatodjára.

A meccs teljes statisztikáját itt találjátok!