Adria Liga: 20. forduló

Az Adria Liga 20. körét rendezték a hétvégén, és a várt nagy csaták helyett a legtöbb helyen egészen sima lett a végeredmény. Egyedül a Parizan tudott otthon nyerni, de sokra nem mentek vele Dusko Vujosevicsék, mivel az első hét csapatból csak az Igokea kapott ki, így a táblázat első 11 helye ugyanúgy néz ki, mint egy héttel korábban. A hátsó régióból csak a Siroki tudott nyerni, így megint elkerültek az utolsó előtti helyről.

Cibona (horvát, 7-13, 10.) - Buducsnoszt (montenegrói, 12-8, 4.) 60-73 (16-26, 18-18, 14-14, 12-15)

A legelején eldöntötte a meccset a sokkal esélyesebb vendég gárda, hiszen az első negyedben szépen folyamatosan növelve előnyét 10 pontos fórra tett szert a Buducsnoszt (16-26). A második felvonás első két percében még visszajött négy pontra a Cibona, de utána pillanatok alatt lett újra közte 10, és innentől az egész első félidőben 10 pont körül mozgott a differencia (34-44). Fordulás után ugyanez maradt a helyzet, a legnagyobb különbség 14 egység volt (36-50), a legkisebb pedig 7 (43-50), végig ezen belül mozgott a montenegróiak fórja (48-58). A záró felvonásban ugyanez maradt a recept, 10 alá egyetlen egyszer tudott bemenni a horvát együtt (62-71), de egyébként esélyük sem volt fordítani, simán nyert az így továbbra is negyedik Buducsnoszt (60-73).

A teljes statisztikát itt eléritek!

Zadar (horvát, 7-13, 12.) - Siroki (bosnyák, 7-13, 11.) 76-81 (15-23, 18-18, 25-19, 18-21)

Már az első negyed során úgy tűnt, hogy eldől a meccs, hiszen a hatodik perc közepén 10 egységgel vezetett a Siroki, és a negyed végén is nyolccal vezettek (15-23). A második negyedben sem volt sok hullámzás, eleinte végig 5-7, majd a félidő vége előtt 8-10 pont között mozgott a távolság (33-41). A nagyszünetet követően fordult a kocka, nagyjából a negyed felére egyenlítettek a horvátok (46-46), majd át is vették a vezetést, és már nyolc ponttal is vezettek a 28. perc végén (58-50), itt viszont nagyon elrontották az utolsó két percét, kaptak egy 10-0-ás futást, így kettővel megint a bosnyákok vezettek 10 perccel a vége előtt (58-60). A záró felvonást megint jobban kezdték a hazaiak 5-6 ponttal is vezettek, ám a végjátékba teljesen egál állással mentek a felek, hol az egyik, hol a másik együttes ment 1-1 ponttal. Az utolsó percre még a Zadar fordult egy pontos fórral (76-75), de ahogy az előző héten a Cedevita ellen, úgy most is elrontották a végét, betalálni nem tudtak, a Siroki viszont igen, a büntetőket is jól dobták a vendégek, így nyertek (76-81). A bosnyákok ezzel a sikerrel elkerültek az utolsó előtti helyről, megint két győzelemmel vannak az Olaj előtt, csakúgy, mint mostani ellenfelük.

Partizan (szerb, 13-7, 3.) - Split (horvát, 7-13, 13.) 68-59 (17-17, 15-5, 17-20, 19-17)

Az első felvonás még elég szorosan alakult a két együttes összecsapásán, előbb a Split vezetett 4-5 ponttal, majd egyenlített a Partizan, egállal zártak a felek 10 perc után (17-17). A második negyed első négy perce teljesen a felejthető kategória volt, hiszen összesen két pontot szereztek a csapatok - azt a kettőt is a Split -, utána viszont csak a horvátok folytatták ezt a rossz sorozatot - csak három pontot szereztek a következő hat percben-, így a szerbek itt el is döntötték a találkozó sorsát, 10-zel mentek a félidőben (32-22). A fordulást követően még inkább elhúztak a hazaiak, már 17 egységgel is vezettek, a negyedet azonban egy 10-2-es futással zárták a vendégek, így még mindig volt némi esélyük a záró játékrész előtt (49-42). A páros negyed megint nem hozott szerencsét a nézőknek, hiszen ennek a felvonásnak az első négy percében is mindössze 5 pont született - 4-1-es elosztásban -, a horvátok egyszer sem tudtak közel kerülni ezután nagynevű ellenfelükhöz, simán nyert a Partizan, és így tartja harmadik helyét, míg a Split az utolsó előtti helyre csúszott vissza.

Szkopje (macedón, 10-10, 8.) - Union Olimpija (szlovén, 11-9, 7.) 76-87 (19-21, 23-15, 20-28, 14-23)

Az első negyedben egyértelműen jobbak voltak a szlovének, végig vezettek, hol kisebb, hol nagyobb (maximum 6 pontos) előnnyel, de 10 perc után csak kettővel mentek (19-21). A második felvonás egyértelműen a hazaiaké volt, szinte azonnal egyenlítettek, majd folyamatosan növelték előnyüket, egészen 10 pontig, a félidő végén hattal mentek (42-36). A fordulást követően az első pár percben nem változott a dfifferencia, 48-41-et követően viszont elkezdett csökkenni, és a 26. perc közepén vissza is vette a vezetést a Union Olimpija. 50-51-et követően megint fordult a kocka, a 29. perc közepére megint 8-cal mentek a macedónok (60-52), a meccsről viszont mindent elárul, hogy a harmadik negyed végén ennek ellenére megint a vendégek mentek (62-64), elképesztő sorozatokat produkáltak a csapatok oda-vissza. A záró felvonásban aztán többször is elhúzott a Union Olimpija, kétszer vissza tudott jönni három pontra a Szkopje, de fordítani nem tudtak (76-87). Ezzel a vereséggel a macedónok kiszálltak a négyért folytatott küzdelemből, a szlovének viszont továbbra is ott vannak az üldözők között.

Igokea (bosnyák, 15-5, 1.) - Cedevita (horvát, 12-8, 6.) 56-64 (14-20, 11-15, 14-17, 17-12)

Már a találkozó elején érezni lehetett, hogy ma a jobbik arcát mutatja a Cedevita, hiszen majdnem végig vezettek az első negyed folyamán (14-20). A második felvonásban sem tudtak hozzájuk közelebb lépni a hazaiak, szinte végig 5-8 ponton belül mozgott a különbség, aztán az utolsó két percben kosárképtelen maradt az Igokea, így 10-zel mentek a nagyszünetben a horvátok (25-35). Fordulás után előbb 14 pontra elhúztak a vendégek, a negyed felére azonban már 6 pontra visszajött a listavezető (33-39). Itt viszont újra megálltak Stembergerék támadásban, folyamatos nőtt a távolság a két fél között, a záró felvonás előtt 13 egység volt a differencia (39-52). Mivel a negyedik negyedet egy 9-0-ával kezdték a horvátok, így 22 pontos előnyüknél gyakorlatilag eldőlt a meccs a 34. perc kezdetére - hiába fejezte be a meccset egy 17-3-as szakasszal az Igokea, ez már csak a kozmetikázásra volt elég (56-64). A Cedevita hosszú hónapok óta először mutatta azt, amit a szezon elején gondoltak róluk - méghozzá hogy a bajnokság talán legjobb csapata -, de a fontos siker ellenére továbbra is csak küzdenek a Final Fourért, az Igokea pedig a veresége ellenére is még mindig vezeti a tabellát, igaz, már csak egy győzelemmel.

Krka (szlovén, 8-12, 9.) - Radnicski (szerb, 12-8, 5.) 52-77 (18-21, 15-17, 11-15, 8-24)

Nem tűnt ilyen simának a meccs az elején, hiszen 3-4 pontokkal mindkét csapat vezetett az első negyedben, és 10 perc játékot követően is csak minimálisan vezettek a szerbek (18-21). Sőt, a második negyed jó részében a hazaiaknál volt az előny, aztán a félidő végén, 32-28-at követően kaptak egy 10-0-ás futást, és végül 5 pontos hátrányban zárták a szakaszt (33-38). A fordulást követően három percig nem sikerült kosarat dobniuk a szlovéneknek, így egy újabb 7-0-ás szerb roham már a 12 pontos Radnicski előnyt jelentette, innen pedig már nem volt feltámadás. A harmadik negyed végén még 9 ponttal vezetett csak a vendég együtt (44-53), és a negyedik negyed első percében még hat pontra felzárkózott a Krka (49-55), innen viszont 22-3-mal fejezte be a meccset a Radnicski (52-77). Borzasztóan simán, a vártnál sokkal könnyebben nyertek a szerbek, így tovább menetelnek, ragadnak a Buducsnosztra.