Adria Liga 7-8-9. forduló: Rangadókat hozott a Zvezda

Az ABA Liga hatodik fordulója óta nem jelentkeztünk összefoglalókkal, ezt az elmaradást azonban most pótoljuk. Sok minden történt a legutóbbi három fordulóban, sajnos a Szolnok mindegyik meccsét elveszítette ebben az időszakban. Szárnyal viszont a Crvena Zvezda, akik előbb a Cedevita, majd a Partizan ellen nyertek rangadót, így ez a hármas holtversenyben vezeti a sorozatot.

A sok mérkőzés miatt ezúttal csak röviden, néhány mondatban térünk ki az egyes mérkőzésekre, jövő héttől viszont ismét a jól megszokott, részletesebb összefoglalók lesznek majd olvashatók az Adria Liga aktuális történéseiről!

7. forduló:

Szolnoki Olaj (3-4) – Union Olimpija (szlovén, 1-6) 62-71
A mérkőzésről részletes beszámoló IDE KATTINTVA olvasható!

Crvena Zvezda (szerb, 5-2) – Cedevita (horvát, 5-2) 73-59
A forduló rangadója volt a Zvezda-Cedevita derbi, ahol egy félidőig tudott csupán egyenrangú partner lenni a szerbekkel a Zágráb. Fordulás után aztán elléptek a hazaiak, 10 és 20 pont között tartották a különbséget és végül magabiztosan nyertek. De Marcus Nelson (12 pont, 8 gólpassz, 5 lepattanó, 4 labdaszerzés) sokoldalú, klasszis irányítójátéka volt a Zvezda győzelmének kulcsa, akik ezzel beérték a tabellán a horvátokat.
A Zvezda legjobb dobói: Katics, Nelson 12-12
A Cedevita legjobb dobói: Smith 22, Nurkics 18

Siroki (bosnyák, 2-5) – Partizan (szerb, 6-1) 60-81
Sima győzelmet aratott a listavezető Partizan a Siroki ellen, már az első negyed után 14 ponttal vezettek Westermannék, ami a folytatásban csak még tovább nőtt, végül 21 lett közte.
A Siroki legjobb dobói: Bosnjak 12/6, Barac 12/3
A Partizan legjobb dobói: Bogdanovics 19/6, Milosavljevics 19/9, Westermann 14/6

Radnicski (szerb, 3-4) – Buducsnoszt (montenegrói, 5-2) 72-86
Az Eurocup csapatok ütközetén második félidei lehengerlő játékával végül könnyedén nyert a Buducsnoszt, pedig a félidőben még 11-gyel a Radnicski vezetett. A két domináns center, Mouphtaou Yarou (13 pont, 12 lepattanó) és Jeleel Akindele (17 pont, 12 lepattanó, 2 blokk, 7/7 mezőnyből) csatájából utóbbi jött ki győztesen, ez pedig csapata számára is sikert eredményezett.
A Radnicski legjobb dobói: Marinovics 27/9, Yarou, Lesics 13-13
A Buducsnoszt legjobb dobói: Popovics 18/12, Akindele 17, Vitkovac 13/3

Cibona (horvát, 4-3) – Mega Vizura (szerb, 3-4) 98-96 h.u.
Mindössze hosszabbításban tudott felülkerekedni a jóval esélyesebb Cibona a Mega Vizurán. Mindkét oldalon hemzsegtek a jobbnál jobb teljesítmények, a hazaiaknál Dario Saric (22 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) nyújtotta a legkiemelkedőbbet, míg a túloldalon a forduló MVP-je, Ratko Varda (33 pont, 8 lepattanó) is kevésnek bizonyult a győzelemhez.
A Cibona legjobb dobói: Saric 22, Rozic 22/3, Janning 20/6, Blassingame 19/12
A Mega Vizura legjobb dobói: Varda 33/6, Radovics 20/6, Jokics 12

MZT Szkopje (macedón, 3-4) – Krka (szlovén, 3-4) 80-75
Az első félidő rendkívül fordulatosra sikerült az MZT-Krka találkozón, a vendégek elléptek 8 ponttal, de ezt a hátrányt le tudták faragni az első negyedben Gecsevszkiék. A második játékrészben aztán robbantottak a macedónok, 19-8-ra nyerék ezt a játékrészt, az itt megszerzett előnyükkel pedig okosan gazdálkodtak a meccs végéig.
A Szkopje legjobb dobói: Sztojanovszki 14/3, Gecsevszki, Reynolds 12-12
A Krka legjobb dobói: Hukic 20/6, Klobucar 13/3, Buljan 11

Zadar (horvát, 2-5) – Igokea (bosnyák, 4-3) 79-80
Nagyon érdekes, izgalmas meccset vívott a Zadar és az Igokea, ahol a meccs nagy részében a vendégek vezettek, legtöbbször 10 pont körüli fórral. Fordított azonban a Zadar, 7 perccel a vége előtt, 69-60-nál ők tűntek befutónak, ám a legvégén Nemanja Gordics duplájával begyűjtötte ezt az igen fontos győzelmet az Igokea.
A Zadar legjobb dobói: Lawrence 26/6, Dijan 12, Ramljak 11/3
Az Igokea legjobb dobói: Jorovics 15/3, Nikolics 15, Gordics 14

8. forduló:

Igokea (bosnyák, 5-3) – Szolnoki Olaj (3-5) 72-58

Partizan (szerb, 6-2) – Crvena Zvezda (szerb, 6-2) 83-86 h.u.
Nemcsak a forduló vagy a sorozat, de Európa egyik legnagyobb rangadója a mindenkori Partizan-Zvezda ütközet. Ezúttal is megadta a módját a két ősi ellenség, fej-fej melletti csatájuk végül hosszabbításba torkollott. Itt aztán már végig a piros-fehérek játszottak előnyben és végül nagy siket arattak. Külön kiemelendő Boban Marjanovics (27 pont, 6 lepattanó, 2 blokk, 12/9 mezőnyből), aki ezzel a teljesítménnyel a forduló MVP-je lett. Nemcsak a presztízs, de a tabellán elfoglalt helyezés miatt is kulcsfontosságú volt ez a meccs a Zvezdának, így ugyanis beérték a Partizant az élen, és a Cadevitával hármasban vezetik az ABA Ligát.
A Partizan legjobb dobói: Bogdanovics 22/6, Milosavljevics 20/9, Lauvergne 14
A Zvezda legjobb dobói: Marjanovics 27, Nelson 15/6, Blazic 13/6, Jenkins 13/12

Cedevita (horvát, 6-2) – Radnicski (szerb, 3-5) 79-71
Az eredményből nem derül ki ugyan, de meglehetősen egyoldalú meccsen hozta a kötelezőnek mondható győzelmet a Cedevita a Radnicski ellen. Végig a horvátok vezettek, és 73-69-nál rájuk ijesztettek ugyan a vendégek, ám a Cedevita higgadt büntetőzéssel lezárta a meccset.
A Cedevita legjobb dobói: Delas 19/9, Nurkics 16
A Radnicski legjobb dobói: Lesics 27/6, Mladan 16/9

Buducsnoszt (montenegrói, 5-3) – Union Olimpija (szlovén, 2-6) 76-78
Egészen elképesztő, hollywoodi filmeket idéző jelenettel ért véget a Buducsnoszt-Olimpija derbi, aki látta, biztosan nem felejti el ezt az őrült végjátékot. A Buducsnoszt mindenesetre tanulmányba illő módon szórakozta el 71-64-es előnyét, kihagyott büntetőiket triplákkal büntette a Ljubljana, a dudaszó pillanatában pedig futtából, egy lábról, a sarokból dobott be egy lehetetlen hármast Jakov Vladovic, amivel egy már elvesztett meccset nyert meg a szlovénoknak.
A Buducsnoszt legjobb dobói: Akindele 16, Mihajlovics 16/9, Vitkovac 15
Az Olimpija legjobb dobói: Gailius 21/3, Omic 17, Bubnic 12/3

Krka (szlovén, 3-5) – Cibona (horvát, 5-3) 66-77
Második negyedbeli remek támadójátékával nyert a Cibona a Krka otthonában, 15 ponttal, 31-16-ra nyerte ezt a játékrészt a vendégcsapat. Ekkor kúszott 10 pont fölé a különbség, amiből már nem is engedtek a horvátok, győzelmükkel pedig tapadnak az élmezőnyre.
A Krka legjobb dobói: Klobucar 15/3, Muric 12/12
A Cibona legjobb dobói: Blassingame 14/6, Strawberry 11/9, Zizic 11

Zadar (horvát, 3-5) – MZT Szkopje (macedón, 3-5) 72-70
Egy héttel korábban a Siroki ellen egy szoros végjátékot bukott el a Zadar, ezúttal viszont a szerencse a horvátok pártjára állt. Pedig erre nem feltétlenül lett volna szükségük, 61-46 arányban még tetemes előnnyel vezettek, az utolsó negyedet azonban 23-11-re bukták el a feljavuló Szkopje ellen. Az egyenlítésnél tovább azonban a macedónok sem jutottak, elhibázták lehetőségeiket, így ha egy kis szerencsével is, de a Zadar nyert.
A Zadar legjobb dobói: Ramljak 15/3, Sutalo 14/3, Lawrence 10/3
A Szkopje legjobb dobói: Csekovszki 11/9, Sinovec, Kosztoszki 11/6-11/6, Sztojanovszki 11/3

Mega Vizura (szerb, 4-4) – Siroki (bosnyák, 2-6) 82-73
Szoros, kiélezett meccset nyert meg a Mega Vizura a Siroki ellen. A vendégek nem hagyták leszakítani magukat, végig ott loholtak ellenfelük nyakán. Ez azonban felőrölte erejüket, a hajrában pedig ellépett a szerb csapat és biztosította győzelmét.
A Mega Vizura legjobb dobói: Dangubics 17, Varda 15, Micics 12
A Siroki legjobb dobói: Petrovics 20/12, Barac 16/3, Jones 15

9. forduló:

Szolnoki Olaj (3-6) – Buducsnoszt (montenegrói, 6-3) 75-84

Crvena Zvezda (szerb, 7-2) – Mega Vizura (szerb, 4-5) 86-78
A Partizan legyőzése után a Mega Vizura sem okozott gondot a Zvezda számára. Az első negyed közepétől előnybe kerültek a hazaiak, és 72 pontnál kiegyenlített ugyan ellenfelük, de ekkor ismét megrázták magukat és egy 11-0-s szériával pontot tettek a mérkőzés végére.
A Zvezda legjobb dobói: Schilb 23/15, Mitrovics 14, Blazic 12/3
A Mega Vizura legjobb dobói: Radovics 16/3, Dangubics 16/9, Varda 14/9

Radnicski (szerb, 3-6) – Partizan (szerb, 7-2) 66-92
Nagyon simán nyert a Partizan a Radnicski ellen, már a legelején eldőlt a találkozó, nem tudott egyenrangú partner lenni a hazai gárda. A Partizanban Bogdan Bogdanovics (22 pont, 8 gólpassz, 3 lepattanó) már sokadik kimagasló teljesítményét hozta az idényben, ismét az ő vezetésével diadalmaskodott csapata.
A Radnicski legjobb dobói: Lesics, Domics 13/3-13/3. Yarou 10
A Partizan legjobb dobói: Bogdanovics 22/12, Lauvergne 17/6, Musli 12

Union Olimpija (szlovén, 2-7) – Cedevita (horvát, 7-2) 69-71 h.u.
Pontszegény, ám izgalmas, szoros meccsen nyert a Cedevita Ljubljanában. Az Olimpijának nem sikerült a múlt hetihez hasonló bravúrt véghezvinnie, pedig Drobnjak a rendes játékidőben kiegyenlített, sőt Smith eladott labdája után ugyanő meg is nyerhette volna a meccset. Ezt a dobást azonban elhibázta, a hosszabbításban pedig a Cedevitának kedvezett a szerencse, akik ezzel a sikerrel továbbra is vezetik a tabellát a két szerb fellegvárral holtversenyben.
Az Olimpija legjobb dobói: Salin 18/12, Gailius 14/3, Stephenson 11
A Cedevita legjobb dobói: Bilan 19, Smith 13, Zubcic 10/3

Cibona (horvát, 6-3) – Zadar (horvát, 3-6) 91-74
Egy félidőt bírt a horvát csapatok ütközete során a Zadar a Cibona vendégeként. Az utolsó két negyedet egyaránt 26-17-re nyerte meg a sokkal jobb erőkből álló hazai gárda, Matt Janning (22 pont, 7 gólpassz, 5 lepattanó) vezetésével végül fölényes sikert arattak.
A Cibona legjobb dobói: Janning 22/9, Strawberry 15/6, Saric 14/6
A Zadar legjobb dobói: Lawrence 17/3, Dijan 11/3

MZT Szkopje (macedón, 4-5) – Igokea (bosnyák, 5-4) 90-85
Élvezetes, közönségszórakoztató meccsen győzte le a Szkopje az Igokeát. Szinte végig a macedónok vezettek, de a bosnyákok nem hagyták leszakítani magukat, pár ponton tartották a különbséget. Fordítaniuk azonban nem sikerült, a hazaiaktól négyen is remekül játszottak, a Gecsevszki-Lucsics-Sinovec-Sztojanovszki kvartettből valaki mindig csapata élére állt és átlendítette őket a holtponton.
A Szkopje legjobb dobói: Sinovec 18/6, Lucsics, Gecsevszki 17/3-17/3, Sztojanovszki 16/3
Az Igokea legjobb dobói: Gordics 19/6, Gipson 16/6, Jarovics 14/3

Siroki (bosnyák, 2-7) – Krka (szlovén, 4-5) 63-68
Küzdelmes, ám nem túl színvonalas meccset vívott egymással a Siroki és a Krka. Fordulatokban nem volt hiány, hol egyik, hol másik csapat vezetett, a vége azonban a Krkáé volt, így a szlovénok közelebb zárkózhattak a középmezőnyhöz.
A Siroki legjobb dobói: Buva 19/3, Jones 12
A Krka legjobb dobói: Booker 16/6, Klobuca 11, Lapornik 10