ACB Liga - 8. forduló

A Hanga Ádám nélkül felálló Manresa közel járt a bravúrhoz, ám a nagyobb rutin és játékerő végül győzedelmeskedett, így a Real Madrid továbbra is veretlenül vezeti a tabellát. A Caja Laboral meglepő vereséget szenvedett hazai pályán az Obradoirotól, repült is Ivanovics mester, míg a forduló rangadóján az Estudiantes Malagából hozta el a két pontot egy színvonalas mérkőzésen.

Blancos de Rueda Valladolid – Lagun Aro GBC 76-61

Rajt-cél győzelem Valladolidban, a házigazdák negyedről negyedre növelve előnyüket, esélyt sem adtak a Lagun Aronak, amelyben ismét csak Raul Neto és (15/9 pont, 3 gólpassz, 3 szerzett labda) és Ibekwe (9 pont, 8 lepattanó) tudott felnőni a feladathoz. Hazai oldalon Renfroe (18/12 pont, 9 gólpassz, 4 szerzett labda) és Hunter (18/9 pont, 7 lepattanó) extrát hoztak, de O’Leary dupla-dupla közeli (9 pont, 8 lepattanó) produkciója is sokat nyomott abban, hogy a vendéglátók könnyedén fektessék két vállra a baszkokat. Főhet Sito Alonso feje rendesen, a tavalyi év meglepetéscsapata eddig finoman fogalmazva sem brillírozik az ACB Ligában, mindössze a ligautolsó és még nyeretlen Manresát tudtak legyőzni, így könnyen elképzelhető, hogy idén nem a rájátszásba jutásért, hanem a kiesés elkerüléséért kell majd küzdeniük.

A mérkőzés statisztikája.

A mérkőzés összefoglalója (videó).

Gescrap Bizkaia Bilbao – FIATC Joventut Badalona 80-62

Egy félidő alatt elintézte katalán vendégeit a Bilbao, remek védekezést bemutatva 25-9-re nyerték az első negyedet, a nagyszünetben pedig már 23 ponttal jártak előrébb. Kiválóan járatták a labdát a baszkok, amiből sorra könnyű helyzeteket dolgoztak ki és a palánk alatt is (37-25 a lepattanók aránya) egyértelmű volt Hamiltonék (12 pont, 8 lepattanó) fölénye. Az amerikai nagyemberen kívül Grimau (18/3 pont, 6 lepattanó), Mumbru (14/3 pont, 4 gólpassz) és Zisis (14/3 pont, 5 gólpassz) is elemében volt az összecsapáson, míg a túloldalon Tony Gaffneyt (14 pont, 8 lepattanó) nagyon magára hagyták a társai.

UCAM Murcia – Herbalife Gran Canaria 97-99 – hosszabbítás után

A forduló egyik legjobb mérkőzését hozta a két együttes találkozója, a pontgazdag összecsapáson izgalmakból és kiváló egyéni teljesítményekből sem volt hiány, megspékelve néhány látványos akcióval. A félidőben még hátrányban lévő Murcia a hajrára már előnnyel fordulhatott, sőt a remek napot kifogó Marcus Lewis ((23 pont, 6 lepattanó) duplájával már három ponttal is mentek az utolsó percben, de a szintén parádézó Ryan Toolson (29/9 pont, 5 gólpassz, 3 szerzett labda) higgadt triplájával készülhettek a túlórára a csapatok. A ráadásban továbbra sem akarták elengedni egymás kezét a felek, végül Bellas (12) betörés utáni floatere döntött, mivel a mezőnyből amúgy kitűnő százalékkal dolgozó Lewis első hármasát ráemelve (8/11 – 73 %) célt tévesztett, így a 60 %-os dobáspontosággal dolgozó Gran Canaria örülhetett a hosszabbítás végén. A vendég sikerben a már említett Toolsonon és Bellason kívül Baez 21/3 pontot, 7 lepattanót és 3 blokkot számláló produkciója is kellett, nem beszélve Nelson (15 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Newley (17/3 pont, 5 lepattanó) hatékony játékáról. A nagy meccset veszítő Murciánál Lewis volt a vezér, de mellé többen is fel tudtak zárkózni hazai oldalon: Barlow (19/12 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda), Tillie (14 pont, 7 lepattanó) és Berni Rodriguez (14/6 pont, 6 gólpassz, 3 szerzett labda) is remek formában pattogatott, ám a szerencse ezúttal nem az ő pártjukra állt a végjáték(ok)ban.

CB Canarias – Valencia Basket 69-73

Múlt heti első sikerén felbuzdulva esélyesebb ellenfelének is nekiesett a Canarias, tíz percnyi játékot követően már 11 egységgel járta előrébb a tenerifei klub. A Valencia lassan ébredt, csak a harmadik negyedben tudta átvenni először a vezetést, ám az egyre jobban elfáradó házigazdák nem tudtak erre reagálni a 17 pontig jutó Rafa Martinez vezette vendégek pedig behúzták a kötelező győzelmet. Négyen is dupla számjegyű termést hoztak össze a győztes oldalon, Chris Quinn rövid idő alatt is kezdi megtalálni a helyét a csapatban (10/3 pont, 7 lepattanó), de San Miguel is a szebbik arcát mutatta (13/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) a mérkőzésen. Uriz (10 pont, 5 gólpassz) és Donaldson (13 pont, 10 lepattanó) teljesítménye emelkedett ki a házigazda együttesből, akik a győzelem ellenére egy újabb bravúros hárompontossal vigasztalódhattak: Rochetti a múltkori triplája után ezúttal még messzebbről, a saját büntetővonala magasságából talált a gyűrűbe, kár, hogy mindezzel már csak kozmetikázni tudott a különbségen.

CAI Zaragoza – Cajasol Sevilla 86-55

Szétdobta ellenfelét a Zaragoza, a vendéglátók 12 triplával terhelték meg a Sevilla kosarát, amire képtelen volt válaszolni a tavaly még acélos védekezésről hírhedtté vált együttes. Fokozatosan szakadt el a Sevillától a hazai gárda, amelyben Rudez vitte a prímet 21 egységgel, míg a Jones-Roll-Norel trió tagjai egyaránt 12-12 ponttal járultak hozzá a magabiztos győzelemhez. Satoransky (14/3 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz) és Dozier (13 pont, 6 lepattanó) tettek ki magukért leginkább a vendégeknél, akik sorozatban a negyedik vereségüket szenvedték el a bajnokságban.

Mad-Croc Fuenlabrada – FC Barcelona Regal 76-79

Remek kezdés után megnehezítette a saját dolgát a címvédő együttes, miután a kiváló formát kifogó Garcia (23 pont, 6 lepattanó) vezérelte Fuenlabrada egy negyednyi szunyókálás után feltámadt poraiból, a harmadik szakaszban pedig már a vezetést is sikerült átvenniük a katalánoktól. Az így már végig kiegyenlített találkozón azonban jobban bírta a végjátékot a Barca, főleg Navarro (16/3 pont, 6 gólpassz) villogott ekkor, a vendégek klasszisa higgadt megoldásokkal bevezette csapatát a célba egy vártnál szorosabb összecsapáson. A regnáló bajnoknál Lorbnek (16/6) és Mickael (16/3 pont, 6 lepattanó) is legjobb tudásukat vették elő a találkozóra, így hiába támogatta Garciát hatékonyan Colom (13/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), az utolsó perceket jobban bírta a Barcelona, amivel továbbra is a középmezőnyben tanyázik a klub.

Caja Laboral – Blusens Monbus Obradoiro 68-77

Egyre komolyabb tényezőként lehet számolni a tavaly botladozó Obradoiroval, mert miután a csapat az elmúlt fordulóban nem várt vereségbe szaladt bele hazai pályán a Murcia ellen, most egy bravúr győzelemmel javították botlásukat a baszk óriás, Caja Laboral otthonában. Bár Nocioni ismét remekelt a házigazdáknál (21/18 pont, 6/6 tripla) és Lampe is megtette a tőle telhető legtöbbet (12 pont, 9 lepattanó), a többiek jócskán az elvárt szint alatt teljesítetek, ráadásul védekezésben továbbra sem sikerült megtalálniuk a kellő összhangot. Az Obrodio érdemeiből ez persze mit sem von le, öt játékosuk is eljutott tíz pontig és sajt pályáján verték meg lepattanózásban a Caaját, ami után nem is férhetett kétség a győzelmükhöz. A vereséget követően Dusan Ivanovics mestert azonnal felállították a gárda kispadjáról, utódjául a játékosként és edzőként is NBA-tapasztalattal rendelkező horvát Zan Tabakot nevezték ki.

Unicaja Malaga – Asefa Estudiantes Madrid 74-85

A forduló rangadóján értékes győzelemmel gazdagodott a madridi együttes miután remek kezdésük után fokozatosan adták le előnyüket a Malagának, amely viszont nem csak a nyitó, de a záró felvonásban is csődöt mondott támadásban és védekezésben, ebben a két negyedben ugyanis összesen 53 pontot kaptak, míg ”csak” 30-t dobtak. A sikerben ismét a légiósok játszották a főszerepet a vendégeknél, Gabriel 19-el volt a gárda legeredményesebbje, míg Kuric és Granger 16-16 pontot rámolt be a házigazdák kosarába, akiknél a Williams-Urtasun-Vazquez trió sem tudott csodát tenni a végére kipukkadó együttessel, habár az ő játékukra nem lehetett panasza Repesa mesternek.

Assignia Manresa – Real Madrid 84-97

Papírforma győzelmet aratott a nyeretlen Manresa otthonában az idén legyőzőre még nem találó királyi gárda. A katalánoknál Hanga Ádám sérülése miatt nem léphetett pályára, így csak az oldalvonal mellől drukkolhatott társainak, hogy ne szaladjanak bele még egy akkora pofonba, mint azt Barcelonában tették. Bár a blancók sztárjai rutinból hozták a mérkőzést, de a DeVries-Ramsdell-Hernadnez-Aselin kvartett vezérelte házigazdák megráncigálták azért az oroszlán bajszát, az utolsó felvonás kezdete előtt csak négy pont volt a fővárosaik előnye. Innentől azonban ismét Rudy Fernandezék (18/9) akarata érvényesült és a végén könnyedén arathatták le a babérokat a madridiak.