Adria Liga 14. forduló

A hét közben megrendezték az Adria Liga 14. fordulóját is, amely ezúttal csak hazai sikereket hozott. Mint arról korábban beszámoltunk, az Olaj újabb győzelmet aratott, amely a Siroki újabb vereségével együtt azt jelenti, hogy a bosnyák bajnok már csak jobb pontkülönbségének köszönhetően előzi a táblázaton a magyarokat. A Zvezda és a Szkopje is hozták a kötelezőt, mindkét csapat sokkal esélyesebb volt horvát ellenfelénél, előbbi pedig ezzel a diadallal már második a tabellán, mivel a Partizan Szolnokon után Zadarban is kikapott, megint minimális különbséggel, elképesztő végjátékban. A forduló előzetesen két legszorosabbnak várt meccsén a Cedevita és a Union Olimpija is komoly erőket mozgósított azért, de mindketten sikeresen tették ezt.

Crvena Zvezda (szerb, 9-5, 2.) - Split (horvát, 5-9, 12.) 94-67 (16-21, 26-26, 26-15, 26-15)

Az első félidőben még úgy ahogy tartotta magát a vendég együttes, de 11 perc után jött egy kis rövidzárlat, 18-23 után kaptak egy 15-0-ás futást, így az első negyedben végig hátrányban lévő Zvezda rögtön egy 10-essel vezetett. Még az első félidő végén visszamásztak nyakukra a horvátok (38-29 után egy 2-8-as rohammal), de a Split három percig kosárképtelen volt a második félidő elején, így egy újabb 10-0-ás szakasz azt jelentette, hogy 52-37-nál gyakorlatilag eldőlt a meccs a 24. perc kezdetén. A negyedik negyed első felében próbálkoztak még az idegenben még nyeretlen vendégek, 71-61 után azonban már alig szereztek kosarat, még egy nagyobb rohanás - ezúttal 17-2-es - és a szerbek simán zsákolták be az újabb sikert, ezzel már másodikak a tabellán, ami teljesen megérdemelt utóbbi hetekben, hónapokban mutatott produkciójukat látva.

Zadar (horvát, 6-8, 9.) - Partizan (szerb, 9-5, 3.) 80-78 (20-18, 17-21, 19-20, 24-19)

Az idei Adria Liga sorozat egyik legjobb meccsét játszotta egymással a két csapat. Az első félidőben végig fej-fej mellett haladtak a felek, a Partizan kétszer vezetett öt ponttal, a Zadar egyszer néggyel, de ezek voltak a legnagyobb különbségek. A második félidőben is hasonlóan szoros volt az összecsapás, a szerbek szinte végig vezettek a harmadik negyedben és így volt ez egészen a végjátékig. Az ott történteket leírni fölösleges, jöjjön helyette az összefoglaló.

Ezzel a vereséggel a Partizan már csak harmadik és három meccs hátrányban van az Igokeával szemben, a Zadar viszont nemrég még a Szolnok előtt szerénykedett az utolsó előtti helyen, zsinórban aratott három győzelmükkel azonban kezdenek kiemelkedni az alsóházból.

Cedevita (horvát, 9-5, 4.) - Buducsnoszt (montenegrói, 7-7, 7.) 84-75 (22-18, 15-22, 17-18, 30-17)

A hazaiak nagyon jól indítottak, majdnem az egész első negyedben irányították a találkozót, ám 22-14-et követően leblokkoltak és a montenegróiak egy 11-0-ával átvették a vezetést a második negyed kezdetén. Innentől kosárra kosár, kihagyott helyzetre pedig kihagyott helyzet volt a válasz, a vendégek egy triplával vezettek a félidőben. Fordulás után megint megkezdődött a nagy csata, nagyobb különbségek nem alakultak ki egyik fél számára sem. A döntő momentum a 33. perc közepén érkezett, ekkor 60-61-et követően 10-0-át rohantak a horvátok, innen pedig már nem volt visszaút a Buducsnoszt számára, hat pont volt a legkisebb hátrányuk a hátralévő 6-7 percben, győzött a Cedevita. A hazaiak ezzel továbbra is ott vannak a top4-ben, a vendégek viszont szakadnak le az élmezőnytől folyamatosan.

Igokea (bosnyák, 12-2, 1.) - Siroki (bosnyák, 4-10, 13.) 89-73 (26-17, 26-26, 21-8, 16-22)

Kitűnően kezdett a bosnyák bajnok Siroki, hiszen az első hét percben nagyon jól tartották magukat az Igokea ellen, sőt, többször vezettek is, 16-15-öt követően viszont jött egy 10-0-ás hazai roham, kezdett kinyílni az olló. A második negyed elején visszajöttek még a vendégek két-három pontokra, ám 36-34 után ezúttal egy 12-0-át kaptak az arcukba, és itt el is dőlt a meccs. A harmadik negyed elején jött ugyanis egy 9-1-es, a végén pedig egy 7-0-ás szakasz - közben pedig a Siroki nem tudott közelebb kerülni a vendéglátókhoz -, ezzel 20 pont fölé nőtt a differencia, borzasztóan simán nyert megint a listavezető. A Partizan veresége mellett az ő diadaluk azt jelenti, hogy ilyen szinten iszonyatosan nagy, három meccses előnyük van a tabellán a másodikkal szemben 12 fordulóval az alapszakasz vége előtt.

Olimpija Ljubljana (szlovén, 8-6, 5.) - Radnicski (szerb, 7-7, 8.) 81-75 (20-18, 21-23, 18-13, 22-21)

Nagyon jól, 0-6-tal indítottak a vendégek, de ez volt az első félidő legnagyobb különbsége, a szlovének pillanatok alatt egyenlítettek és innentől kezdve végig egymás mellett haladtak a felek, a nagyszünetben is egál volt az eredmény. A 23. percben 46-46-ot követően jött egy 10-2-es hazai roham, itt kezdett el távolodni a Union Oilmpija ellenfelétől, hiszen bár nem tudtak komolyan elszakadni, 6-8 pontos fórt építettek ki maguknak. A harmadik negyed végén, negyedik negyed elején visszajött a Radnicski, ám egyszer sem sikerült átvenniük a vezetést, a végjátékba pedig ha nem is sok, de pár pontos ljubljanai fórral mentek be a csapatok, ezt az előnyt pedig kihasználták Blazic-ék. Ezzel a sikerrel a Union újra ott van az élmezőnyben, rajtuk nagyon látszódott egy időben az Euroliga szereplés okozta kettősterhelés, a Radnicski pedig ezúttal sem vallott szégyent, idegenben sem, a Buducsnoszttal együtt alkotják a mezőny jobbik felének végét.

MZT Szkopje (macedón, 8-6, 6.) - Cibona (horvát, 5-9, 10.) 82-76 (17-13, 31-20, 15-24, 19-19)

Itt is 0-6-tal kezdtek a vendégek, de a macedónok nem estek kétségbe, előbb szép nyugodtan egyenlítettek, majd fordítottak és folyamatosan növelték a távolságot köztük és a Cibona között, amely a félidő végére 15 pontosra nőtt. A fordulást követően a horvátok gyorsan visszajöttek 10 egységre, de semmi nem utalt arra, hogy ebből komolyabb összecsapás lehetne... egészen a harmadik negyed utolsó két percéig, amikor 5 pontra is megközelítették ellenfelüket. A negyedik negyedben megint úgy tűnt, hogy a Szkopje nyeregben van, hiszen 5 perccel a vége előtt még 76-64-re vezettek, ám az utolsó percben ebből az előnyből már csak kettő volt meg (78-76). A macedónok két dobást is hibáztak, de mindkettő után visszaszedték a támadót, ez pedig megpecsételte a horvátok sorsát, akik megint kikaptak és igen mély gödörben vannak továbbra is.