Adria Liga: Ez történt még ma!

Cedevita - Radnicski 86-68 (23-19, 27-18, 14-20, 22-11)

Nem ijedt meg a szerb csapat az Európa-klasszisokkal teletűzdelt zágrábi együttestől. Igen pontgazdag első perceket láthatott a zágrábi közönség, a nyitó negyed közepén 15-14-re vezetett csupán a Cedevita, a szerb csapatot tripláival Worthington tartotta versenyben. A negyed hajrájában Gelabale rázta meg magát kosaraival megugrottak a hazaiak A második  negyed elején 9 ponttal ellépett a Cedevita. Ebben a negyedben már egyértelműen a zágrábi gárda akarata érvényesült. Kiegyenlített játékkal indult a második félidő, tartotta 10 pont fölötti előnyét a Cedevita. Ez talán túlságosan is nyugodttá tette a horvát gárdát, s a Radnicski szerezett játékával 56-43 után egy 9-0-s "száguldással" 4 pontra feljött. Mijatovics hármasára Wright felelt triplával - aztán sokáig semmi a 4. negyed elején. A szakasz első felében hazai részről csak Wright dobott kosarat - igaz ő 3 triplát is "bevert" - ezzel vezetett a Cedevita. A hajrában Babic is beemelt egy triplát. Ez már sok volt a magát jó tartó Radnicskinek, megtört az ellenállása, s végül -bár olt egy nehéz periódusa -  gond nélkül nyert a esélyes Cedevita.

Cedevita: Wright (24/12 p.),  Babic (15/12 p., 4 ea.),  Andric (14 p., 7 lep.), Gelabale (11 p., 12 lep., 6 ea.)

Radnicski: Worthington (18/6 p., 1 szerz., 2 ea.), White (12 p., 3 gp.), D. Mijatovics (10/3 p.)

Partizan - Krka 79-60 (23-18, 18-10, 21-18, 17-14)

Westermann vezetésével 7-0-lal nyitott a Partizan, majd magára talált a Lucsics és Lalic vezette Krka, amely a szakasz közepén 16-14-re feljött A Partizan vezetett, ám a Krka küzdelmes játék mellett tapadt a belgrádi együttesre. A negyed közepén aztán egy 6-0-s kis "részhajrával" újra meglépett a Partizan, s ezzel kissé meg is törte a Krka ellenállását. S így megnyugtató előnnyel vonulhatott pihenőre. Szünet után a Partizan rátett még egy lapáttal, s a harmadik negyed közepére csaknem 20 pontosra hizlalta előnyét.  A szakasz hajrájában már volt 20 is a belgrádi együttes előnye, ám az utolsó percben kicsit faragott hátrányán a Krka. A záró szakaszban a Partizan sikerét nem fenyegette veszély.

Partizan:
Musli (15 p., 7 lep.), Thomas (14/6 p., 3 gp.), Westermann (12 p., 3 gp.)

Krka:
Lalic (12 p., 3 ea), D. Lorbek 10 p,, 4 ea.)

Igokea - Buducsnoszt  70-61 (16-14, 17-18, 22-16, 15-13)

Küzdelmes, kiegyenlített játékkal kezdődött az összecsapás. Kevés volt a pont, fej-fej mellett haladtak a felek. A második szakaszt a Buducsnoszt kezdte jobban, egységes csapatjátékkal egy 7-0-s futással. Az ekkor megszerzett előnyét tartotta a Buducsnoszt. A félidő hajrájában szigorított védekezésén az Igokea, s Hammonds valamint Edwards eredményessége révén egy 7-0-lal ledolgozta a hátrányát, sőt Jovcic triplájával a vezetést is átvette, s a fordulatos félidő végén 1 pontos hazai vezetést mutatott a tábla. Szünet után folytatódott az öldöklő harc, és az Igokea bizonyitotta: nem érdemtelenül nyerte a Siroki otthonában a bosnyák házirangadót. A szakasz közepén 8 ponttal megléptek a kitűnően védekező hazaiak. Szívósan küzdve a negyed hajrájára megfelezte hátrányát a Buducsnoszt, a szakasz végén azonban Gajovic dobott egy lélektanilag igen fontos hármast hazai részről. A záró szakaszban sem eresztették egymást a küzdő felek, szűk Igokea vezetés mellett zajlott a küzdelmes csata. A Buducsnoszt "felőrlődött" a bosnyákok "örökös" üldözésében, s végül az Igokea megérdemelten nyert, s nyerte meg második meccset, míg a Buducsnoszt továbbra is nyeretlen.

Igokea:
Jovovic (16/3 p.), Edwards (13 p., 7 lep.), Dozet (10 p., 3 lep.), Hammonds (7 p., 3-3 gp. és ea.)

Buducsnoszt:
A. Popovic (16/6 p., 3-3 lep. és ea.),  Mihajlovics (14/3 p., 5 lep.)

MZT Szkopje - Siroki 63-59 (15-18, 22-13, 11-14, 15-14)

3500 néző előtt lépett pályára az első fordulóban diadalmaskodó macedón bajnok a Siroki ellen. A vendégek otthon kaptak ki bosnyák riválisuktól, az Igokeától az első fordulóban, úgyhogy mindenképpen javítani akartak, ez látszódott is a meccs elején, hiszen 2-9-cel kezdtek, 8-16-ra is vezetettek. A negyed második felére azonban elfogytak, kezdett feljönni a macedón válogatott játékosokkal teletűzdelt hazai együttes, az első felvonás végére csak három pont hátrányban voltak (15-18). A második negyedben is kitartott a lendületük, sokkal folyékonyabb támadójátékot mutattak be, így át is vették a vezetést. A Siroki ekkor még tudott reagálni, egál közelben tartották a meccset egészen a 18. percig, akkor 29-29 után a Szkopje robbantott és 37-31-es hazai vezetéssel vonultak el a nagyszünetre a csapatok. A fordulás után kapaszkodott a bosnyák együttes, nagyon nem akartak két vereséggel nyitni, de állandóan gumiztak 3-8 pont között, végül a negyed végi sípszó nekik jött ki jobban, 45-48-cal fordultak a felek az utolsó 10 percre. A záró játékrész nagyon szoros küzdelmet hozott, az utolsó perc előtt 60-59-es Szkopje vezetésnél időt kértek a hazaiak, és egy támadópattanót követően sikerült is pontot szerezniük. Mivel a túloldalon ugyanez nem sikerült, egy büntetőt pedig a helyére raktak, így a végén sikerült megnyerniük ezt a borzasztóan szoros meccset és 2-0-ával kezdik az Adria Ligát.

Szkopje: Nikolics (17 p., 7 lep., 7 kih. f.), Nikolovszki (11/3 p.), Mijajlovics (11/6 p.)

Siroki: Sutalo (16 p.), Planinic (12 p.), Ramljak (11/3 p.)