ACB Liga - 33. forduló

Hanga Ádám 19 ponttal, csapata legjobbjaként búcsúzott a szezontól és (nagy valószínűséggel) a manresai közönségtől, de sajnos győzelmet ezúttal sem sikerült ünnepelniük a katalánoknak. Nagy a versenyfutás az alapszakasz végének közeledtével, az élbolyban már a főbb kérdések eldőltek, de az utolsó pozíciókért még késhegyre menő csatákat vívnak a csapatok.

Bruixa d’Or Manresa – Cajasol Sevilla 76-92

Hanga Ádám utoljára játszott bajnoki mérkőzést Manresában, ugyanis az alapszakasz végén az ACB-től búcsúzó katalán gárda ebben az évadban már nem szerepel saját közönsége előtt, a nyáron új csapatot kereső magyar légiós pedig igen szép játékkal mondott köszönetet a lelkes publikumnak, igaz, csapatát nem tudta győzelemre vezetni a Cajasol Sevilla ellen.

Hanga Ádám csereként pályára lépve összesen 25 játékpercet kapott, ami alatt csapata magasan legjobbjaként 19 pontot termelt, 3 lepattanót szerzett, 6 gólpasszt osztott ki, 3 labdát lopott az ellenféltől, 2 blokkot is osztott ki, valamint 6 faultot harcot ki, 24-es VAL-jával az egész mezőny legjobbja volt holtversenyben a 76 - 92-re diadalmaskodó Sevilla vezérével, Luka Bogdanoviccsal, mielőtt kipontozódott volna az utolsó pillanatokban. Honfitársunk mezőnyből 11-ből 5-ös mutatóval zárt, ezen belül 4-ből 1 volt a mérlege a triplavonalon túlról, a büntetőket pedig 10-ből 7-es teljesítménnyel értékesítette.Plusz egy elképesztő adat: Ádám +13-as +/- mutatóval végzett a 16 pontos vereség alkalmával, úgy, hogy 25 percet játékban volt...

A mérkőzés statisztikája.

A mérkőzés összefoglalója (videó).

Lagun Aro GBC – FC Barcelona Regal 89-90

Mindkét oldalon kulcsjátékosok kényszerültek az oldalvonal mellé, a katalánok Euroliga négyesdöntős szereplése miatt a fordulóhoz képest később lejátszott mérkőzésen Navarro mellett a sérült Jawai sem lépett pályára, míg a baszkoknál Ibekwe és Woods nem volt a címvédő elleni keret tagja. A már biztos kieső Lagu Aronak nem sok hiányzott a bravúrhoz és a szép búcsúhoz hazai közönség előtt, de a 25 pontos Neto és a 20-ig jutó Doblas remeklése sem olt elég, hogy megtartsák négy pontos előnyüket kevesebb, mint tíz másodperccel a vége előtt. A Barcánál 26-ot szóró Oleson ugyanis előbb egy triplából zárkóztatta csapatát egy pontra, majd jött a ”kötelező” szabálytalanság Finley ellen, aki megtette azt a szívességet, hogy csak az egyik büntetőjét dobta be, így maradt még 5.8 szekunduma válaszolni a katalán gárdának. A hős végül Lorbek lett, aki a dudaszó pillanatában helyezett el egy távolit a baszkok kosarában, bebiztosítva ezzel a gránátvörös-kékek haramdik helyét az alapszakaszban.

Blancos de Rueda Valladolid – Blusnes Monbus Obradoiro 79-93

Létfontosságú mérkőzést nyert meg az Obradoiro Valladolidban, melyet ellenállhatatlanul kezdtek a vendégek, a 20 pontig és 15 lepattanóig jutó Salah Mejri vezérletével ugyanis már egy félidőnyi játék után 20 pont volt a két csapat közti különbség. Az alapszakasz MVP címre is esélyes Nacho Martin 21 pontja és 7 lepattanója így csak a szép búcsúhoz volt elegendő a szurkolók előtt, a tunéziai óriás, no meg a 17-ig jutó Corbacho és a 15-el jelentkező Hummel túl nagy falatnak bizonyultak a házigazdáknak, a sokkal motiváltabb Obradoiro gyorsan átrobogott aktuális vendéglátóján, de a Malaga győzelmével továbbra is egy meccses hátárnyban van a rájátszásért folyó közdelemben.

Unicaja Malaga – Herbalife Gran Canaria 67-65

Teper a Malaga is, a zöldek is élet-halál meccset vívtak a tabellán eggyel előttük álló Gran Canariával, az izgalmak pedig nem is maradtak el az összecsapáson. Az elmúlt szezon legjobb játékosának választott Andy Panko először tudott nyerőember lenni idei spanyol kenyéradójánál, az amerikai 20 pontot tett be a közösbe és az ő nevéhez fűződtek csapata utolsó kosarai is, ami után ugyan még volt esélye a Toolson fémjelezte (22 pont) kanáriknak az egyenlítésre, de a vendégek játékba sem tudták hozni a labdát az oldalbedobásból, így győzött és továbbra is nyolcadik a Malaga.

FIATC Joventut Badalona – Real Madrid 64-85

Győzelemmel tért vissza egykori nevelő együttesének otthonába Rudy Fernandez, miután az Euroliga Final Four-ja miatt elhalasztott mérkőzésen negyedről negyedre felőrölte a királyi gárda a Badalonát. A madridiak testvériesen elosztották a perceket és a pontokat is, Carroll 16 lett a legjobb dobó, a legtöbb időt pedig Llull töltötte a pályán, 21 percet. A házigazdáknál egyedül Fisher (16 pont) és Llovet (7 pont, 8 lepattanó) volt képes értékelhető produkcióra, a társak gyenge formájával pedig esélyük sem volt a már alapszakasz győztes Real ellen.

Uxue Bilbao Basket – Valencia Basket 61-72

A forduló rangadóján végig kézben tartotta a mérkőzés irányítását a vendég Valencia és az ismét remek formában pattogtató Justin Doellmann (12 pont, 9 lepattanó) vezetésével győzni tudott Bilbaoban. Grimau és Mumbru 15-15 ponttal cipelték a hátukon a baszkokat, de amikor végre sikerült megközelíteniük riválisukat, mindig akadt valaki a túloldalon, aki átlendítette a gárdát a holtponton, annak ellenére, hogy soknak számító, 19 labdát szórtak el valenciai játékosok. Dubljevics 16-al lett a legeredményesebb a győztes oldalon, őt Doellmann után az egyaránt tíz-tíz egységig jutó Kelati-Lischuk páros követte.

UCAM Murcia – CB Canarias 111-108 – hosszabbítás után

A 33-ik fordulóig tartott a Canarias csodája, az újonc a Murcia vendégeként intett búsút playoff reményeinek, miután hosszabbítást követően alulmaradtak a két masszív dupla-duplát is produkáló házigazdákkal szemben. Antelo (27 pont, 16 lepattanó) és Lewis (25 pont, 10 lepattanó) tarthatatlan volt a tenerifei védők számára, emellett Gatens is berámolt 18-at nekik, de kimagasló teljesítményért a Canarias sem ment a szomszédba, Sekulovics 25 ponttal és 13 lepattanóval tette le névjegyét, míg Richotti 22-vel terhelte meg a Murcia gyűrűjét. Utóbbi kezében ráadásul ott volt a győzelmet jelentő dobás is, ám a kisember elhibázta triplakísérletét a rendes játékidő végén, a ráadásban pedig már nem kegyelmezett a hazai együttes.

Mad-Croc Fuenlabrada – CAI Zaragoza 57-80

A 12 pontos és 10 lepattanós Pablo Aguilar irányításával könnyed győzelemmel távozott az utolsó bennmaradó helyen álló Fuenlabrada otthonából a Zaragoza gárdája. A hazaiaknál minden húzóember betlizett a találkozón, egyedül Sanchez jutott tíz fölé (12), a 15-nél megálló Llompart fémjelezte vendégek pedig nem kegyelmeztek házigazdájuknak és bedarálták a szebb napokat látott madridiakat.

Laboral Kutxa – Asefa Estudiantes Madrid 80-90

Ha már a rájátszást nem is éri el, oroszlánkörmeit azért még megmutatta a nyári vakációhoz közeledve az Estudiantes és legyőzte saját pályáján az alapszakasz második baszk óriást. Kuric-nál ismét kiszakadt a zsák, 25- öt szórt az amerikai, Granger pedig rendkívül hasznosan mezőnymunkával segítette őt, 17 pontjával, 5 lepattanójával és 6 gólpasszával a kisebbik madridi klub legjobbja volt. Nocioni is megdobta a maga 27 pontját, Lampe 13-at, Huertal 11-et tett hozzá, de a végig vezető Estudiantes ellen a három ász villogása sem volt elegendő a sikerhez.