ACB Liga - Út a rájátszásig!

Hosszú utat kellett bejárnia a spanyol pontvadászat legjobb nyolc csapatának, hogy biztosítsa helyét a rájátszásban. Az alapszakasz 32-33. fordulójában is komoly ellenállásba ütközött egy-egy a playoffért igen megszenvedett egylet; nézzük is meg, hogyan alakultak ezek a körök! (+STATISZTIKÁK, VIDEÓK)

FC Barcelona (25-7) – Real Madrid (30-2): 86 – 75 (21-10, 21-22, 30-18, 14-25)

A 32. forduló nem is kezdődhetett volna fantasztikusabb összecsapással, mint egy hamisítatlan „El Clasicóval”! A gigászok csatája most is feszültséggel teli volt, ám a Barcában bőven élhetett a visszavágás vágya, ugyanis idén - eddig - minden egyes alkalommal alulmaradt a Királyi Gárdával szemben. Ennek szellemében hatalmas elánnal kezdték a katalánok az összecsapást (12-4), amelyet sikerült még fokozniuk az első negyed végére: állva hagyták a fővárosiakat (21-10). Ante Tomic remekül tartotta Marcus Slaughtert, de Nikola Mirotic vezérletével feljebb kapaszkodtak a vendégek (33-26). Ugyan a gránátvörös-kékek kapitánya csak 9 percet játszott a találkozón, ám ebben a periódusban elsüllyesztett triplája átlendítette társait a holtponton: kitűnő csapatjátékának köszönhetően tíz pontos fórral mehetett a nagyszünetre a hazai fél (42-32). A Navarrót helyettesítő fiatal Alex Abrines extra performanszot nyújtott a harmadik etapban: 15 pontot hintett csak ebben a negyedben! A Barca előnye húsz pontra hízott, az addig betliző Rudy Fernándeznél pedig 70-45-ös állásnál végképp elszakadt a cérna: a játékvezetőknél addig reklamált míg azok két technikaival az öltözőbe nem küldték. Az Alex Abrines-Kosztasz Papanikolau duó által vezetett Király Kupa döntős egylet magabiztosan tartotta fórját, sőt az utolsó percekben már látványosan kiengedett, amelyet ősi riválisa ki is használt és kozmetikázott a végső eredményen.

Az FC Barcelona legjobb dobói: Abrines 20/12, Papanikolau 18/3, Tomic 12
A Real Madrid legjobb dobói: Mirotic 19/6, Llull – Rodriguez 13/9 – 13, Buruszisz 9

Unicaja Malaga (23-9) – Baloncesto Fuenlabrada (11-21): 88 – 81 (29-17, 22-23, 16-26, 21-15)

Nagyon megizzadt az Euroligás gárda a fővárosi csapattal, amely James Feldeine irányításával nem adta magát könnyen. Egészen a hatodik percig felváltva estek a kosarak (14-13), ám akkor ritmust váltott az Unicaja: Ryan Toolson és Txemi Urtasun egységeivel átrohant ellenfelén (29-17). Egyértelműen kezébe vette a mérkőzés alakulását Joan Plaza hada, Nik Caner-Medley látványos megoldásaira a James Feldeine-Carlos Cabezas páros próbált reagálni – ám az első félidőt így is jobb szájízzel zárhatta a Malaga (51-40). Fordulást követően más felfogásban lépett parkettre a vendég együttes: meglepő módon palánk alatt, a festékben dominált, amely látszólag teljesen meg is zavarta a legjobban lepattanozó gárdát: egy pontra olvadt előnye (67-66). Javier Vega pontjaival a mérkőzésen először a 32. percben átvette a vezetést a Fuenlabrada (69-70). A vendégek öröme azonban nem tartott sokáig: Caner-Medley vállára vette csapatát és végül nagy harcban, de legyűrte az Unicaja a többre taksált madridi gárdát.

Az Unicaja Malaga legjobb dobói: Caner-Medley 20/3, Urtasun 13/9, Toolson – Dragic 11/3 - 11
A Baloncesto Fuenlabrada legjobb dobói: Feldeine 27/12, Cabezas 14/6, Pérez 11/9

Bilbao Basket (15-17) – La Bruixa D’or (7-25): 92 – 64 (30-15, 17-17, 28-11, 17-21)

A baszk gárda (is) komoly erődemonstrációt tartott a katalán kiscsapat ellen: Alex Mumbrú és Alex Hervelle irányításával esélyt sem adva fektette két vállra a Manresát. Már az első percekben tudatta a 2010-2011-es bajnoki finalista a katalán gárdával, hogy nincs keresnivalója otthonában. Tökéletesen használta ki Hanga ex-csapatának védelmi hiányosságait, sőt offenzív játékában is parádés akciókkal szórakoztatta a nagyérdeműt (30-15). Marcus Eriksson tripláival ugyan próbálta tartani társaiban a reményt, de magasabban rangsorolt ellenfele minden poszton komoly fölényt mutatott (47-32). A második félidő első felében végképp eldöntötték a baszkok az összecsapás érdemi részét: nemcsak támadásban, de védekezésben is brillíroztak Bertansék. A lepattanócsatát is magabiztosan hozta a hazai fél (40-28) valamint a gólpasszok kiosztásában is jeleskedett: kétszer több asszisztot könyvelhettek a Bilbao játékosai mellé (23-10). A baszk klubnak ezzel a diadallal talán könnyebben sikerült zárnia ezt a hányatott szezont, amelyben nemcsak ellenfeleivel, de komoly költségvetési próblémákkal is meg kellett küzdenie.

A Bilbao Basket legjobb dobói: Mumbrú 17/9, Hervelle 14, Bertans 13/9
A La Bruixa D’or legjobb dobói: Eriksson 16/12, Larsen 14/6, Giannopulosz 13/9

UCAM Murcia CB (11-21) – Iberostar Tenerife (12-20): 72 – 87 (17-21, 17-22, 16-22, 22-22)

Szoros találkozóra volt kilátás, ám végül simán bukott hazai pályán a Murcia az utóbbi körökben feltámadó Tenerife ellen. A tét nélküli mérkőzés sok hibával kezdődött, de amint megnyugodtak a felek beindult a pontgyártás is: a vendégek főként Luke Sikma egységeivel kerültek előnybe (17-21). Bár Arteaga próbálta tartani a lépést a kanári-szigeteki együttessel, senki nem tudott felnőni mellé így a második negyed hajrájában már kétszámjegyű fórral ment Alejandro Martinez legénysége (26-36). Kialakított előnyét fantasztikus kontrolljátékával őrizte a vendég egylet, míg a hazaiak elkeseredett próbálkozásokkal igyekeztek zárkózni, amely azonban visszafelé sült el: még inkább leszakadtak Nicolas Richottiéktől. Az utolsó percekben már kiengedett a csapatként kiválóan szereplő Tenerife, ahol Sikma dominanciája mellett (25 pont, 7 lepattanó) Lampropulosz performansza (11 pont, 10 lepattanó) is döntő faktornak bizonyult.

Az UCAM Murcia CB legjobb dobói: Arteaga 16, Radovic 13, Wood – San Miguel – Davis 9/9 – 9/3 – 9/3
Az Iberostar Tenerife legjobb dobói: Sikma 25, Kickert 16/6, Richotti 15/6

CB Valladolid (3-29) – CAI Zaragoza (18-14): 68 – 96 (17-28, 13-17, 15-25, 23-26)

A Manresa mellett a Valladolid sem úszta meg a kiütés elkerülését: ezúttal a Zaragoza együttese mért rá súlyos csapást – újfent saját közönsége előtt. A ligautolsó nem tudott méltó ellenfele lenni a galíciai egyletnek, amely már a tizedik perc elejére megmutatkozott: az első negyed után már kétszámjegyű fór birtokában volt a vendég alakulat (17-28). A zárkózás a folytatásban sem sikerült: míg a galíciaiak 17 (!) trojkát süllyesztettek el a hazai gyűrűkben – mindezt 52 %-os pontossággal – addig a vendéglátók csupán kettőt bírtak, – ez pedig végleg eldöntötte a Valladolid sorsát. Damjan Rudez ebben főszerepet vállalva hetet értékesített nyolc kísérletéből. Egy kis érdekesség az egyoldalú meccsről: a galíciaiak több hárompontost jutattak kosárba, mint duplát (17-14)!

A CB Valladolid legjobb dobói: O. Johnson 17, Andjuszics 14/6, Haritopulosz 13
A CAI Zaragoza legjobb dobói: Rudez 25/21, Roll 21/12, Norel 14

Valencia Basket Club (29-3) – Cajasol (17-15): 104 – 93 (19-14, 21-30, 30-20, 18-24, 16-5)

Óriási csatát hozott a tabella második helyezettjének találkozója a sevillaiakkal: Justin Doellmanék csak hosszabbításban tudtak felülkerekedni a Cajasol gárdáján, amely akkor már nem tudott méltó ellenfele lenni a jóval magasabban rangsorolt hazaiakkal szemben. Hullámzóan alakult a találkozó: az első negyed után még a Valencia kezében volt az irányítás, ám onnantól Aito Garcia Reneses tanítványai ritmust váltottak: Satoransky-val nem tudtak mit kezdeni a hazai védők, míg Mata periméterről okozott nem kevés fejfájást Velimir Peraszovics legénységének (40-44). A nagyszünet a Martinez-Dubljevics fémjelezte Valenciának kedvezett: óriási erőbedobással, hatékony akciókkal harminc perc eltelte után újra hazai fórt mutatott az eredményjelző tábla (70-64). De nem adta meg magát a Cajasol: Marcus Landry vette vállára csapatát (71-72). Szorosan, fej-fej mellett haladtak a felek, megjósolhatatlan volt a győztes kiléte. 2,9 másodperccel a vége előtt már ünnepelt a valenciai közönség, de Bamforth duplájával megadta a slussz poént: kiegyenlített a Cajasol (88-88)! Ám a minden erejükkel elkészülő sevillaiak már nem tudták megnehezíteni a Justin Doellman húzta hazaiak dolgát és végül nagyobb arányban maradtak alul, mint amelyet a játék képe alapján megérdemeltek volna.
Justin Doellman teljesítménye  (23 pont, 4 gólpassz, 3 lepattanó, 6 kiharcolt fault - 31 VAL) pedig nemcsak csapata sikerét eredményezte, hanem a forduló legjobb játékosának járó díjat is.

A Valencia Basket Club legjobb dobói: Doellman 23/3, Martinez 18/6, Dubljevics 16/6
A Cajasol legjobb dobói: Satoransky 19/3, Mata 17/12, Landry 16/6

Gipuzkoa Basket (15-17) – Herbalife Gran Canaria (20-12): 57 – 79 (14-22, 18-24, 15-18, 10-15)

Ezzel a győzelmével biztosította a Herbalife Gran Canaria a playoff ötödik pozícióját és továbbra is versenyben maradt, hogy a klub történelmének legjobb alapszakaszbeli teljesítményét elérje! Hiába kezdtek ponterősen Jason Robinsonék a 6,75-ös vonal mögül, a puha baszk védekezés mellett a kanári-szigeteki együttes könnyedén tartotta a lépést vendéglátójával, sőt festékbeli dominanciájával nyolc egységnyi előnyre tett szert (14-22). Bár periméterről hatékonyabban pattogtatott a san sebastiani alakulat, a duplákat pocsék százalékkal értékesítette, így képtelen volt rákényszeríteni akaratát a vendégekre, akik kihasználták Sito Alonso tanítványainak elpuskázott lehetőségeit. Thomas Bellas és Ben Hansbrough irányításával minden negyedet megnyert a Gran Canaria, amelynek egy percig nem forgott veszélyben nagyarányú sikere.

A Gipuzkoa Basket legjobb dobói: Robinson 21/6, Huskic 10/9, Salgado – Winchester – Doblas 7/6 – 7/3 - 7
A Herbalife Gran Canaria legjobb dobói: Bellas – Hansbrough 16 – 16, Newley 15/3, Martin 12/6

FIATC Joventut (15-17) – Tuenti Movil Estudiantes (12-20): 76 – 89 (17-25, 27-22, 21-25, 11-17)

A hullámzó összecsapáson a fővárosi kiscsapat sokat segített a Laboral Kutxának a rájátszásért való csatában azzal, hogy otthonában tréfálta meg a Joventutot. Nagy dinamizmussal vágott bele az összecsapásba az Estudiantes, amelyre csak percek elteltével tudott reagálni a katalán gárda (5-16). A kitűnő napot kifogó Albert Miralles azonban vállára vette csapatát és irányításával rendezte sorait a badalonai egylet: a félidőt csupán egy kosárnyi hátrányban zárta (44-47). Más felfogásban lépett parkettre a vendég alakulat a második húsz percben: jóval pontosabban kivitelezett támadásokkal nehezítette meg a katalánok dolgát, akik így távolabb kerültek a felzárkózástól. A záró etapban pedig végképp eldőltek a még fennmaradó kérdések: a Van Lacke-Kuric húzta Estudiantes nemcsak offenzív játékán emelt szintet, hanem védekezésén is keményített; így esélyt sem adva fektette két vállra saját közönsége előtt a rájátszásba már biztosan be nem jutó Badalonát.

A FIATC Joventut legjobb dobói: Miralles 19, Joseph 15/9, Vives 11
A Tuenti Movil Estudiantes legjobb dobói: Van Lacke – Kuric 17/9 – 17/9, Nogueira 13, Rabaseda – Banic 9/3 – 9

Laboral Kutxa (17-15) – Rio Natura Monbus (11-21): 83 – 72 (20-15, 20-13, 24-23, 19-21)

Számos kiábrándító teljesítmény után könnyedén győzedelmeskedett a Laboral Kutxa az obradoiroi csapat ellen, amelyen Hanga Ádám is javított renoméján: hasznos játékkal segítette együttesét. A meccsről az alábbi linken már bővebben olvashattatok.

A Laboral Kutxa legjobb dobói: Nocioni 17/6, San Emeterio 15/3, Hamilton – Pleiss 10/3 - 10
A Rio Natura Monbus legjobb dobói: Luz 14/6, Corbacho 13/9, Delas 12/3

A 32. forduló legszebb megmozdulásai:

33. forduló

Cajasol (18-15) – FIATC Joventut (15-18): 83 – 81 (21-21, 19-19, 13-19, 30-22)

Hatalmas tétje volt a mérkőzésnek, amely rá is nyomta bélyegét a találkozóra: mindkét csapatnak volt még matematikai esélye a rájátszásba jutásra! Remekül kezdte a találkozót a Cajasol, öt perc után már kétszámjegyű fórt mutatott az eredményjelző tábla (15-4). Majd ritmust váltott a Badalona: Vives és Shurna hárompontosaival felzárkózott, sőt a negyed végére egalizált is a katalán gárda (21-21). A folytatásban egyik fél sem tudta rákényszeríteni akaratát ellenfelére, kiegyenlített küzdelem ígéretével mehettek a csapatok a nagyszünetre (40-40). Míg Bamforth a festékben tűnt tarthatatlannak, addig a vendégek kiváló periméter játékukkal – a triplákat az első félidőben 58 %-kal dobták – tartották a lépést a hazaiakkal. A folytatásban beragadt Aito Garcia Reneses legénységének offenzív játéka, de a védekezéssel is komoly gondja akadt: a sevillai védők képtelenek voltak tartani Savanét, akinek vezetésével hatpontos előnyt épített ki a Joventut a záró etapra (53-59). Ugyan a Bamforth-Landry duó segítségével visszakapaszkodott a hazai egylet, de az utolsó másodpercekig megjósolhatatlan volt a győztes kiléte. 81-78-as állásnál John Shurna hatalmas triplát süllyesztett el, ám még hét másodperc hátra volt a rendes játékidő végéből. A Cajasol hárompontossal próbálkozott, amely nem talált célba, de a lecsorgó labdát Marcus Landry – óriásit mentve – a gyűrűbe húzta, így végül a sevillaiak örülhettek. A Joventut óriási védelmi hibájával (is) hozzásegítette a Cajasolt a diadalhoz és ezáltal a rájátszáshoz is.
Scott Bamforth (24 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz, 10 kiharcolt fault - 32 VAL) brillírozásával méltán nyerte el a forduló MVP-jének járó díjat.

A Cajasol legjobb dobói: Bamforth 24/3, Landry 15/3, Satoransky – Porzingis 10 - 10
A FIATC Joventut legjobb dobói: Savané 19, Kirksay 16/9, Shurna 14/12

Baloncesto Fuenlabrada (12-21) – CB Valladolid (3-30): 91 – 81 (12-13, 25-27, 33-17, 21-24)

Derekasan küzdött a ligautolsó: sőt az első félidőben még vezetett is, de harmadik rossz negyede megpecsételte sorsát. Már az első percekben látszott, hogy a Valladolid nem feltartott kezekkel lépett parkettre a fővárosi gárda otthonában: Armon Johnson és Dimitrisz Haritopulosz kezükbe ragadták a vezérkari pálcát és vezetésükkel megléptek a vendégek (7-13). Mindkét fél sok hibával tarkította az első negyedet, amelynek következtében kevés pont született (12-13). Amint megnyugodtak a felek, a támadójáték is intenzívebb lett és bár egyik csapat sem tudott megnyugtató előnyt kiépíteni, nagy meglepetésre mégis a vendégek mehettek jobb szájízzel a szünetre (37-40). Nem örülhettek azonban sokáig Danilo Andjuszicsék: a Fuenlabrada teljesen más felfogásban lépett parkettre a harmadik negyedben és remek triumvirátusának (Feldeine-Cabezas-Panko) erőfeszítésének köszönhetően átrohant a lendületét elvesztő gárdán (70-57). Ugyan a 37. percben egy kosárnyira még megközelítette vendéglátóit a Valladolid (80-77), de Feldeine tripláival gyorsan hűtötte a kedélyeket és a minden erejével elkészülő Ricard Casas legénység végül nagy csatában, de ismét alulmaradt. A madridi csapat hárompontos mutatójával (16 triplát értékesítettek Cabezasék!) nem tudtak mit kezdeni a vendégek.

A Baloncesto Fuenlabrada legjobb dobói: Feldeine 24/18, Cabezas - Panko 19/15 - 19/3
A CB Valladolid legjobb dobói: A. Johnson 23/3, Haritopulosz 17, Mack – Drenovac 11/9 – 11

Rio Natura Monbus (12-21) – UCAM Murcia CB (11-22): 95 – 86 (22-17, 24-15, 34-26, 15-28)

Végig kezében tartotta a mérkőzés alakulását az obradoiroi kiscsapat, így utolsó negyedbeli botlása is bőven belefért a diadal megszerzéséhez. Alberto Corbacho triplája nyitotta a mérkőzést, amelyet Ricardo Guillén egységei követtek (10-4). De nem engedte teljesen leszakítani magát a Murcia: Dwayne Davis irányításával látótávolságon belül maradt az első tíz perc után (22-17). Peterson és Pumprla nagy elánnal kezdték meg a második negyedet, amelyet Nicola Marcelo sem nézhetett tétlenül (28-19). A szünet megtörte a hazaiak lendületét; a vendégek újra ellenfeleik nyakában lihegtek (30-26). Moncho Fernández időkérése után azonban szigorított védekezésén a Monbus és megnyugtató előny tudatában várhatta a második félidőt (46-32). A folytatásban Guillén továbbra is parádés formában pattogtatott, a Murcia nem találta a fogást a magasemberen (80-58). A vendég egylet becsületére vállva nem adta fel a harcot és látványos megoldásokkal kapaszkodott, de ez csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő. A Monbus megérdemelt diadallal búcsúzott közönségétől.

A Rio Natura Monbus legjobb dobói: Guillén 22, Peterson 16/3, Pumprla 12
Az UCAM Murcia CB legjobb dobói: Davis 25/3, San Miguel 21/12, Kelati 14/9

CAI Zaragoza (18-15) – Laboral Kutxa (18-15): 75 – 88 (18-24, 24-26, 16-24, 17-14)

Igazán parádés kosárlabdával biztosította helyét a rajátszásban a Henk Norelt kényszerből jegelő galíciai egylet otthonában a Laboral Kutxa, amelyen Hanga Ádám is bőven kivette részét a sikerből: 11 egységgel segítette csapatát. Az összecsapásról az alábbi linken már bővebben olvashattatok.

A CAI Zaragoza legjobb dobói: Jones 18, Sanikidze 16, Tabu 12/6
A Laboral Kutxa legjobb dobói: Nocioni 17/6, Causeur - San Emeterio 13/6 - 13/3, Pleiss 12

Herbalife Gran Canaria (21-12) – Unicaja Malaga (23-10): 67 – 65 (17-28, 21-15, 16-9, 13-13)

Pontszegény, ám fordulatokkal teli találkozón tartotta otthon a győzelmet a kanári-szigeteki együttes, amelynek aktuális ellenfelét kell majd a rájátszásban is legyűrnie, hogy a legjobb négy közé juthasson. Sokkal jobb rajtot vett a Ryan Toolson-Txemi Urtasun fémjelezte Euroligás gárda: látványos megoldásaival állva hagyta a hazai együttest (17-28). A második negyedtől azonban sokkal inkább a küzdeni akarásról, semmint a szép kosárlabdáról szólt a rangadó: ez pedig úgy tűnt a Gran Canariának kedvezett: 16-4-es rohanással lepte meg a malagai egyletet (33-32). Bár Joan Plaza időkérése után újfent magára talált a vendég gárda, amely vissza is vette a vezetést a félidő végére (38-43). A második húsz perces szakaszban ledolgozta hátrányát Pedro Martinez legénysége, de a vezetést csak pillanatokra tudta átvenni: fej-fej mellett haladtak a csapatok. 13 másodperccel a vége előtt 64-65-ös állásnál - az amúgy -4-es index-szel záró - Ben Hansbrough a 6,75-ös vonal mögül talált be (67-65), de maradt még nyolc másodperce a vendégeknek reagálni a történtekre. A felvázolt taktikai utasítást rosszul kivitelezte a Malaga, így a rengeteg energiát felélő meccset végül a citrommezesek húzták be.

A Herbalife Gran Canaria legjobb dobói: Tavares 11, Newley – Bellas 10/6 – 10/3, Oliver 7/3
Az Unicaja Malaga legjobb dobói: Toolson 14/3, Urtasun 12/6, Granger 7/3

Iberostar Tenerife (13-20) – Bilbao Basket (12-21): 96 – 85 (27-25, 28-13, 18-21, 23-26)

Egy pontgazdag mérkőzésen fektette két vállra a második számú kanári-szigeteki együttes a nehéz idényt záró baszk alakulatot, amelynek egy negyedbeli megingása bőven elég volt ahhoz, hogy megpecsételje sorsát. A kigyenlített első negyed után, óriási rohanást mutatott be a Tenerife, amelyre nem tudott reagálni a Bilbao, így a festékben remeklő Luke Sikma vezetésével állva hagyta ellenfelét az első félidő végére (55-38). A folytatásban sem tudott agresszívebben védekezni a több sebből vérző vendég alakulat (60-40), bár Alex Mumbrú és Alex Hervelle kettőse legalább némiképp képes volt az eredmény kozmetikázására, de megszorongatni így sem tudta a csapatként sokkal jobban funkcionáló hazaiakat. A palánk alatt domináló Alejandro Martinez legénység végig vezetve, lehetőségeit kihasználva, megérdemelten nyert – a kiváló csapategységet pedig mi sem bizonyította jobban, hogy minden játékos pontokkal tudott hozzájárulni a diadalhoz.

Az Iberostar Tenerife legjobb dobói: English – Kickert 13/6- 13/3, Blanco – Sikma 12/6 – 12/3
A Bilbao Basket legjobb dobói: Mumbrú 22/6, Vrkic – Hervelle 16/6 – 16, Gabriel 11/3

Valencia Basket Club (30-3) – La Bruixa D’or (7-26): 92 – 59 (25-17, 26-15, 27-17, 14-10)

Az Európa Kupa győztes Valencia sem kegyelmezett a katalán kiscsapatnak, amely egy újabb hatalmas pofonba szaladt bele. Már az első pillanatokban éreztette vendégeivel a Romain Sato-Vladimir Lucsics-Justin Doellman fémjelezte Valencia, hogy nincs keresnivalója otthonában, amely a mérkőzés előrehaladtával csak még jobban erősödőtt: negyedről-negyedre őrölte fel ellenfelét. Velimir Peraszovics legénységének közel sem kellett kihoznia magából a maximumot, hogy könnyedén üsse ki a Manresát. Minden statisztikai mutatóban nagy dominanciával élt: remekül célzott a festékből, de tíz hárompontosa is kitűnő periméter játékra vall. Míg a hazaiak csapatként küzdöttek, addig Hanga ex-csapatából csak három játékos (Arco-Asselin-Ljubcsics) tudott elfogadhatót nyújtani, így esélytelen volt akár csak egy szoros végkimenetelű mérkőzésre is. A gárdák indexmutatója is világosan jelezte, hogy csak egy csapat volt jelen a pályán: 115-46...

A Valencia Basket Club legjobb dobói: Sato 17/9, Lucsics 13/6, Doellman 12/3
A La Bruixa D’or legjobb dobói: Arco 17/9, Asselin 14, Ljubicsis 11/3

Real Madrid (31-2) – Gipuzkoa Basket (15-18): 81 – 72 (19-16, 21-17, 19-13, 22-26)

Túllépett árnyékán a Királyi Gárda, amely az elveszített Euroliga döntő után ugyan kemény ellenállásba ütközött, de Sergio Llullék végül hozták a kötelező győzelmet a san sebastiani gárda ellen. Lendület nélkül, talán még a hétvége fájdalmas vereségén merengve kezdte a találkozót a fővárosi gárda, amely az első negyed utolsó percében hét egységet is engedélyezett a baszkoknak, így csupán egy kosárnyi fórral vághatott neki a második negyednek (19-16). A Madrid látványos, pörgős játékának nyoma sem volt, de büszkesége nem engedte, hogy Sito Alonso legénysége meglepje. Bár a vendégek joggal reménykedhettek a kedvező folytatásban, hiszen a blancók hitehagyott játékuk miatt csupán hétpontos hátrányban mehettek a nagyszünetre (40-33). Ám még mielőbb bajba kerülhettek volna Felipe Reyesék, ritmust váltottak és visszavetették a Raul Neto-Anthony Winchester fémjelezte Gipuzkoa lendületét (59-46). A pontvadászat éllovasa kontrolljátékával tartotta előnyét, így biztosította be a playoff első pozícióját.

A Real Madrid legjobb dobói: Llull 18/3, Carroll – Rodriguez 14/3 – 14, Reyes 13/3
A Gipuzkoa Basket legjobb dobói: Neto 17/3, Winchester 16/12, Salgado 12/12

Tuenti Movil Estudiantes (12-21) – FC Barcelona (26-7): 51 – 77 (20-14, 10-25, 11-17, 10-21)

Az első negyed után magabiztosan diktálta a tempót a gránátvörös-kék had, amely ismét megmutatta, miért is a Liga Endesa legjobban védekező csapata: csupán 51 pontot engedélyezett a fővárosi kiscsapatnak! Uros Slokar és Ante Tomic adok-kapokjával kezdődött a találkozó (8-12), de az ex-Barcás Xavi Rabaseda egységeivel előbb egalizált, majd 8-2-es etapot repesztve némi meglepetésre 20-14-re meg is nyerte az első szakaszt az Estudiantes. A hazaiak lelkesedése azonban nem tartott sokáig: Juan Carlos Navarro kezébe vette a karmesteri pálcát és egymás utáni 7 egységével újra a katalánoknál volt az előny (24-25, 14. perc). A Barcelona agresszív védekezésére nem volt válasza a hazaiaknak, az összecsapás ezen szegmensében ténylegesen megmutatkozott a két gárda közti különbség (30-39). A második félidőben is tartotta kemény defenzív játékát a Király Kupa döntős egylet, amely teljesen megbénította Kyle Kuricék támadó játékát: esélyük sem volt közelebb férkőzniük magasabban rangsorolt ellenfelükhöz. A Barcelonának nem volt szüksége legjobb játékára az újabb nagyarányú sikerhez, de a fiatal Alex Abrines fordulóról-fordulóra való kiváló teljesítményének mindenképp örülhetnek a katalán szimpatizánsok.

A Tuenti Movil Estudiantes legjobb dobói: Kuric 12/3, Slokar 10, Van Lacke 8
Az FC Barcelona legjobb dobói: Abrines 15/9, Lampe 13, Navarro 10/6