Adria Liga: 13. forduló

A tegnapi nappal bezárólag rendezték meg az Adria Liga 13. fordulóját, azaz lezárult a bajnokság első fele. A legnagyobb meglepetést egyértelműen a Szolnoki Olaj KK Partizan elleni sikere szolgáltatta. Az Igokea továbbmenetel, a szerbek vereségével ráadásul komoly előnyre tettek szert a táblázaton. A Split már otthon sem a régi? A Zvezda tartja kitűnő formáját, nem is könnyű ellenfelet intéztek el simán. A Szkopje ragad az élmezőnyre, a Krka pedig továbbra is képtelen idegenben nyerni. A Cedevita egyre inkább mászik ki a gödörből, a Siroki viszont az Olaj egyik, ha nem a legnagyobb ellenfele lett a kiesés elkerüléséért folytatott harcban. A forduló zárómeccsén 55 perc kellett a döntéshez, a Union Olimpija és a Buducsnoszt a vártnak megfelelően szoros csatát vívott egymással.

Split (horvát, 5-8) - Zadar (horvát, 5-8) 75-78 (17-16, 14-26, 24-18, 20-18)

A múltkor a magyar bajnokot elintéző vendégek magabiztosan játszottak az egész mérkőzés folyamán a Travis (13 pont), Allen (12 pont, 5 gólpassz, 4 pattanó), Krasic (15 pont), Vrbanc (18 pont) négyesnek köszönhetően, 29 percig uralták a meccset, többnyire 10 pont körüli előnnyel. A harmadik negyed végét nagyon elrontották, ezzel magukra húzták a Vukusic (22 pont, 4 szerzett labda, 8 kiharcolt dault), Mimica (15 pont, 4 gólpassz) és Vujcic (10 pont) vezette hazaiakat, akik a meccs utolsó minutumában már egy pontos vezetéssel fordultak (73-72), ám Delas betalált, a Split viszont nem, a büntetőknél pedig Krasic nem hibázott a végén, ezzel nyertek a vendég horvátok, kis lélegzetvételhez jutottak ezzel a táblázaton.

Crvena Zvezda (szerb, 8-5) - Radnicski (szerb, 7-6) 87-73 (21-27, 21-19, 24-13, 21-14)

A Csapin (16 pont, 4 szerzett labda) és White (18 pont, 8 pattanó) által vezetett vendégek ezúttal is megmutatták, hogy az első pár forduló kisiklásait követően nagyon komolyan kell velük számolni mindenhol, most az Adria Liga legjobb formában lévő csapatát szorongatták meg. Végig vezettek az első félidőben, de a 22. perctől jött a fordulat és szinte pillanatok alatt 10 pontos fórt épített ki magának a Zvezda, amelynek legjobbjai ezen az estén Rakocsevics (20 pont, 6 gólpassz) és Borisz Szavovics (14 pont, 12 pattanó) voltak. Megérdemelten nyertek a hazaiak és ott vannak továbbra is a legjobb négy között féltávnál - ők sem így indították a szezont.

MZT Szkopje (macedón, 7-6) - Krka (szlovén, 5-8) 92-88 (20-20, 21-19, 28-26, 23-23)

Kitűnő, sokpontos, fordulatos, izgalmas meccset játszott egymással a két együttes. Az első negyedben inkább a hazaiaknál volt az előny, de végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A második felvonás során fordult a kocka, a vendégek kezdeményeztek és 6-8 pontra el is tudtak húzni a macedónoktól, de a félidő utolsó percét elrontották, így kettővel vezetett a Szkopje. A fordulás után jobbak voltak a Damjan Sztojanovszki (26 pont, 7 pattanó, 9 kiharcolt fault), Gecsevszki (21 pont, 9 pattanó) és Otasevics (13 pont, 8 gólpassz, 4 szerzett labda, 8 kiharcolt fault) vezette hazaiak, a 27. percben már 11-gyel is vezettek, de a negyedik negyed előtt már csak 4 egység volt a differencia a két csapat között. Lorbek (21 pont) segítségével egyenlítettek is a szlovének, de fordítani nem tudtak, a végjátékban pedig dominánsabb volt a Szkopje.

Igokea (bosnyák, 11-2) - Cibona (horvát, 5-8) 94-88 (27-23, 22-22, 23-26, 22-17)

Érdekesen indult a találkozó, hiszen a pocsék formában lévő Cibona irányított a meccs elején, csak az első negyed utolsó két percében fordított a listavezető. Úgy tűnt, hogy a Stemberger (21 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Hammonds IV (11 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) vezette hazaiaknak nem is lesz gondjuk, 10 pontos előnyük azonban egy fault + technikai + a technikai után kapott kosárral azonnal 4-re csökkent a félidőre. Fordulás után már tapadtak rájuk a vendégek, nem tudtak nagyobb előnyt kialakítani. Hiába volt azonban fantasztikus Strawberry (20 pont, 7 pattanó, 5 szerzett labda), az utolsó negyedben végig egyértelmű volt a bosnyákok fölénye, így 11-2-es mérleggel két meccs előnnyel fordulnak az alapszakasz második felére, a Cibonának pedig össze kell kapnia magát, mert rövid időn belül bajba is kerülhetnek akár.

Cedevita (horvát, 8-5) - Siroki (bosnyák, 4-9) 90-69 (22-20, 19-15, 25-18, 24-16)

A forduló legsimább meccsét játszották Zágrábban. A vendégek Planinic-nek (20 pont, 7 pattanó, 7 kiharcolt fault) és Baracnak (16 pont, 6 pattanó) köszönhetően egészen jól tartották magukat az első félidőben, sőt, az első negyed első felében még vezettek is, ám a fordulást követően Green (15 pont, 5 gólpassz, 6 szerzett labda), Suput (21 pont) és Wright (19 pont) vezetésével egyre jobban szakították le vendégeiket a hazaiak, végül 20 pont fölötti különbséggel nyertek. Ezzel a sikerrel 8-5-tel a negyedik helyen állnak a tabellán, míg a Siroki utolsó előtti.

Union Olimpija (szlovén, 7-6) - Buducsnoszt (montenegrói, 7-6) 95-92 (16-20, 16-10, 11-12, 17-18, 10-10, 12-12, 13-10)

Az első negyedben szinte végig a vendégek vezettek, hol kisebb, hol nagyobb különbségekkel, ám ez a második felvonásra teljesen megszűnt, végig fej-fej mellett haladtak a felek. A harmadik negyedben a hazaiak látszódtak ellépni, volt már 8 pontos előnyük is, de a negyed vége jobban sikerült a Buducsnosztnak. A negyedik játékrészben hol az egyik, hol a másik gárda vezetett, az utolsó percben Rannikko (17 pont) két büntetőjére Mihajlovics (24 pont, 6 kiharcolt fault) válaszolt szintén két értékesített egypontossal, jöhetett a hosszabbítás. Az első ráadásban is a szlovének kezdtek jobban, de Mihajlovics és Vitkovac (33 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda, 8 kiharcolt fault) vezérletével fordítottak a vendégek, ezúttal a Ljubljanának kellett kétszer is egyenlíteni, de ezt Omic (10 pont, 4 pattanó) és Blazic (19 pont, 5 gólpassz, 9 kiharcolt fault) is megtette, jöhetett a második hosszabbítás. Itt a vendégeknél volt az előny, de az 50. percben Rannikko három pontos Buducsnoszt vezetésnél bedobta az első büntetőt, a másodikat kihagyta és a saját pattanóját tette vissza, még egy ráadás következett. Itt a végjátékra már a hazaiak fordultak előnnyel és ezúttal megremegtek a montenegrói kezek, három hosszabbításban nyert a Union Olimpija, ezzel azonos mérleggel áll a két csapat. Érdekesség, hogy a vendégeknél a két felsorolt játékoson kívül senki nem nyújtott maradandót, a hazaiaknál azért ott volt még Baynes (14 pont, 11 pattanó) és Salin (14 pont, 4 szerzett labda) is.