Adria-Liga: "oktatott" a Partizan Zágrábban

Tegnap öt mérkőzéssel beindult az Adria-Liga küzdelemsorozata. A szlovén párharcot az Olimpija nyerte, a szerbet pedig a 100 pont fölé jutó Zvezda. A Cedevita könnyedén intézte el a Buducsnoszt csapatát, a játéknap összecsapásaként várt zágrábi találkozó pedig a címvédő Partizan fölényes sikerével zárult. A legnagyobb csata a Helios-Siroki mérkőzésen alakult ki. Nézzük a részleteket

Union Olimpija - Zlatorog Lasko 89-77 (28-17, 20-16, 15-24, 26-20)

Az első félidőben egyértelműen az esélyes hazai csapat akarata érvényesült,  az első negyedben lehengerlő támadójátékot nyújtó Olimpija a félidő végére magabiztos, 15 pontos előnyt szerzett. A szünet után az "öltözőben maradt" az előző kiírás döntőjének vesztese, s a Zlatorog váratlanul jó támadójátékot produkálva szorossá tette a meccset. A végén azonban centerei vezetésévei ismét parádézott támadásban a hazai együttes, amely egy látványos záró szakaszban tette magabiztossá a győzelmét.

Érdekességek a statisztikából:

Olimpija: Markota (16 p., 7/7 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett, 4 eladott labda), Varda (15 p., 6/8 dupla, 3/4 büntető, 3 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett, 3 eladott labda), Capin (13 p., 2/3 dupla, 1/2 tripla, 6/6 büntető, 3 gólpassz, 1 eladott labda), Blazic (11 p.,  2/3 dupla, 2/3 tripla, 1/4 büntető, 1 lepattanó, 2 gólpassz), Salin (4 p., 1/2 dupla, 0/4 tripla, 2/2 büntető, 2lepattanó, 1 szerzett labda)

Zlatorog: Panics (20 p., 4/8 dupla, 3/3 tripla, 3/6 büntető, 2 lepattanó, 3 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda), Lapornik (11 p., 1/1 dupla, 2/3 tripla, 1 lepattanó, 2 eladott, 1 szerzett labda), Skific (10 p., 5/12 dupla, 0/2 tripla, 6 lepattanó, 2 gólpassz, 2 eladott labda), Vujasinovic (9 p., 1/1 dupla, 0/2 tripla, 7/10 büntető, 1 lepattanó, 1 gólpassz, 1 eladott labda, 7 kiharcolt fault), Robertson (9 p., 1/3 dupla, 2/2 tripla, 1/1 büntető, 5 gólpassz, 2 eladott labda)

Cedevita - Buducsnoszt 92-62 (24-16, 16-12, 25-13, 27-21)

Magabiztos rajt-cél győzelmet aratott a horvát együttes. A montenegrói csapat a jól kezdő hazaiak ellen a második negyedben védekezését rendezve ugyan némiképp kiegyenlítetté tudta tenni a játékot, ám a harmadik tíz percben a célzókészüléket ismét "élesre állító" Cedevita megduplázta az első félidőben szerzett 12 pontos előnyét, s eldöntötte a meccset. Még a záró szakasz nagy dobópárbajából is a hazaiak jöttek ki jobban, Matjaz Smodis magabiztos diadallal debütált, s nem dicséri a Buducsnoszt védekezését a hazai együttes közel 70%-os mezőnybeli dobóteljesítménye.

Cedevita: Car (14 p., 3/3 dupla, 2/3 tripla, 2/4 büntető, 1 lepattanó, 2 gólpassz, 2 szerzett, 4 eladott labda), Smodis (14 p., 3/3 dupla, 2/4 tripla, 2/2 büntető, 2 lepattanó, 3 gólpassz, 1 eladott labda), Vukusic (12 p., 3/3 dupla, 2/2 tripla, 2 lepattanó, 1 gólpassz, 1 eladott labda), Draper (10 p., 3/3 dupla, 0/1 tripla, 4/4 büntető, 4 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett, 2 eladott labda)

Buducsnoszt: Vucsevics (11 p. (4/11 dupla, 1/1 tripla, 0/2 büntető, 5 lepattanó, 3 szerzett, 2 eladtt labda), Mihalovics (10 p., 4/5 dupla, 0/1 tripla, 2/5 büntető, 1 lepattanó, 1 gólpassz), Anderson (9 p., 2/3 dupla, 1/3 tripla, 2/2 büntető, 1 lepattanó, 3 szerzett labda), Krsztovics (9 p., 2/4 dupla, 0/1 tripla, 5/5 büntető, 3 lepattanó, 2 eladott labda)

Crvena Zvezda - Hemofarm 104-89 (26-20, 34-20, 24-23, 20-26)

A köztudottan védekezéspárti szerb edzők nem igazán lehettek elégedettek a játéknap legpontgazdagabb mérkőzésén az "elhárítással". A hazai együttes már az első félidőben eldöntötte a szerb párbajt a maga javára, szünetben 60-40-re vezetett a belgrádi együttes, így aztán már az is bőven "belefért" a számukra, hogy a záró szakaszban kiengedjenek, a fiataljaikat szerepeltessék. A Hemofarmnak pedig becsületére legyen mondva, a tetemes hátrány ellenére nem esett szét, harcoltak játékosaik az utolsó pillanatig.

Zvezda: Morrison (23 p., 7/9 dupla, 2/3 tripla, 3/4 büntető, 3 lepattanó, 1 gólpassz, 1 szerzett labda), Popovics (19 p., 8/13 dupla, 0/1 tripla, 3/4 büntető, 1 eladott labda), Milutinovics (11 p., 4/5 dupla, 1/2 tripla, 3 lepattanó, 2 gólpassz, 4 szerzett labda), Lazics (11 p., 1/1 dupla, 3/3 tripla, 1 lepattanó, 1 gólpassz, 1 szerzett labda), Ilics (11 p. 4/4 dupla, 3/3 büntető, 5 lepattanó, 2 eladott labda)

Hemofarm: Jeremics (23 p., 3/5 dupla, 5/9 tripla, 2/2 büntető, 1 lepattanó, 1 gólpassz, 1 eladott labda), Maras (16 p., 8/11 dupla, 0/2 büntető, 4 lepattanó, 1 gólpassz,1 szerzett labda), Nesovics (12 p. 1/2 dupla, 0/2 tripla, 10/13 büntető, 2 lepattanó, 4 gólpassz, 4 eladott labda, 8 kiharcolt fault), Szavovics (12 p. 2/2 dupla, 2/5 tripla, 2/4 büntető, 7 lepattanó, 2 szerzett, 1 eladott labda), Sutalo (10 p., 1/5 dupla, 2/3 tripla, 2/2 büntető, 2 lepattanó, 3 gólpassz, 1 eladott labda)

CO Zagreb - Partizan Beograd 65-93 (19-24, 9-28, 16-22, 21-19)

A címvédő Partizan a remek, igen magas színvonalú első negyedet követően a második tíz percben remek védekezése révén könnyű kosarakat szerezve szinte átrohant az évadnak nagy reményekkel nekivágó zágrábi együttesen. A záró szakasz előtt már 30 pont volt a látványos erődemonstrációt tartó, a szlovén válogatott Osboltot szinte "eltüntető" Partizan előnye. A Pekoviccsal remek párharcot vívó Kasun vezette horvát csapatnak még sokat kell dolgoznia, hogy összeérjen, s erre minden bizonnyal ez a jókora pofon is még inkább erre kényszeríti majd a szakvezetést, és a gyengén teljesítő két tengerentúli légiósnak is össze kell kapja magát. Nem önmagában a Partizan győzelem, hanem a siker aránya, nagy különbségű volta a meglepő. Ehhez egy adalék: a hazaiak 15,4 (2/13), a címvédő játékosai viszont 77%-os (10/13) pontossággal dobták a triplákat.

Érdekességek a statisztikából

CO Zagreb: Kasun (16 p, 8/11 dupla, 0/3 büntető, 3 lepattanó, 1 gólpassz, 4 eladott labda, 2 blokk), Simon (16 p., 4/8 dupla, 1/4 tripla, 5/6 büntető, 22 lepattanó és gólpassz, 2 szerzett, 3 eladott labda),  May (9 p., 4/7 dupla, 0/2 tripla, 6 lepattanó, 1 szerzett labda, Osbolt (4 p., 0/2 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető, 1-1 gólpassz és szerzett labda),  Mulamerovic (1 p., 0/1 duplla, 1/1 büntető, 2 gólpassz, 4 eladott labda)

Partizan: Pekovics (17 p., 6/7 dupla, 5/6 büntető, lepattanó, 2 gólpassz, 1 eladott labda), Lucsics (14 p., 3/4 dupla, 2/3 tripla, 2/3 büntető, 7 lepattanó, 1 gólpassz, 3 szerzett, 2 eladott labda), Andusics (13 p., 2/3 dupla, 3/3 tripla, 1 lepattanó, 2 gólpassz, 1-1 szerzett és eladott labda), Miloszavjevics (12 p., 1/4 dupla, 3/4 tripla, 1/2 büntető, 5 lepattanó, 2 gólpassz, 2 szerzett, 1 eladott labda)

Helios Domzale -Siroki WWin 90-92 (21-24, 21-17, 25-19, 23-32)

Talán kevesen gondolták volna, hogy éppen ez az összecsapás lesz a játéknap legjobb, legélvezetesebb mérkőzése. Remek, érdekes, fordulatos játékot hozott a szlovén-bosnyák összecsapás, amelynek első félidejében fej-fej mellett haladtak a felek. A harmadik szakaszban a jól játszó szlovén együttes meglépett ellenfelétől, s a záró szakaszban sem játszott rosszul. Az utolsó 10 percben azonban egészen pazar dobóformát mutató bosnyák együttes izgalmas végjátékban fordítani tudott.

Helios: Prepelic (21 p., 2/2 dupla, 3/9 tripla, 8/9 büntető, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 1 eladott labda, Gay (21 p., 2/4 dupla, 5/7 tripla, 2/3 büntető, 3 lepattanó, 4 gólpassz, 1 eladott labda), Pasalic (20 p., 6/14 dupla, 2/2 tripla, 2/2 büntető, 8 lepattanó, 1 szerzett, 2 eladott labda), Cebular (14 pont, 1/2 dupla, 2/2 tripla, 6/8 büntető, 3 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott labda),

Siroki: Pilepic (19 p., 2/7 dupla, 4/8 tripla, 3/4 büntetőm 4 lepattanó, 2 eladott labda), Sakic (16 p., 2/6 dupal, 1/6 tripla,9 /11 büntető, 9 lepattanó, 2 gólpassz, 1-1 szerzett és eladott labda), Naletilics (12 p., 3/3 dupla, 2/2 tripla, 1 lepattanó, 4 gólpassz, 1 szerzett labda),  Ramljak (13 p, 2/4 dupla, 2/3 tripla, 3/4 büntető, 4 lepattanó, 1 gólpassz), Butorac (11 p., 2/2 dupla, 2/3 tripla, 1/1 büntető, 3 gólpassz, 1 eladott labda)