Adria Liga: a hazai pálya hatalma

Három mérkőzéssel folytatódott ma az Adria Liga harmadik fordulója. A nap számunkra legfontosabb találkozójáról már beszámoltunk, óriási csatában sajnos kikapott az Olaj. A másik két összecsapáson jóval könnyebb nyert a két hazai alakulat, pedig két veretlen gárda látogatott hozzájuk, azonban a Szkopje Podgoricában, a Union Olimpija pedig Belgrádban az eddig pocsék teljesítményt nyújtó Crvena Zvezda ellen bukott, ezzel egyetlen nyeretlen és egyetlen veretlen csapat maradt csak az egész bajnokságban - ők holnap találkoznak a Radnicski pályáján.

Buducsnoszt (montenegrói) - MZT Szkopje (macedón) 81-71 (26-22, 21-13, 15-13, 19-23)

A podgoricai Buducsnoszt ugyan két vereséggel kezdte az idei Adria Ligát, míg az újonc MZT Szkopje két győzelemmel, ám ennek ellenére, vagy éppen ezért esélyesnek számítottak a hazaiak ezen a találkozón, és végül sikerült is érvényesíteniük a papírformát. A második perc közepétől végig náluk volt a vezetés, és a második felvonás közepét leszámítva magabiztosan tartották is azt. A 16. perc tájékán 3-5 pontra zárkóztak a macedónok, de ennél közelebb már nem sikerült jönniük, a félidő előtt és a fordulást követően pedig 10 pont fölé növelték fórjukat a vendéglátók. Egyetlen statisztikában verték meg nagyon a vendégeket, az eladott labdák számában (10-17), így hiába szedték jobban a pattanókat Damian Sztojanovszkiék, ez csak arra volt elég, hogy buta hibáikat kozmetikázzák kissé (viszont nem eléggé).

Buducsnoszt: Bost (15 p.), Vitkovac (19 p., 7 kih. f.), Lee (15 p.)

MZT Szkopje: Mijajlovics (6 p., 6 gp., 7 kih. f.), D. Sztojanovszki (13 p.), Nikolics (10 p., 10 lep.)

Crvena Zvezda (szerb) - Union Olimpija (szlovén) 87-76 (30-21, 21-18, 19-11, 17-26)

A Buducsnoszthoz hasonlóan szintén nyeretlen, ráadásul az egész Adria Liga mezőnyéből talán eddig a legrosszabbul játszó, ezért edzőváltáson is átesett Crvena Zvezda vendége a szlovén Union Olimpija volt. Ez az összecsapás, ha lehet, talán még simábban alakult, mint az előző, hiszen itt a kezdetektől a hazaiaknál volt az előny, és az első negyedben megszerzett kilenc pontos előnyük nemhogy nem csökkent, de a második negyed nagy részében jócskán nőtt is. A nagyszünetet követően tovább dominált a Zvezda, a 20 pontos hátrányból egy jó utolsó negyednek köszönhetően jöttek vissza a szlovének, ezzel megúszva a kiütéses zakót. A vendégek sokkal több faultot kaptak, a vendéglátók többet büntetőzhettek. Ez, és mezőnyszázalék volt az, amiben a Ljubljana nagyon kikapott, azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy ez az összecsapás három negyedig tükörsima volt, a statisztika bőven kozmetikázásra került az utolsó felvonásban.

Crvena Zvezda: Brown (24 p., 10 lep., 7 kih. f.), Szavovics (17 p., 15 lep., 6 kih. f.)

Union Olimpija: Prepelic (18 p.), Salin (14 p.), Rannikko (2 p., 10 gp.)