Adria Liga, 4. forduló - A Cedevita továbbra is veretlen

A hétvégén lejátszották az Adria Liga negyedik fordulóját, amely teljesen más képet mutatott, mint az előző kör, most több meccs is egy labdás meccset hozott. Mint arról külön is beszámoltunk, a Szolnoki Olaj KK is egy ilyen kiélezett végjátékot nyert a Siroki ellen. A Cedevita továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot, a Partizan hozta a kötelezőt, a Zvezda pedig kínkeservesen, de szintén nyert, ezzel a két belgrádi óriási üldözi a zágrábiakat. A Mega Vizura megszerezte első győzelmét, a bajnokság nagy része pedig gyakorlatilag egy homogén egész lett az Olaj, a Buducsnoszt és az Igokea sikereivel. Lássuk, mi történt az egyes meccseken!

Buducsnoszt (2-2, montenegrói, 5.) - Cibona (2-2, horvát, 4.) 79-72 (19-11, 18-26, 24-18, 18-17)

Már az első negyedben úgy tűnt, hogy eldől a meccs, hiszen 8 ponttal elhúzott ellenfelétől a hazai gárda. A második negyedben aztán óriási fordulat következett be, hiszen a 18. perc végén már 8 ponttal a Cibona ment, a félidőben azonban egált mutatott az eredményjelző. A fordulást követően sokáig nem tudott elhúzni a Buducsnoszt, 6 pontos előnyüket azonban az utolsó negyedben 10 fölé növelték, és igazából nem forgott veszélyben sikerük.

A hazaiaknál pontszerzésben kiemelkedett Szuad Sehovics (21 pont) és William Coleman (17 pont), viszont nagyon hasznos volt Aleksandar Capin is (9 pont, 13 gólpassz, 7 kiharcolt fault). A túloldalon is három embert lehet megemlíteni, Dario Saricot (21 pont, 7 pattanó), Andrija Zizicet (16 pont, 13 pattanó, 7 kiharcolt fault) és Matt Janninget (16 pont), de hárman ezúttal kevesek voltak a győzelem eléréséhez.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Szu. Sehovics 21 pont, Coleman 17 pont.

A Cibona legjobb dobói: Saric 21 pont, Zizic - Janning 16-16 pont.

Cedevita (4-0, horvát, 1.) - MZT Szkopje (2-2, macedón, 6.) 77-67 (19-14, 21-20, 19-14, 18-19)

Két és fél negyedig nagyon szoros volt az összecsapás. Az elején a Cedevita előnyt szerzett magának, de a Szkopje folyamatosan kapaszkodott. A horvátok mindig meg tudtak újulni, mikor feljöttek rájuk a vendégek, de a harmadik negyed nagy részében fej-fej mellett haladtak a csapatok. A macedónok egyetlen egyszer sem tudták átvenni a vezetést, és ez meg is pecsételte sorsukat, 48-48 után egy 13-0-ás hazai rohammal vége is lett a meccs érdemi részének, a negyedik negyedet már rutinból lehozták a horvátok.

A hazaiaknál a szokásos nevek vitték a prímet, Tomislav Zubcic (12 pont), Jusuf Nurkic (16 pont, 8 pattanó) és Luka Babic (13 pont). Az a csoda, hogy nem lett nagyobb arányú a győzelmük, mivel a macedónoknál csak Gjorgi Csekovszki (23 pont) és Stefan Sinovec (14 pont, 6 gólpassz, 5 pattanó, 5 kiharcolt fault) produkáltak jót.

A Cedevita legjobb dobói: Nurkic 16 pont, Babic 13 pont, Zubcic - Smith 12-12 pont.

Az MZT Szkopje legjobb dobói: Csekovszki 23 pont, Sinovec 14 pont.

Mega Vizura (1-3, szerb, 13.) - Krka (2-2, szlovén, 11.) 78-74 (27-28, 19-21, 20-18, 12-7)

A végletekig kiélezett meccset játszott egymással a két együttes, gyakorlatilag az egész meccsen nem volt nagyobb a különbség két kosárnál. Ez alól a második negyed közepe volt a kivétel csak, ott 9 ponttal ellépett a szlovén együttes a vendéglátóktól, de még a félidő előtt visszajött a meccsbe a Mega Vizura. Az utolsó negyed nagyon pontszegényre sikeredett, de gyorsan átvette a vezetést és a kezdeményezést a szerb gárda, és a mindent mellédobó Krka már nem tudott megújulni, így megint kikaptak idegenben.

A győztes legjobbjai Nemanja Radovics (19 pont), Vaszilije Micics (9 pont, 6 gólpassz) és Nenad Miljenovics (13 pont, 6 gólpassz) voltak. A szlovéneknél Edo Muric (21 pont) kiemelkedett, de a többiek pontszerzésben nem tudtak mellé felnőni.

A Mega Vizura legjobb dobói: Radovics 19 pont, Varda 14 pont, Miljenovics 13 pont.

A Krka legjobb dobói: Muric 21 pont, Hukic - Klobucar 11-11 pont.

Union Olimpija (0-4, szlovén, 14.) - Crvena Zvezda (3-1, szerb, 2.) 61-62 (12-9, 21-19, 16-17, 12-17)

Túl nagy különbség ezen a meccsen sem alakult ki a két fél között, csakúgy, mint az előzőn. A pocsék első negyed nagy részében a vendégek mentek pár ponttal, majd utána átvette a kezdeményezést a szlovén alakulat. Folyamatosan 5-6 ponttal vezettek, és még a záró felvonás nagy részében is ők álltak jobban. A végjátékban, az utolsó percben két büntetőnek köszönhetően még a Union Olimpija vezetett, ott azonban jött az ex-NBA-s Charles Jenkins, és bevágta azt a duplát, amivel a ljubljanai együttes továbbra is veretlen maradt.

A hazaiaknál megint csak ketten játszottak igazán jól, Deividas Gailius (20 pont, 9 pattanó, 6 kiharcolt fault) és Alex Stephenson (14 pont, 9 pattanó). A túloldal sem büszkélkedhet ezzel a meccsel, de a sérült Rasztko Katics helyére lépő Boban Marjanovics (15 pont, 15 pattanó, 3 blokk) egészen kitűnő porduktumot pakolt a parkettre, mellette még Blake Schilb emelhető ki (16 pont, 5 pattanó).

A Union Olimpija legjobb dobói: Gailius 20 pont, Stephenson 14 pont, Joksimovic 13 pont.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Schilb 16 pont, Marjanovics 15 pont, Blazic 10 pont.

Igokea (2-2, bosnyák, 9.) - Radnicski (2-2, szerb, 7.) 91-88 (20-28, 24-21, 17-15, 30-24)

Nagyon rosszul kezdett a tavalyi alapszakaszgyőztes, hiszen 12 pontos hátrányba kerültek az első negyedben, ezt próbálták meg ledolgozni a mérkőzés teljes hátralévő részében. Több hullámban közelítették meg ellenfelüket, folyamatosan kapaszkodtak a szerbekre, de beérniük egészen a 38. percig nem sikerült őket. Ekkor egyenlítettek, sőt, át is vették a vezetést, és mivel hibátlanul büntetőztek a végén, a Radnicski pedig elhibázta az egyenlítő triplát, így végül óriásit küzdve, méretes hátrányból fordítva sikerült nyernie az Igokeának.

A találkozó és a forduló legjobbja Sinisa Stemberger lett (28 pont, 4 gólpassz, 7 kiharcolt fault), mellette igazából csak Branko Jorovic emelhető ki (10 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 10 kiharcolt fault). A túloldalon igazi csapatmunka volt, öten értek el 10 pontot, közülük pedig Nikola Kalinics (12 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz), Mouphtaou Yarou (10 pont, 9 pattanó) és DJ Seeley (17 pont) voltak a leghasznosabbak.

Az Igokea legjobb dobói: Stemberger 28 pont, Gordic 16 pont, Jorovic 10 pont.

A Radnicski legjobb dobói: Seeley 17 pont, Mladjan 15 pont, Kalinics 12 pont.

Partizan (3-1, szerb, 3.) - Zadar (1-3, horvát, 12.) 80-65 (22-18, 27-14, 14-14, 17-19)

Gyakorlatilag egy negyedig volt érdekes a találkozó, az első 10 percben elég jól tartotta magát a horvát együttes, ám a Partizan a második felvonásban érvényesítette a két csapat közti tudáskülönbséget, 17 egységgel álltak jobban a félidőben, ezt pedig már csak tartották a fordulást követően, könnyedén nyertek, ahogy az várható is volt.

A hazaiak francia erőcsatára, Joffrey Lauvergne (16 pont, 9 pattanó) a mezőny legjobbjának bizonyult, mellette Tarence Kinsey (15 pont, 4 gólpassz, 5 szerzett labda) és Bojan Bogdanovics (11 pont, 4 gólpassz, 5 kiharcolt fault) voltak a legjobbak. A másik oldalon Marko Car és Ile Ivanov nagyon egyedül maradtak, mindketten 16 pontot termeltek, a többiek viszont meg sem közelítették őket.

A Partizan legjobb dobói: Lauvergne 16 pont, Kinsey 15 pont, Miloszavljevics 13 pont.

A Zadar legjobb dobói: Car - Ivanov 16-16 pont.