Adria Liga, 5. forduló - a Cedevita duplán bukott

Az Adria Liga ötödik fordulóját rendezték a hétvégén. A Szolnoki Olaj KK belgrádi vereségéről már külön beszámoltunk. A forduló nyitómeccsén a Cedevita nem csak veretlenségét, de egyik tapasztalt vezérét is elvesztette. A Mega Vizura fontos alsóházi rangadót nyert. A Radnicski újra a helyes útra lépett. A Krka otthon tényleg bárki ellen favorit. A Buducsnoszt lesimázta a Sirokit idegenben is. A Partizan pedig hatalmas meccset nyert meg a végjátékban, Szkopjében. Lássuk a részleteket!

Cibona (3-2, horvát, 4.) - Cedevita (4-1, horvát, 3.)  66-51
(20-15, 11-14, 20-19, 15-3)

Három negyedig szoros, jó meccset játszott egymással a két zágrábi együttes, aztán az utolsó felvonásra teljesen összeesett a Cedevita, az utolsó 10 percben csak három pontot kapartak össze, így végül simán vesztették el veretlenségüket. Az is belefért, hogy 17-10 arányban több labdát adott el a Cibona, a lepattanócsatát ugyanis 43-30-ra hozták, a ketteseket pedig több mint 25%-kal dobták jobban (22/36 - 16/46). A találkozó krónikájához tartozik az is, hogy Marko Tomas, a Cedevita horvát válogatott kiscsatára Achilles-ín szakadást szenvedett - az is lehet, hogy visszavonul, de ebben a szezonban szinte már biztosan nem látjuk, hónapokat kell kihagynia.

A Cibona legjobb dobói: Zizic 15, Saric 11/3, Janning 10.
A Cedevita legjobb dobói: Nurkic 14, Bilan 9, Ramljak 8/3.

Zadar (1-4, horvát, 13.) - Mega Vizura (2-3, szerb, 11.)  75-81
(16-13, 23-22, 25-24, 11-22)

Verhetik a fejüket a falba a hazaiak, a második negyed közepén ugyanis 12 egységgel, egy kissé szorosabb szakasz után a harmadik negyed közepén pedig 10 ponttal álltak jobban ellenfelüknél. A 32. percig semmi különös nem történt, 68-62 után azonban egy 14-0-át futott a szerb alakulat, és hozták a "kiesési rangadót", nagy lelkierőről tanúbizonyságot téve többször is. Marko Sutalo 31 pontos estéje így kárba veszett, a túloldalon ugyanis a két szupertehetség, Vladimir Micics és Nikola Jokics, valamint Ratko Varga győzelemre vették alakulatukat. A vendégek leginkább sokkal jobb duplaszálékuknak köszönhetik a sikert (16/42 - 23/43), így még jóval gyengébb büntetőzésük is belefért (13/14 - 17/26).

A Zadar legjobb dobói: Sutalo 31/18, Batur 10/6, Kraljevic 10.
A Mega Vizura legjobb dobói: Micics 17/3, Jokics 16/6, Varda 15/3.

Radnicski (3-2, szerb, 6.) - Union Olimpija (0-5, szlovén, 14.)  81-66
(15-14, 23-20, 22-13, 21-19)

Két és fél negyedig volt nagyjából szoros a találkozó, addig tartotta magát a sereghajtó, utána egyre inkább kezdett elhúzni a Radnicski és nem is volt kérdés már a záró felvonásban, ki fog nyerni. Szava Lesics 26 ponttal vezette csapatát sikerre, Marko Marinovics és borzasztóan jó all-around meccset maga mögött tudó Stefan Jovics (9 pont, 6 gólpassz, 5 pattanó, 4 szerzett labda) mellett. A túloldalon megint nem volt vezér, ráadásul a pattanócsata (31-21) mellett az összes dobóstatisztikát elvesztette a szlovén alakulat, a kettesekbeli párharcot nagyon (22/34 - 15/36).

A Radnicski legjobb dobói: Lesics 26/6, Marinovics 15/3, Yarou 11.
A Union Olimpija legjobb dobói: Drobnjak 14/6, Joksimovic 12/3, Omic 11.

Krka (3-2, szlovén, 7.) - Igokea (2-3, bosnyák, 9.)  69-66
(11-12, 15-9, 24-18, 19-27)

Úgy tűnt, hogy a második és harmadik negyedben elrendezi már a meccset a hazai együttes, de a bosnyákok a végjátékban visszakapaszkodtak Sinisa Stemberger és Nemanja Gordic révén, utóbbi büntetőjével át is vették a vezetést az utolsó percben (65-66), ám Edo Muric azonnal válaszolt egy hármassal, innentől kezdve pedig nem szerzett pontot már az Igokea. Túl nagy statisztikai különbségek nem alakultak ki, annyival volt jobb a Krka, hogy hárman is jál játszottak, a túloldalon pedig Gordic egyedül maradt, de ez így is egylabdás meccs lett.

A Krka legjobb dobói: Muric 18/9, Armstead 15/6, Booker 11.
Az Igokea legjobb dobói: Gordic 23/9, Stemberger 11/9, Jorovic 11/3.

MZT Szkopje (2-3, macedón, 8.) - Partizan (4-1, szerb, 2.)  69-70
(21-16, 14-20, 16-19, 18-15)

Végig szoros meccset játszott egymással a két csapat - a vezetés leginkább a Partizannál volt, főleg a második félidőben. A negyedik negyedben átvette az irányítást a macedón gárda, de 69-65 után, két perccel a vége előtt megálltak, Tarence Kinsey pedig egy támadópattanó után visszatett labdával megnyerte a meccset a szerbeknek. Kiegyenlített volt a meccs, ezt a stat is jól mutatja - a Partizannak több eladott labdája volt (9-14), de több pattanója is (21-28), jobban dobták a ketteseket (16/31 - 19/32), viszont rosszabbul a hármasokat (9/24 - 7/24).

Az MZT Szkopje legjobb dobói: Otasevics 16/9, Kosztoszki 14/9, Sinovec 14/3.
A Partizan legjobb dobói: Kinsey 26/9, Miloszavljevics 13/9, Bogdanovics 11/3.

Siroki (2-3, bosnyák, 10.) - Buducsnoszt (3-2, montenegrói, 5.)  67-81
(5-21, 23-13, 17-30, 22-17)

Tükörsimán nyertek a vendégek, miután a Siroki hiába harmadolta le majdnem a félidőig 16 pontos, első negyedben összeszedett hátrányát, a fordulást követően újra 13 ponttal bukták el a felvonást, így vége volt a meccs érdemi részének a 30. percre. A Buducsnoszt kivétel nélkül, minden egyes fontosabb statisztikai kategóriát megnyert, nem is lehetett más a végeredmény, csak sima győzelem. A vendégeknél kezd összeállni a Capin-A.Popovics-Vitkovac hármas, ez pedig semmi jót nem jelent az ellenfelek számára.

A Siroki legjobb dobói: Jones 16/6, Petrovic 16/6, Barac 13.
A Buducsnoszt legjobb dobói: Capin 16/9, Vitkovac 16/3, Szuad Sehovics 13/6.