Adria Liga: Meglepetéssel kezdődött

Két összecsapást játszottak az Adria Liga nyitó napján. Az időrendi sorrendben első meccsen, a bosnyák házirangadón jókora meglepetés született, a bajnok Siroki hazai pályán kapott ki az újonc Igokea csapatától. Három negyeden át a másik pénteki meccsen is levegőben lógott a meglepetés, ám a Partizan a remek negyedik negyedével végül "legyűrte" a Zadart.

Siroki - Igokea 63-69 (10-29, 17-12, 22-12, 14-16)

A nyitó szakasz második felében, 7-7 után a vendégek "állva hagyták" a Sirokit. Az Igokea két amerikai játékosa révén a negyed második felében egy 22-3-as rohammal olyan előnyre tett szert, amellyel "célba ért", s a 2000 néző többségének nagy bánatára megverte a bosnyák bajnokcsapatot. A második negyed elején már 33-10-re vezetett az Igokea, a 17. percben pedig 41-17-es vendég vezetést mutatott az eredményjelző. Ekkor kezdett "ébredezni" a Siroki. A bosnyák bajnok a 17. és a 22. perc között, tehát a szünet után is lendületben maradva egy 18-0-s "száguldással" szorossá tette a meccset. A 28. percben 1 pontra jött föl a Siroki, ám Hammonds villanásai révén a záró szakaszt 4 pont előnnyel várta az Igokea. A záró szakasz elején megint feljött 1 pontra a Siroki ám 55-54-es vezetése után az Igokea egy 9-2-es szakasszal eldöntötte a meccset a gyenge kezdéséért nagy árat fizető Siroki otthonában.

Siroki: Planinic (18 p., 4 lep., 6 ea.), Sutalo (12/3 p., 5 gp.), Persic (10/3 p.), Sakic (8/3 p., 12 lep.)

Igokea: Edwards (19 p., 4 lep., 2 gp.), Hammonds (12/3 p., 6-6 lep. és gp.), Jorovic (6 p., 6 lep.), Joksimovic (4 p., 6 gp., 4 szerz., 2 ea.)

Partizan Beograd - KK Zadar 81-74 (21-24, 15-14, 11-15, 34-21)

Három negyeden át - főleg támadásban - csak szenvedett, erőlködött a Partizan, amelynek évadnyitó Adria-Liga meccsére 5000 néző volt kíváncsi. A nyugodtan, veszítenivaló nélkül s kimondottan ügyesen kosarazó horvát csapat a nyitó szakasz közepén 12-5-re vezetett a jelentős átalakuláson átesett Partizan ellen. A belgrádiak ugyan ott loholtak a Zadar nyomában, ám amikor fordíthattak volna, a Romeo Travis vezette horvát gárda mindig újítani tudott. A 3. negyed hajrájában 10 ponttal megugrott a vendégcsapat, a Partizan számára nagyon fontos volt, hogy a záró szakasz előtt 6 pontra csökkentette hátrányát. Ez a hátrány még a 35. percben is megvolt, ám 59-53-as zadari vezetés után Dejan Musli kosaraival, majd Dragan Miloszlavljevics triplájával egy 7-0-s futással fordított a Partizan. Torey Thomas ekkor "összekapta"a hazai csapat játékát, s a hajrában már nem adta ki a vezetést a kezéből a Partizan, amely ha a vártnál jóval nehezebben is, de nyert, méghozzá úgy, hogy 19 támadó pattanót szerezve e fontos kategóriában 37-23-ra múlta felül ellenfelét.

Partizan: Thomas (12/3 p., 6 gp.), Muszli (12 p, 8 lep.), Andusics (12/3 p.), Gagics (12 perc, 10 p.) Gordon (6 p., 10 lep.).

Zadar: Travis (18/3 p., 9 lep., 3-3 gp., szerz. és ea.),  Ramljak (9 p., 4 gp., 6 ea.),  Kastropil  (8 p., 6 lep.).